Urząd Miasta Oleśnicy droższy o 2 miliony 870 tysięcy złotych

  • 17.12.2019, 09:17
  • OAI
Urząd Miasta Oleśnicy droższy o 2 miliony 870 tysięcy złotych pixabay.com
Pod takim tytułem radny opozycji Paweł Bielański (Oleśnica Razem) zamieścił post na portalu społecznościowym. Oto jego publikacja:

"Na komisjach stałych radni rozpoczęli procedowanie przedłożonej przez burmistrza uchwały budżetowej na 2020 rok. Analizują kosmiczny wzrost kosztów funkcjonowania administracji, którą zarządza bezpośrednio burmistrz Jan Bronś, mogę Państwu napisać jedno: Naprawdę trzymajcie się za portfele - kolejne podwyżki są przesądzone!

W 2020 roku burmistrz zaplanował WZROST kosztów funkcjonowania Urzędu Miasta o bagatela 2 MILIONY 870 tys. złotych! Szanowni Państwo, to jest więcej o 32,9% w stosunku do 2019 roku. To o ponad MILION więcej niż zaplanowany wzrost wpływu do budżetu miasta z ostatniej podwyżki podatku od nieruchomości. Zatem ostatnia podwyżka lokalnego podatku została wchłonięta przez wzrostów kosztów TYLKO samego Urzędu Miasta, a jeszcze zabraknie ponad miliona złotych! Taka sytuacja jest efektem m.in. mnożenia stanowisk urzędniczych w ratuszu i sowitych zleceń dla podmiotów zewnętrznych z zakresu promocji.

Pomimo, że burmistrz Jan Bronś wygłasza tezy o coraz większych problemach ze "złożeniem" budżetu, to nie planuje żadnych oszczędności w kosztach funkcjonowania podległej administracji. Żadnych! W każdej pozycji jest wzrost kosztów. Wzrost za, który zapłacą oleśniczanie.

Więcej liczb przestawię Państwu wkrótce (po pracach w komisji). Ale już po wstępnej analizie mogę stwierdzić, że tak skonstruowany budżet jest nie do zaakceptowania" - informuje i komentuje Paweł Bielański.

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pio
pio 25.12.2019, 08:43
.... powiedział znany ekonomista i fachowiec w każdej dziedzinie, śmiechu warte. Panie Bielański niech Pan zobaczy w jakim stanie jest dzisiaj Atol po waszej działalności a raczej jej braku.
Tiwal
Tiwal 25.12.2019, 11:04
A Pan Bronś to może być fachowcem w każdej dziedzinie. Niech zobaczy w jakim stanie jest Atol po jego działalności budowlanej. Zachował się spis niedoróbek.
Fan Klub Jana Bronsia
Fan Klub Jana Bronsia 28.12.2019, 11:17
Bob budowniczy, Zawsze da radę
Bob budowniczy Nie jest sam
Piach żwir i cement, Nie straszne nam
Boba lubimy, Nie jest sam
Przez cały dzień, Robota wre
Bob z przyjaciółmi, Do pracy się rwie
Bob budowniczy, Wszystkiemu zaradzi
Bob budowniczy, Nie jest sam
A przy muzyce, Gdy przerwę masz
By czas umilić, Śmiej się i tańcz
Bob budowniczy, Zawsze da radę
Bob budowniczy, Nie jest sam
mieszkaniec
mieszkaniec 22.12.2019, 16:38
Należy punktować burmistrza, ale nic sobie nie obiecywać po włodarzu. Bo czego można spodziewać sie po samorządowiecu, który dla kariery zapisuje sie do PO!!!. I tak skończy i tak będzie oceniany jak PO.
ks. Sowa
ks. Sowa 28.12.2019, 11:08
To tak samo, jak zapisać się do PZPR w 1988 r.
.
. 22.12.2019, 07:02
Bronś zawsze drenował kieszenie podatników by mieć kasa na ratuszowy dwór. Tak już było
Oels
Oels 20.12.2019, 13:41
Nalezy obciąć diety radnym bo zgodnie z linią pislamistów pracuje się dla ideii. Będzie taniej dla miasta.
O
O 20.12.2019, 18:41
Tak dołożyć Bronsiowi i Katarzynie K. bo im bidulkom ciągle mało
Chusteczka
Chusteczka 25.12.2019, 11:05
I Andrzejowi S.
Benny Wiaderko
Benny Wiaderko 20.12.2019, 13:05
Egon (to znaczy - Janek) ma na pewno jakiś plan !!!! Egon, masz plan ????
kuria jego mać
kuria jego mać 20.12.2019, 12:14
... i "złego rządu centralnego" wg nomenklatury klęczona
kuria wasza mać
kuria wasza mać 20.12.2019, 12:11
To wszystko pokłosie działań PiSu
sowicie wynagrodzeni
sowicie wynagrodzeni 19.12.2019, 08:14
Sformuowanie - NASZA DROGA WŁADZA - nabiera teraz nowego znaczenia .....
pytań wiele
pytań wiele 18.12.2019, 23:29
Ciekawe że inne media milczą na ten SKOK na kasę . Ile to milczenie kosztuje podatników? Ile Jan Bronś płaci za milczenie?
.
. 19.12.2019, 09:03
Bo to sprzedajne media nurtu ściekowego.
Gratuluję!
Gratuluję! 18.12.2019, 23:26
Dwa miliony!
Bardzo niewygodny dla układu uczciwy pan
Bardzo niewygodny dla układu uczciwy pan 18.12.2019, 21:21
Teraz widać wyrażnie o co chodziło z panem Rybakiem.
?
? 18.12.2019, 21:46
Sektetarzem?
Bronś na taczke
Bronś na taczke 18.12.2019, 18:23
To jest jakaś paranoja. Podwyżki dla mieszkańców, a wszystko przejada ratuszowy dwór
Kim Sam Jan
Kim Sam Jan 18.12.2019, 14:00
Życie w Oleśnicy:
https://www.youtube.com/watch?…
senior
senior 18.12.2019, 12:11
Nowe stanowiska dla Susidko, Graczyk angaż takiej niemroty jak vice to patologia. Baby opetały "Wielkiego Trzynastego" i jest mu chyba dobrze sadząc po tej beczkowej posturze..
Dołęga - Mostowicz
Dołęga - Mostowicz 29.12.2019, 16:59
Mówiła o jakimś objawieniu, które - o ile zrozumiał Dyzma - nakazywało zbudować w Polsce lożę, gdyż w wielu krajach takie loże są, a tu dotychczas nie. Loża ma być na dwanaście pań i na jednego pana. Panie będą się nazywały Pątniczkami Trzypromiennej Gwiazdy - zaś pan - wielkim Trzynastym. On będzie rządził w Loży trzema prawami: życia, miłości i śmierci. W którym teatrze loża ma być wybudowana - pani Koniecpolska nie powiedziała.
Ajaj
Ajaj 18.12.2019, 11:18
Wg bankier.pl dynamika wzrostu płacy minimalnej (rok do roku) wyniosła: 5.7% (2016), 8.1% (2017), 5.0% (2018), 7.1% (2019). Tymczasem dynamika zmian "Wydatków na administrację publiczną - rozdz.75023) w Oleśnicy była następująca: (-)7.9% (2016), (-)8.3% (2017), 2,6% (2018), 29,1% (2019). Nie trzeba więc czekać na rok 2020. Bronś z wydatkami na administrację odleciał już w 2019 roku, a rok 2020 już tylko ten wznoszący lot potwierdza!!! Za Kołacińskiego mino wzrostu płacy minimalnej koszty te spadały!!! Widać można. Bronś już widać kupuje sobie elektorat. Pytanie, na ile jeszcze pozwolimy mu rżąć mieszkańców.
Folwark
Folwark 18.12.2019, 11:15
Kilku przy***sów i panie z kręgu nieomylnego zarabiają krocie - inni trwają, a kilku szeregowych ciągnie wózek!
ko
ko 18.12.2019, 09:15
Nie ma Zbigniewa Rybaka, znakomitego urzędnika-sekretarza miasta, to koszta administracji w górę. Szkoda słów.
i fajnie jest
i fajnie jest 18.12.2019, 08:45
Tworzenie dodatkowych stanowisk w Urzędzie to równia pochyła dla budżetu. Ponieważ jednak wielu urzęników musi mieć czas na pracę w starostwie, w radach nadzorczych albo dodatkowej pracy w innych jednostkach to ich stanowiska muszą byc niedociążone.
Jakieś pytania?
Jakieś pytania? 18.12.2019, 00:03
Nikt zdroworozsądkowo myślący, mający a uwadze dobro finansów miasta wiedząc o nadchodzących problemach związanych ze wzrostem płacy minimalnej nie tworzyłby przez pączkowanie nowych, generujacych olbrzymie koszty dodatkowych stanowisk. No i przede wszystkim do niczego niepotrzebnych.
kris
kris 17.12.2019, 20:39
aha, a pan radny zapomniał napisać, co jasno wynika z tabeli, że największy wzrost to obszar wynagrodzenia i składki na ubezpieczenie społeczne... Dlaczego? ano dlatego, że pana partyjni ziomkowie w Warszawie podnoszą namiętnie i bez opamiętania płacę minimalną, a sporo urzedników właśnie taką ma. Dodatkowym składnikiem wynagrodzenia jest również PPK - to automatyczny wzrost kosztów o 1,5%. Niestety nie tylko urząd się z tym boryka, ale każda firma i każdy przedsiębiorca. Niestety i w mojej firmie taki wzrost kosztów prognozuję. Może pan podziękować tylko swoim kolegom z partii.
...
... 19.12.2019, 09:40
Bielański nie jest członkiem PiS, a Oleśnica Razem i nie ma partyjnych ziomków w Warszawie.
enre
enre 18.12.2019, 14:06
poproszę o konkret - którzy urzędnicy mają płacę minimalną - bo inaczej powiem, żeś Pan kłamca
Bizu
Bizu 17.12.2019, 21:04
A wzrost minimalnego wynagrodzenia to też widzimisię Bronsia? PIS wszytsko podnosi to nie wiem czemu się pan Bielański dziwi, że koszty wzrosły. Przełożenie jest totalnie proste
.
. 17.12.2019, 23:49
Skoro PiS wszystko podnosi to dlaczego Bronś tworzy nowe, niepotrzebne stanowiska? Powinien raczej ograniczać zatrudnienie i ciąć koszty. Kolejny rok bez nowoutworzonych kosztownych etatów pozwoliłby na obiektywną ocenę możliwości i potrzeb. Takie kity panie to tylko dla cymbałów , zwolenników " kosztownej zmiany" proszę pana.
5 tys za fejsbuka dla Kasi K
5 tys za fejsbuka dla Kasi K 17.12.2019, 21:53
I kilkaset tysiący na nagrody dla urzedasów to też przez PiS. Ciemny lud to ma kupić? Widać sekcja propagandy ratusza przy klawiaturze
CBS
CBS 17.12.2019, 21:00
Chce pan powiedziec że pensje 60 urzednikow rosna o 2,8 mln zł? To oznacza że kazdy miesiecznie zarobi o 4 tysiace wiecej. Po co pan takie bajki opowiada? Taki kit kupuja tylko idioci i radni z klubu jasiowego.
Co ma z tym radny wspólnego?
Co ma z tym radny wspólnego? 17.12.2019, 20:53
Wynagrodzenia wzrastają o ponad milion i to jest decyzja burmsirza. Nagrody to też decyzja burmistrza. Bizancjum w ratuszu.
Kris
Kris 17.12.2019, 20:56
Wzrastają, bo muszą, wzrost płacy minimalnej, ppk.
.
. 17.12.2019, 21:55
Ale idiota średnia zarobków tła ratusza to ponad 4 tysiące. Nikt idioto tam nie zarabia najniższej
Kris
Kris 18.12.2019, 18:18
czy ja Pana obrażałem w komentarzu? Czy Pana jedynym sposobem na prowadzenie dyskusji jest nazywanie ludzi "idiotami"?
eh
eh 18.12.2019, 13:04
Ta, jasne chciał bym widzieć na pasku 4 tys netto

Pozostałe