Dwór Spalice - oszustwo czy nieporozumienie?

  • 14.12.2019, 07:01
  • rpr
Dwór Spalice - oszustwo czy nieporozumienie?
Jest już doniesienie na policję...

"Należę do grona osób oszukanych przez państwa K. i R.-K., prowadzących spółkę H., którzy jeszcze do zeszłego tygodnia byli dzierżawcami obiektu Dwór Spalice" - poinformowała portal olesnica24.com Czytelniczka.

 Dotarły do nas również informacje od właścicieli innych obiektów gastronomicznych. Zgłaszają się do nich osoby, mające wykupione imprezy w Dworze, które poinformowano, że nie zostaną one zrealizowane. - Jedna pani przyszła  z płaczem, bo termin jest tu, tuż, a ona została na lodzie - mówi nam właścicielka podoleśnickiej restauracji.

Zostali usunięci?

Co się stało?

Zastrzegającą sobie anonimowość pani Magdalena opowiada, że dotychczasowi najemcy zostali z obiektu usunięci z uwagi na zaległości czynszowe dla właściciela.

- Ale mimo otrzymania wypowiedzenia w październiku 2019 roku, nadal podpisywali umowy na organizację imprez, których nie mogli zrealizować z uwagi na obowiązek opuszczenia obiektu, a pieniądze przeznaczone na zaliczki zatrzymali - opowiada oleśniczanka.

Niektóre z osób, które miały rezerwacje na imprezy, dostały informacje od pracowników Dworu Spalice, że właściciel obiektu przejął budynek.

- Pan K. w piątek nam i wielu innym poszkodowanym podpisał oświadczenie o zwrocie wpłaconych pieniędzy do wtorku 10 grudnia. W tym dniu jednak ze wszystkimi oszukanymi skontaktował się rzekomy pełnomocnik spółki H. z informacją, że, niestety, jest konieczność podpisania aneksów do oświadczeń, ponieważ prowadzący restaurację oczekują na zwrot podatku z Urzędu Skarbowego. Ale zwrotu nie otrzymają z uwagi na nieopłacanie ZUSu pracownikom od lipca tego roku. Z moich informacji wynika, że większość z nas nie podpisała owych aneksów - dodaje czytelniczka.

Mówi, że sprawa została zgłoszona do organów ścigania, a  planowany jest pozew grupowy w celu odzyskania należności.

- Ważne dla mnie jest też to, że zaginął segregator z umowami, więc obecny właściciel nie jest w stanie poinformować wszystkie osoby, które zawierały umowę z H., o zaistniałej sytuacji. Wiele osób dowiaduje się o tym, kiedy przychodzi potwierdzić menu czy liczbę gości - słyszymy od poszkodowanej.

Zostaliśmy zaskoczeni

Co na to spółka? Oto jej oświadczenie:

"My jako najmujący obiekt Dwór Spalice prowadziliśmy działalność do momentu otrzymania informacji o wypowiedzeniu nam umowy przez właścicieli obiektu. Zaistniała sytuacja była dla nas zaskoczeniem ale liczyliśmy na to, że właściciele pozwoli nam prowadzić obiekt do końca roku. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że w dniu przekazania lokalu pojawił się nowy administrator, który jednocześnie miał zostać nowym właścicielem.

W dniu przekazywania lokalu okazało się, ze zaginęła dokumentacja dotycząca umów zawartych z klientami na 2020 r. Sprawa ta została zgłoszona organom ścigania, które prowadzą w chwili obecnej stosowne czynności wyjaśniające. W dokumentacji znajdowały się wszystkie umowy i dane kontaktowe klientów, z którymi podpisano umowy na organizacje imprez. Brak dokumentów był powodem, iż nie wszyscy klienci dowiedzieli się o zaistniałej sytuacji.

W tym miejscu pragniemy zaapelować, do naszych klientów, którzy nie wiedzą o zaistniałej sytuacji, aby jak najszybciej skontaktowali się z nami celem ustalenia terminu zwrotu zaliczek i wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Pragniemy wskazać, że w najbliższych dniach powinniśmy zakończyć rozliczanie się z wszystkimi osobami, które wpłaciły zaliczki na poczet przeprowadzenia w obiekcie imprez.

W tym miejscu pragniemy wskazać, że kwestie pracownicze były dla nas zawsze priorytetem. Faktycznie, na przestrzeni prowadzenia Dworu Spalice mieliśmy małe obsunięcie w czasie z wypłaceniem pracownikom wynagrodzenia. Raz pracownicy czekali tydzień na wypłatę, kolejny raz kilka osób też musiało poczekać, ale o wszystkim pracownicy zostali informowani, wszystko było powodem zaległości klientów wobec nas. Żyliśmy jednak z pracownikami w rodzinnej, koleżeńskiej atmosferze, było to wtedy przez nich rozumiane. W chwili obecnej również problem wypłat zostanie rozwiązany w najbliższym czasie

Gdy było odrobinę dobrej woli i więcej czasu z pewnością całej sprawy by nie było. Do tego dochodzi zła narracja, która podważa wizerunek naszej spółki i powoduje niepotrzebne emocje wśród klientów".

Policja bada sprawę

Sprawą zajęła się policja.

- Potwierdzam zgłoszenie złożone przez jedną osobę. Prowadzimy czynności sprawdzające w kierunku oszustwa - mówi portalowi olesnica24.com Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa powiatowej policji. 

Szyldu "Dwór Spalice" już nie ma. W obiekcie obecnie funkcjonuje restauracja "Lawendowa". Prowadzi ją nowy najemca.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 30.01.2020, 17:09
Od kiedy nazwa spółki jest anonimowa? Przecież jest to jawna informacja. Co to za pomysł żeby ją "ukrywac". Czy redaktor jest początkujący a to był jego pierwszy artykuł??
Maciek
Maciek 30.12.2019, 13:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

hania
hania 15.12.2019, 23:29
co teraz bedzie dalej.
Szkoda słów
Szkoda słów 15.12.2019, 22:06
Jak puste, nudne i bezsensowne życie trzeba mieć, żeby komentować w tak żałosny sposób jak większość tutaj. Zero obiektywnych i w pełni potwierdzonych informacji, wszędzie anonimy, czytelniczki itd. Nie wiem, czy bardziej wam współczuć, czy się z was śmiać. Anonimowość internetu pozwoliła półgłówkom dojść wreszcie do głosu. Robiąc tam imprezę byłam zadowolona, zobaczymy jak będzie dalej, bo miejsce ma swój klimat.
zośka
zośka 16.12.2019, 16:05
Momencik - jak to niepotwierdzonych i nieobiektywnych - że impreza pana Jana była - była ( filmik był nawet po wyborach), że pani Katarzyna wychodziła i hałasowała - hałasowała, że spotkanie tylko dla kobiet było -nawet na "obiektywnej inaczej" MO o tym pisali. O umowach na czarno i olewaniu pracowników nie wspomnę - wystarczy popytać. A że ktoś był zadowolony z imprezy, świadczy tylko o profesjonaliźmie personelu, nie najemcy ( a w zasadzie jednego z nich). Nieco kultury by się przydało szanowny (-a) @Szkoda słów ( również anonimowo....) - jeśli nie ma się argumentów, to rzuca się inwektywy.
Krótko i na temat:
Krótko i na temat: 16.12.2019, 07:16
Oddane zostały wszystkie zaliczki czy nie?
Klientka
Klientka 15.12.2019, 15:45
Jak mozna tak wprowadzac w bład czutelników. Jestem kliemtka firmy k ktorej mowa. Otrzymalam.od nich telefon o zmianach jakie zaszły, na swoje slowa przedstawili mi dokimenty w ktorych jasno jest napisane, że wszystkie umowy sa zobowiazani przekazac i to zrobili. Nowy wlasciciem zmienil zdanie a jego podpis rowbiez tam widnieje. To ze dostali wypowiedzenie z powodu sprzedazy obiektu to raczej nic specjalnego zeby robic z tego wielki news takie rzeczy sie zdazaja dodam ze przedstawiono mi wiadomosc z data i to nie jest pazdziernik. Wstyd, ze rakie brednie ludzoa sprzedajecie a oni w to wieza. Wspolczuje. Mimo ze mnie tez napoczatku z Dworze poczestowano negatywnymi informacjami prawda okazala sie inna. Warto porozmawiać z druga strona bo oni maja dowody na swoje slowa. Mi zaproponowano w onecnej sytuacji organizacje imprezy w innym miejscu lub zwrot zadatku.
Monika
Monika 19.12.2019, 11:14
Jak dostanie Pani zwrot to prosz napisać. Na to się nie zapowiada....widać Pani dobrze że sprawa się nie zapoznała...
.
. 15.12.2019, 16:31
W błąd nie w błąd od tego są odpowiednie organy.
Urząd Prokuratora
Urząd Prokuratora 15.12.2019, 16:03
A to już wyjaśni prokurator okręgowy Kądziołka.
Olesniczanka
Olesniczanka 15.12.2019, 11:57
W jednym roku miałam dwa wesela w Dworze Spalice i W Dąbrowie Olesnickiej więc mogłam sobie porównać. Liczba gości mniej więcej taka sama Dwór okazał się bardzo uczciwy i profesjonalny w przeciwieństwie do Dąbrowy tam to dopiero oszustwo! Życzę właścicielom Dworu wytrwałości.
.
. 15.12.2019, 08:19
Janek pomóż! Przecież to twoja ekipa
Pracownik
Pracownik 15.12.2019, 02:41

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ratusz
Ratusz 14.12.2019, 23:25
Dziupla utytego spoconego.
ja
ja 14.12.2019, 17:40
jakie zaległości ZUS-przecież duża część była zatrudniona bez umów, taka nowa forma działalności z poparciem Jana B., to się musiało tak skończyć. Sprawdzimy jeszcze zaległości w czynszach dla miasta-zonk?
Cyk
Cyk 14.12.2019, 15:55
Teraz bacznie obserwujcie jak miasto pomoże
Corleone
Corleone 14.12.2019, 13:08
Spoko , Janek pomoże - obiektywny przetarg na bufet w urzędzie.
buhahahaha
buhahahaha 14.12.2019, 12:59
A tak był promowany przez nasze władze ! Przed wyborami evenciki w noc wyborcza mega impreza po której niektóre pobudziły ludzi , potem wejscie w lokal i do Atola . A tu boom i podejrzenie o oszustwo .
Standard
Standard 14.12.2019, 12:49
Dziwny Bronś i dziwni ludzie balujący w dziwnym lokalu - nic dziwnego.
Żal
Żal 14.12.2019, 12:06
Oh,ah.
Pan Bartuś Kr**ka to pupil Bronsia. On przejął od Atola letni bufet z piwem na otwartym basenie. On gościł Jana oraz drużynę Sowa i Przyjaciele w wieczór wyborczy. Jeju jeju. Taki fajny był, amerykancki.
Roco
Roco 14.12.2019, 17:11
I takie auta miał fajne amerykanskie
kakakak
kakakak 15.12.2019, 22:21
i publikował filmiki jak robi porządek na drogach, bo mu na rondzie wjezdzaja albo nie chca przepuscic jak on jedzie dzipem.
Podsumowując
Podsumowując 14.12.2019, 12:04
No to niezły bajgiel!
Fan bajgli
Fan bajgli 16.12.2019, 09:12
Te bajgle są dobre, ale nazywanie tego pieczywa bajglem to nieporozumienie, to zwykle bułki są. Bardzo dobre, ale zwykle bułki. Bajgiel jest robiony z innego ciasta.
konsument
konsument 14.12.2019, 11:47
A co z bajglami ?
ks. Sowa
ks. Sowa 14.12.2019, 11:45
Był król Midas, który wszystko co dotknął - zmieniał w złoto, jest i sPOcony Janek, który czego nie dotknie - zamienia wszystko w gó................no !!!!
?
? 14.12.2019, 10:28
To oni mieli ożywic rynek gastronomicznie
zośka
zośka 14.12.2019, 09:41
Nawet pan burmistrz nie pomógł ? - czyżby to jakiś znak ...??? :-)

Pozostałe