Handlował w Oleśnicy odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi

  • 13.12.2019, 16:34
  • mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP Oleśnica
Handlował w Oleśnicy odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi
Policjanci z oleśnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na kilka tysięcy złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy już po raz trzeci w tym roku wykonali czynności na oleśnickim targowisku miejskim. Tym razem zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego, który na jednym ze stoisk na targowisku w Oleśnicy, oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

Policjanci zabezpieczyli bluzy, koszulki i obuwie. Wstępnie szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których fałszywe produkty oferowane były do sprzedaży, wyniosły kilka tysięcy złotych. Śledczy wykonali oględziny zatrzymanego towaru i przedstawili mężczyźnie zarzuty. Teraz policjanci ustalają, skąd pochodzą podrobione ubrania. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy towary będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu przed sądem.

Za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP Oleśnica

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe