Kombatanci na opłatku w Oleśnicy

  • 12.12.2019, 20:14
  • hag
Kombatanci na opłatku w Oleśnicy Grzegorz Huk
Życzyli sobie zdrowia, a wszystkim pokoju.

W sali bankietowej hotelu Perła w Oleśnicy odbyło się integracyjne spotkanie wigilijno-noworoczne członków stowarzyszeń i związków kombatanckich Oleśnicy i powiatu oleśnickiego.

Imprezę - na którą przybyli przedstawiciele władz samorządowych, Garnizonu Oleśnica oraz zaprzyjaźnionych instytucji - prowadził prezes koła „Lotnik” Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Oleśnicy Zbigniew Nagórny. Na opłatkowej spotkanie przyjechała też delegacja z zaprzyjaźnionego z Oleśnicą Kościana.

Były serdeczne życzenia oraz przygotowana symboliczna wieczerza wigilijna.
 
Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej.
hag

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ak
ak 15.12.2019, 11:00
Raczej utrwalacze władzy ludowej, a nie kombatanci.
Ciocia Wika
Ciocia Wika 15.12.2019, 08:43
Według polskiej ustawy o kombatantach, kombatantami są osoby, które brały udział w wojnach, działaniach zbrojnych i powstaniach narodowych, wchodząc w skład formacji wojskowych lub organizacji walczących o suwerenność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

W świetle tej ustawy kombatantami NIE SĄ m.in. osoby, które:
- kolaborowały z okupantem sowieckim w latach 1939-1941,
- kolaborowały z okupantem niemieckim w latach 1939-1945,

pracowały w latach 1944-1956 w organach zwalczających organizacje oraz osoby działające na rzecz suwerenności i niepodległości Polski:
- w NKWD lub innych organach represji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
- w strukturach Urzędów Bezpieczeństwa, Służby Bezpieczeństwa i Informacji Wojskowej, a także nadzorujących je komórkach jednostek zwierzchnich,

w jednostkach organizacyjnych lub na stanowiskach związanych ze stosowaniem represji:
- w organach prokuratury i prokuraturze wojskowej,
- w sądownictwie powszechnym lub wojskowym,
- w służbie więziennej,
- dla organów bądź jednostek organizacyjnych PPR lub PZPR.
Edmundowicz
Edmundowicz 14.12.2019, 20:07
Не слышны в саду даже шорохи
Всё здесь замерло до утра
Если б знали вы, как мне дороги
Подмосковные вечераaaaaaaa .....
sPOcony Janek
sPOcony Janek 14.12.2019, 20:00
Obywatelki i obywatele. Wielki jest ciężar odpowiedzialności, jaka spada na mnie w tym dramatycznym momencie polskiej historii. Obowiązkiem moim jest wziąć tę odpowiedzialność. Chodzi o przyszłość Oleśnicy, o którą moje pokolenie walczyło na wszystkich frontach wojny, i której oddało najlepsze lata swego życia. Ogłaszam, że w dniu dzisiejszym ukonstytuowała się Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Rada Miasta, w zgodzie z postanowieniami Konstytucji, wprowadziła dziś o północy stan wojenny na obszarze całej Oleśnicy.
Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Oleśnica nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów oleśnicki dom ulega ruinie. Struktury miasta przestają istnieć. Gasnącej gospodarce zadawane są codziennie nowe ciosy. Warunki życia przytłaczają ludzi coraz większym ciężarem. Przez każdy zakład pracy, przez wiele oleśnickich domów, przebiegają linie podziałów.
wyborca
wyborca 14.12.2019, 19:19
Jacy tu kombatanci? Toż to same filary stanu wojennego, paru komisarzy , sama wierchuszka oleśnickiego LWP. Zdecydowany elektorat Jana Bronsia, wypróbowani towarzysze. Ksiądz kapelan przy człowieku niszczącym szkołę katolicką. Paranoja u wielebnych. Niedługo kościoły w Oleśnicy opustoszeją.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 14.12.2019, 19:54
Kombatanci 13 XII 1981 r. ..... Moi wierni towarzysze .....
Hans ***onschorek
Hans ***onschorek 13.12.2019, 12:36
Ja.... Wojna to strrrrrraszna rzecz ......
Yo***i
Yo***i 13.12.2019, 10:14
Wesołych Świąt!!
Covalsky
Covalsky 13.12.2019, 09:50
Ciekawe ilu 'prawdziwych' kombatantów jeszcze żyje? Nie mówię o farbowanych lisach...
Taki aparat projekcji
Taki aparat projekcji 13.12.2019, 08:04
Antyklerykał Bronś siedzący obok księdza na spotkaniu opłatkowym !!!!!

Pozostałe