Matematyczne abecadło w SP4 Oleśnica

  • 10.12.2019, 18:07
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Romana Podoskiego w Oleśnicy
Matematyczne abecadło w SP4 Oleśnica
Kto jest najlepszym szkolnym matematykiem?

"Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Matematyczny ,,ABC Matematyki”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych, których fascynuje świat matematycznych zagadek. Etap pierwszy konkursu odbył się w klasach i wyłonił po pięciu uczniów z każdej klasy. Etap drugi został przeprowadzony 3 grudnia 2019 r. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania w programie TESTIKO. Jury konkursu stanowili nauczyciele matematyki, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem spotkania. Zwycięzcami rozgrywek zostali:
 

I miejsce- Oskar Haduła– uczeń klasy Vc
II miejsce – Maciej Świtoń - uczeń klasy Vb,
III miejsce – Filip Kawalec – uczeń klasy Va

Osobami odpowiedzialnymi za organizację byli matematycy z naszej szkoły: p.Krystyna Krawczyk i p. Małgorzata Tajak - Skrok.
Rozgrywki przebiegały w sympatycznej atmosferze, choć przez cały czas obecny był duch rywalizacji. Uczniowie nie tylko walczyli o zwycięstwo, ale przede wszystkim mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności .

Cieszy nas fakt, że matematyka jest tą dziedziną, która potrafi zainteresować młodzież oraz to, że są nauczyciele, którzy wyzwalają w niej matematyczny potencjał" - informuje Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Romana Podoskiego w Oleśnicy. 

Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Romana Podoskiego w Oleśnicy

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe