Radny: Jesteśmy świadkami jednej wielkiej manipulacji

  • 04.12.2019, 20:08
  • OAI
Halloween
loadingŁaduję odtwarzacz...
"FAKTY liczbowe vs DEMAGOGIA Burmistrza" - tak zatytułował swój tekst Paweł Bielański, radny opozycyjnej Oleśnicy Razem. Co napisał na portalu społecznościowym? Oto jego post:

"Burmistrz Oleśnicy za pośrednictwem jednego z portali internetowych ogłosił dziś: "przez wyborcze deklaracje władz centralnych samorząd pozbawiono 5,8 miliona (!) dochodu z tytułu wpływów z podatków PIT i CIT".

Nie znam źródła tych katastroficznych informacji, które podaje burmistrz Jan Bronś. Mogę jedynie domyślać się, że mają zrobić wrażenie na mieszkańcach i usprawiedliwiać kolejne podwyżki.

Szanowni Państwo FAKTY i dane liczbowe zawarte w projekcie Uchwały budżetowej Miasta Oleśnicy na 2020 rok (uchwała podpisana przez J. Bronsia) wynika jednoznacznie, że w przyszłym roku w budżecie burmistrz zakłada WZROST wpływów z tytułu podatków PIT i CIT o ponad 150 tysięcy złotych. Mało tego prognozowane wpływy z tego tytułu za 2019 rok będą WYŻSZE o minimum 250 tysięcy złotych! Zatem kolejny rok mamy większe wpływy niż zakładano.

Przypomnę, że w uzasadnieniu uchwały podnoszącej stawki podatku od nieruchomości, burmistrz jako argument "ZA" wprowadzeniem podwyżki podał, że wpływy z tytułu PIT w 2020 r. zmaleją o 247 tys. Co ciekawe o planowanym w 2020 roku wzroście wpływów z podatku CIT o bagatela 400 tys. (!) burmistrz radnych i mieszkańców nie raczył poinformować. Dlaczego kwota wzrostu wpływów o 400 tys. nie padła? Ten fakt burzyłby całą narrację burmistrza dla uzasadnienia podwyżek.

Szanowni Państwo, jesteśmy świadkiem jednej wielkiej MANIPULACJI, która ma przykryć kolejne podwyżki wprowadzane przez Jana Bronsia. Winna ma być władza centralna. Tak mają myśleć mieszkańcy i radni. Dlatego radnym nie przedstawiono wszystkich danych przy podwyżce stawek podatku. Katastroficzna demagogia o milionowych stratach nie wytrzymuje jednak z faktami wynikającymi z danych podawanych przez Ministerstwo Finansów. A to właśnie na tych danych plany budżetowe opiera Skarbnik Miasta.

Apeluję do pana burmistrza o zaprzestanie podawania radnym i mieszkańcom wybiórczych danych finansowych. Zamiast straszyć mieszkańców proszę przedstawić plany ograniczania wydatków związanych funkcjonowaniem m.in. miejskiej administracji oraz zaprzestanie niegospodarnych wydatków z promocji miasta.

Radny dodał: "Burmistrz Oleśnicy twierdzi, że miejski budżet został pozbawiony wpływów z tytułu PIT i CIT w wysokości 5,8 miliona złotych ⁉️ Zobaczcie dane liczbowe wpływów budżetowych PIT i CIT na 2020 rok...":

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Coming soon
Coming soon 06.12.2019, 19:36
Impeachment – ang. „postawienie w stan oskarżenia”, procedura pochodząca z anglosaskiej tradycji parlamentarnej, służąca realizacji odpowiedzialności konstytucyjnej prezydenta, wiceprezydenta i funkcjonariuszy cywilnych w USA. Procedura wszczynana jest przez parlament lub inne ciała legislacyjne państwa.

Procedura polega zwykle na powołaniu specjalnej komisji parlamentarnej, która przesłuchuje świadków oraz bada materiały źródłowe. Po ogłoszeniu wyników dochodzenia parlament podejmuje decyzję o ewentualnym pozbawieniu oskarżonego urzędu i immunitetu. To umożliwia postawienie oskarżonego przed sądem.

Impeachment dotyczy osób, które zostały powołane na stanowisko w wyniku demokratycznych procedur. Procedura powinna być więc stosowana tylko w sytuacji, gdy istnieją potwierdzone zarzuty, że dana osoba poważnie naruszyła prawo.
Sekcja Komunikacji Społecznej
Sekcja Komunikacji Społecznej 06.12.2019, 16:51
Jedynymi źrodłami prawdy objawionej obok Pana Burmistrza są: Gazeta Wyborcza, TVN24...........
Start
Start 05.12.2019, 15:53
Już dwa miesiące temu,po 10 miesiącach od zaprzysiężenia ,można było zacząć zbierać podpisy mieszkańców o odwołanie burmistrza w referendum. Więc zaczynamy!!!
mania
mania 05.12.2019, 14:29
To jest usprawiedliwienie następnych podwyżek na 2020r!
stowa
stowa 05.12.2019, 13:57
Najbardziej kompetętną osoba, skomentowania tresci ,jest p.SKARBIK . I tu jest problem Janek placi SKARBNIK TYSIACLECIA ogon pod siebie i MOZE przetrwam.
Od zawsze
Od zawsze 05.12.2019, 11:18
Operowanie półprawdami, intrygi, manipulacje informacją to standard w pracy tego gościa.
Ratusz
Ratusz 05.12.2019, 10:48
utyty spocony kłamał, kłamie i będzie kłamał, taka jego natura.
Są granice  bezczelności
Są granice bezczelności 05.12.2019, 09:27
Barany tą demagogię kupią i będą powtarzać bez zastanowienia.
A ja wiem co się stało
A ja wiem co się stało 05.12.2019, 09:19
A oleśnicka ciemnota dalej nic nie rozumie.
no cóż
no cóż 05.12.2019, 08:50
Manipulacji to my jesteśmy poddani od długich lat -na obecną manipulację nawet nikt nie reaguje - jesteśmy już tym zmęczeni i znużeni a przede wszystkim bezradni.
Kogo mamy w RM?
Kogo mamy w RM? 05.12.2019, 07:34
Można założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że radni probronsiowi nie rozumieją wykładni pana Bielańskiego.
Bloger forever
Bloger forever 05.12.2019, 08:50
Coś ty analityk zewnętrzny ogarnia, teraz jest w radzie. Zapewne liczy ceny śmiecina 2020 rok, ostatnia podwyżka z marca szybko wchłonięta. Zatem teraz obliczy domiar, że buty nam pospadają
precz
precz 05.12.2019, 00:45
Mam nadzieję, może płonną, że któryś bardziej kulturalny i mający honor radny z ugrupowania "My z Bronsiem" zastanowi się kogo popiera. Bo coraz bardziej wspieranie Bronsia budzi pogardę myślących oleśniczan.
.
. 05.12.2019, 07:27
Oni nie myślą, mają zabronione myślenie, ponadto są z t. zw. opcji bmw więc Bronsiowi nie podskoczą bo się boją. Zadawanie pytań przekracza ich zdolności i percepcję, a już fakt nie zgodzenia się ze swoim guru przyprawia ich o mdłosci, ze strachu.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.12.2019, 00:28
No, to nic innego jak tylko pan Paweł Bielański wraz ze swoim ugrupowaniem powinni rozpocząć starania o referendum w sprawie odwołania Jana Bronsia ze stanowiska.
NIE!
NIE! 05.12.2019, 07:05
Absolutnie żadnego referendum -pan Bielański musiałby na głowę zachorować aby podjąć się organizacji referendum - oleśniczanie naważyli piwa to niech piją tak długo aż się zesikają - nie można ściągać odpowiedzialności za ich decyzje wyborcze -mają kochać swojego Jana do jego śmierci.Temu miastu i mieszańcom już nic nie pomoże nawet referendum czy zmiana władzy.Muszą minąć długie lata aby nastąpiła zmian mentalna.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.12.2019, 10:47
Szkoda Internauto, że wstydzisz się swoich słów, ba, że ich się boisz i ukrywasz się za anonimowością. Tak, zmiana powinna nastąpić, jeżeli cokolwiek miałoby się zmienić na lepsze. Zmiana mentalna? O, tak - zacznij od siebie i daj jej przykład. Tchórze, anonimy niczego nie zmienią. Nie odważysz się Internauto? Zatem Internauto napisałeś komentarz o sobie samym.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.12.2019, 10:47
Szkoda Internauto, że wstydzisz się swoich słów, ba, że ich się boisz i ukrywasz się za anonimowością. Tak, zmiana powinna nastąpić, jeżeli cokolwiek miałoby się zmienić na lepsze. Zmiana mentalna? O, tak - zacznij od siebie i daj jej przykład. Tchórze, anonimy niczego nie zmienią. Nie odważysz się Internauto? Zatem Internauto napisałeś komentarz o sobie samym.
Benny
Benny 04.12.2019, 23:01
- Janek , mamy problem....
- Joanna nie teraz! Nie widzisz , że cygaro przycinam?!
- Ale bo mi zamiast deficytu wzrost w kasie wychodzi..
- To policz jeszcze raz!
- Kiedy liczyłam.
- No to kurna nie ma co liczyć. Tu trzeba dzwonić!
- Do ministra finansów?
- Do jakiego ministra?! Po kamerę!
- Chcesz mnie filmować? Ojej , a ja taka nieuczesana...
- Aśka ty już więcej nie licz! Gdzie ciebie?! Film trzeba nagrać.
- Janek Zwycięzca?
- To też. Ale pòźniej. A na razie nagramy " Jak dzielny Janek wyciąga budżet z dziury do którego go strąciły pisowskie rury".
- Aha, czyli robimy was w balona że brakuje sześć melona?
- No skumałaś bazę. W nagrodę możesz mi cygarko przypalić!
- Och , Janku....
Egon Olsen
Egon Olsen 06.12.2019, 16:53
Klawo jak ch****era ....
Gdzieś w ratuszu
Gdzieś w ratuszu 04.12.2019, 23:31
Samo życie...
.
. 04.12.2019, 22:32
Wyraźnie widać ,że zaplanowano wzrost dochodów w przyszłym roku, prawdopodobnie jest to i tak oszczędna prognoza. Ktoś tutaj robi z Oleśniczan wała, po co Bronsiowi dodatkowe pieniądze wyrwane z naszych kieszeni? Na strategię dla Oleśnicy, czy na wakacje nad Bałtykiem dla sekcji niby-promocji?
Zniesmaczony
Zniesmaczony 04.12.2019, 22:08
Wywieść kłamcę i hochsztaplera na taczce z ratusza i oddać w ręce CBA i CBŚ
2+2 = 5 ?
2+2 = 5 ? 04.12.2019, 21:47
5, 8 miliona ? Kto to wyliczył ? Co na to radny Siedlecki, on zawsze kreował się na rachmistrza. Czy przyjął jak żaba błoto te rewelacje burmistrza?
W
W 04.12.2019, 22:09
Tak. Augustus łyka wszystko bez popitki .
Takiego mamy Nieomylnego
Takiego mamy Nieomylnego 04.12.2019, 21:42
Śmieszy, tumani, przestrasza..............
senior
senior 04.12.2019, 21:28
Wyborco Bronsia-patrz kogo wybierałeś!
13 w piątek
13 w piątek 04.12.2019, 22:12
Komusze wybory ! Na komucha głosy oddane
Collodi