Oleśnica Bajk Stajl – to działa!

  • 8.11.2018, 09:18
  • OAI
Oleśnica Bajk Stajl – to działa!

Są osoby, których spacer ogranicza się do wyjścia z domu na ławeczkę – mówi Staszek Król z Oleśnicy. – My tę ławeczkę postawiliśmy na trzy koła i jeździmy nią po mieście. Ta ławeczka to riksza, skonstruowana przez ekipę z grupy Oleśnica Bajk Stajl. Są oni bohaterami kolejnego wideo kampanii społecznej „Organizacje społeczne. To działa!”, które właśnie trafiło do sieci. Organizacje społeczne działają wszędzie – w szkole, na boisku, w teatrze, na ulicy. Nie każdy to wie. W kampanii opowiadamy o tym, co robią organizacje, jak codzienną pracą zmieniają rzeczywistość – mówi Dorota Setniewska ze Stowarzyszenia Klon Jawor, jednej z kilkudziesięciu organizacji zaangażowanych w kampanię.

Wideo opowiadające historię ekipy z Bajk Stajl, to kolejny z serii filmów, które regularnie pojawiają się w sieci w ramach kampanii „Organizacje społeczne. To działa!”. Bohaterami i bohaterkami publikowanych w mediach społecznościowych krótkich wideo i fotoreportaży będą zarówno osoby pracujące w organizacjach społecznych jak i ludzie, do których adresowane są ich działania. W Polsce działa 100 tysięcy organizacji społecznych, czyli fundacji i stowarzyszeń. Z naszego wsparcia każdego roku korzystają miliony dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Często robią to nieświadomie. Przyszedł czas to zmienić – tłumaczy założenia kampanii Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii. Stąd pomysł połączenia sił kilkunastu fundacji i stowarzyszeń, aby pokazać jak wygląda ich codzienna praca i jaki ma to wpływ na życie każdego i każdej z nas.

To działa, ale jak?

Organizacje społeczne. To działa!” to pierwsza w Polsce kampania, w którą zaangażowało się tak dużo tak różnorodnych organizacji społecznych. Tworzą ją ludzie, którzy swoją pracą rozwiązują problemy, którymi dotychczas nikt się nie zajął. Co dokładnie robią? Opiekujemy się tymi, którzy potrzebują pomocy. Pomagamy rozwijać talenty i realizować pasje. Chronimy przyrodę i zwierzęta. Wspieramy rozwój wspólnot lokalnych. Patrzymy władzy na ręce. Bronimy naszych wspólnych praw. Tworzymy przestrzeń, gdzie uczymy samoorganizacji i współdziałania. Budujemy solidarność i wspólnotę. Zmieniamy naszą rzeczywistość. A to tylko niektóre z naszych działań, bo lista jest dłuższa – wymienia Jakub Skrzypczyk z WWF Polska. Poza WWF Polska w kampanię „Organizacje społeczne. To działa” zaangażowały się m.in. Fundacja Szkołą z Klasą, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Batorego, Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Klon Jawor, ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i kilkanaście innych organizacji. Każda z nich w swojej działalności koncentruje się na innym temacie, ale łączy je to, że zmieniają świat na lepsze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To działa, ale gdzie?

Chcemy, żebyście zobaczyli jak działamy, kim są ludzie pracujący w organizacjach społecznych, a kim ci, którzy korzystają z efektów naszej pracy. Aby Wam to ułatwić przygotowaliśmy stronę internetową www.todziala.org, na której znajdziecie nasze wideo i fotoreportaże, a także zestaw podstawowych informacji o organizacjach społecznych – tłumaczy Joanna Gucman-Muż z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Wszystkie materiały będą publikowane również w mediach społecznościowych: na Facebooku, Youtube, Twitterze i Instagramie. Można je odnaleźć wpisując hasztag #todziala.

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mam prośbę
mam prośbę 13.11.2018, 09:15
Mam małą prośbę do redakcji proszę pisać i promować ludzi z naszego otoczenia -zwykłych (niezwykłych) z CAŁEGO POWIATU OLEŚNICKIEGO którzy w ciszy i bez rozgłosu pracują dla nas. To ci ludzie powinni być dla nas wzorem .To ich wartości i zasady trzeba promować a nie LUDZIE POLITYKI na co dzień kreują nam świat z ich WARTOŚCI nie naszych, a my jedynie możemy tolerować lub nie ich zasady.Nie chcemy powielać ich systemu wartości którymi ci ludzie kierują się w codziennym życiu czyli nieuczciwość ,brak szacunku do drugiego człowieka, karierowiczostwo,cwaniactwo,zarozumiałość ,chamstwo obłuda i cynizm. Jeszcze raz promować ludzi którzy czynem nie słowami działają a na co dzień są uprzejmi, uczynni i kulturalni wnoszą małą cegiełkę do naszego wspólnego życia- to jest sedno bo nie wyjdziemy z tego bagna nigdy .
czytelnik
czytelnik 13.11.2018, 09:22
Stale piszą w Panoramie o jakichś pasjonatach szalonych entuzjastach ideowcach.Co z tego?Cwaniaki i tak przejmują miasto.
sedno
sedno 13.11.2018, 09:37
dlaczego piszesz @czytelniku - "szalony entuzjasta" to również dobrze może być pragmatyczny zdroworozdowy fachowiec, to może być też przedsiębiorca który prowadzi własny biznes to może być także doby rzemieślnik a jednocześnie jest ideowcem ma cele - idea jest bardzo ważna - bo popycha świat do przodu i dokonuje zmiany - podziękuj za to właśnie ideowcom (masz jakieś złe skojarzenia ze słowem ideowiec?)A poza tym wiele słów dla większości jest niezrozumiałych lub rozumieją je na opak "u nas masowo używa się słów" faszysta", "bolszewik" ,nie rozumiejąc do końca ich znaczenia sedna jedynie ETYKIETUJĄC bezpodstawnie ludz,i bo tak nam wygodnie, bo chcemy się odgryźć, dowalić komuś i to nas cieszy CHWILOWO!Na koniec zanim dokonasz wyboru zastanów się i pomyśl jaką chcesz mieć rzeczywistość wokół siebie.Oleśniczanie wybrali w 58%że chcą żyć w układach i klikach a około 42% odrzuciła ten układ!
sedno
sedno 13.11.2018, 08:58
O to właśnie chodzi w działalności samorządowej, tak ma miedzy innymi wyglądać samorządność lokalna a w niej tego rodzaju STOWARZYSZENIA o różnym profilu i ludzie w nich działających na co dzień, to są PRAWDZIWI SPOŁECZNICY -ceńmy takich ludzi na co dzień ,doceniajmy ich zaangażowanie, bo to sól naszej demokracji okalnej, to ich przedstawicieli wybierajmy do rad miasta -a nie typów takich jak Siedlecki, Niczypor i innych bo są znani............ bo to nauczyciel itd.(bo właśnie chodzi o karierę i wysokie zarobki) Praca na rzecz społeczności lokalnej to jest sedno a nie MIT NIEREALNY i idealistyczny pomysł.
@Realysta to się już działo w Oleśnicy i było w praktyce realizowane a ty coś o folderach piszesz?
punkt
punkt 13.11.2018, 09:11
Pani Niczypor był zastępcą wójta w Długołęce i wyleciała po paru miesiącach.Tak się nadawała do tej pracy.
takie prawo
takie prawo 13.11.2018, 09:54
Pani Niczypor nie jest typem społecznika .Ta pani jest z urodzenia URZĘDNIKIEM. Żyjemy w takich czasach że aby być urzednikiem przez długie lata, trzeba być w klice.Praca w Długołęce to praca w innej klice i ta pani się tam nie przebiła.Jej życie zawodowe i cała kariera związana jest jedynie z UM Oleśnica.Nie udało jej się przez 4 lata zbudować nowej ścieżki kariery.Ta pani startując jako radna, myślała jedynie o zemście i odegraniu się na tych co ją zwolnili z UM.I oto mamy radną żądną ODWETU.Teraz pewnie triumfuje - ale kulę ta pani sama zaczęła toczyć -jako radna staje się NIEWIARYGODNA po tym w jaki sposób jej grupa polityczna odzyskała władzę. To może ich cieszyć ale chwilowo przyjdą już za niedługo trudniejsze dni dla tej pani jej postawę niedługo wyborcy mocno zweryfikują a tam słodkości już nie będzie.Zemstą się kierowała i ta zemsta ją sama dopadnie!
realysta
realysta 13.11.2018, 09:09
Owszem pisano o przejażdżce z UTW nad stawami. Pewnie do sesji zdjęciowej.Folder to przenośnia. Reklama bez pokrycia po prostu. Nie neguję talentu, pomysłu, umiejętności, zapału, ale kwestionuję praktyczne wykorzystanie. Czas przyzna mi rację. Będzie jak z tą lokomotywą remontowaną, której nigdy nikt na torach nie zobaczy. Ale mit się tworzy.
sedno
sedno 13.11.2018, 10:02
dlaczego negujesz wszystko? - powiem ci - całe lata zawodu -wytworzyły u ciebie mechanizmy cynizmu i podejrzliwości - ty już w nic nie wierzysz - bo widzisz to jest efekt długoletnich rządów JEDNEGO NIEOMYLNEGO to on zabił w ludziach nadzieje to on jak piszą był jedynym wszystko wiedzącym i mającym POMYSŁY NA MIASTO a reszta to nic nie znaczące pionki,Stąd twoje zwątpienie?nie martw się u wielu podobne nie jesteś sam - kiedyś ktoś napisał - ten człowiek DOKONAŁ WIELKIEGO SPUSTOSZENIA W MIEŚCIE a ludzie nawet sobie z tego nie zdają sprawę i ty właśnie jesteś tego przykładem.
realysta
realysta 13.11.2018, 08:22
Czy to nie jest trochę mit? Idealistyczny pomysł, a gdzie praktyka? Tylko do sesji zdjęciowej jednej drugiej i trzeciej oraz targi rowerowe? W błyszczącym folderze ładnie wszystko wygląda.

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165