SIEDLECKI wiceburmistrzem, CHRZANOWSKI szefem Rady

  • 7.11.2018, 15:03 (aktualizacja 20.11.2018 18:59)
  • rpr
SIEDLECKI wiceburmistrzem, CHRZANOWSKI szefem Rady Krzysztof Dziedzic
Wczoraj tę informację ujawniła Panorama Oleśnicka.

W tym tygodniu rozpoczną się przymiarki do najważniejszych stanowisk w samorządzie Oleśnicy.

Faworytem do objęcia schedy po Wiesławie Piechówce i przejęcia fotela przewodniczącego Rady Miasta Oleśnica jest Aleksander Chrzanowski. O tym już na naszym portalu informowaliśmy.

Już w minionej kadencji był kandydatem ówczesnej opozycji do tego stanowiska. W tegorocznych wyborach uzyskał drugi wynik (750 głosów) i to jest poważny argument za jego kandydaturą. Chrzanowski urodził się w Gręboszycach, ma 65 lat, jest emerytowanym pracownikiem Służby Więziennej.

Przypomnijmy, że wcześniej fotel przewodniczącego zajmowali Janusz Płaneta, Grzegorz Świtoń, Adam Chmiel, Zdzisława Jakimiec, Waldemar Mieszała, Ryszard Zelinka i Wiesław Piechówka.

Kto zajmie fotele wiceburmistrzów? Jedno miejsce prawdopodobniej Janusz Marszałek. Ale jego kandydatura jest też brana pod uwagę w kontekście stanowiska dyrektora Zespołu Oświaty Samorządowej.

Na drugiego wiceburmistrza, jak ujawniła wczoraj Panorama Oleśnicka, Andrzej Sowa, koordynator kampanii Jana Bronsia, lansuje Damiana Siedleckiego, swojego politycznego ucznia. Obaj działali kiedyś w Platformie Obywatelskiej, potem w Dla Oleśnicy, Razem dla Oleśnicy, aby w końcu wylądować w komitecie Bronsia. Siedlecki był przez lata najzagorzalszym krytykiem Bronsia, aby przed rokiem wykonać woltę, odejść z obozu Kołacińskiego i stać się najżarliwszym żołnierzem Bronsia oraz najsurowszym krytykiem odchodzącego burmistrza. Za tę polityczna zmianę barw ma zostać wynagrodzony fotelem zastępcy. Sowa chce także mieć swoistą kontrolę nad poczynaniami Bronsia.

Dodajmy, że wyborcy negatywnie zweryfikowali kandydaturę Siedleckiego na radnego - nie uzyskał on mandatu.

CO I JAK PISAŁ DAMIAN  SIEDLECKI O BURMISTRZU JANIE BRONSIU...


"Pan Burmistrz (...)  wciąż trwa w błogim stanie przekonania o nieomylności własnej i podległych mu urzędników, a krytyczne opinie ludzi "niekompetentnych" i "czerpiących wiedzę z gazet i e-maila" go nie obchodzą".

"Tytuł Liczyhrabiego należy się Burmistrzowi Janowi Bronsiowi, który tak liczył mieszkańców Oleśnicy i liczył, że doliczył się trzech różnych liczb i każdej z nich używał w zależności od kontekstu, potrzeb własnych i własnego widzimisię".
 

"Czy ktoś kiedyś słyszał, by Pan Burmistrz przyznał się do jakiegoś błędu? Nie przypominam sobie. (...) Przyznanie się do błędu jest bardzo ludzkie i czasami mile widziane. A tak, trwając w przekonaniu o własnej nieomylności, Pan Burmistrz stawia się w pozycji "nadczłowieka".
 

"I wreszcie nie byłoby tematu "mowy nienawiści", gdyby Pan Burmistrz, zamiast autorytarnego podejmowania decyzji w sprawach bardzo ważnych dla mieszkańców, czasem posłuchał opinii samych zainteresowanych".

"Oto bowiem człowiek brylujący w mediach (...) nagle zmienia się w kłębek nerwów. Na pytania reaguje widocznym podirytowaniem, odmawia odpowiedzi i wzywa przedstawicieli mediów do składania (sic!) wniosków o udostępnienie informacji publicznej. (...). Traci kontrolę nad nerwami, co przejawia się przejęzyczeniami (...) Czy obyty z mediami człowiek, który nie ma nic do ukrycia, reagowałby w ten sposób?".

"(...) Pan Burmistrz (...) jak parkował swoją "cytrynką" w miejscach zabronionych prawem, tak parkuje. Na nic upomnienia, na nic oburzenie opinii publicznej. A żeby było śmieszniej, to Straż Miejska równie konsekwentnie go upomina. Słownie. Z powodów rzekomo objętych tajemnicą służbową".

"Skandalem zakończyła wielowątkowa sprawa wizyty Pana Burmistrza w Strasburgu".

"Doprawdy, dziwię się Panu Burmistrzowi, że dał się wciągnąć w kampanię wyborczą i użyczył swojego wizerunku na potrzeby partii politycznej. W moich oczach już w zeszłym roku utracił opinię samorządowca niezależnego, niezwiązanego z żadną opcją polityczną, nawet jeśli nie posiada partyjnej legitymacji. Teraz, z listu adresowanego do mieszkańców Oleśnicy, dowiedzieć się mogą o tym wszyscy".

"Zastanawiający jest fakt, że w przeciągu ostatnich 2-3 tygodni, to już druga budowlana "wpadka" burmistrza, który z wykształcenia jest budowlańcem".

"Niestety, w świetle powyższych wypowiedzi ekspertów, należy stwierdzić, że Pan Burmistrz wprowadził opinię publiczną w błąd!".

"Jestem w stanie tolerować różne wpadki Pana Burmistrza... Ale naginanie faktów i wprowadzanie opinii publicznej w błąd nie przystoi osobie na tak eksponowanym stanowisku".

rpr
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (90)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oleśniczanin
oleśniczanin Dzisiaj, 14:58
Redaktor podpisujący się nickiem " rpr" zapomniał o Panu dr Waldemarze Mieszale . Szkoda że pośpiech góruje nad rzetelnością.
Jaro
Jaro 12.11.2018, 10:52
Sprzedawczyk tylko ujadać potrafi nic poza tym.
student
student 11.11.2018, 13:05
Zastanówmy się czy Siedlecki ma dobrą optykę oka i widzenia.
Zenek
Zenek 10.11.2018, 16:54
dosłownie polskie zoo
tyle
tyle 9.11.2018, 23:16
Lipa trochę się w tej Oleśnicy porobiła, nie powiem że pchają się do koryta, bo to byłoby wulgarne, niemniej jednak nerwowy podział łupów powyborczych i spłacanie długów przedwyborczych aż nadto dobrze widać, i nie mogę oprzeć się wrażeniu że to jest celem ich bytności w samorządzie. Co by nie powiedzieć, coraz wyraźniejszym jest że Kołaciński, ale i też Kociński, ludzie o ustabilizowanym statusie materialnym nie dali się poznać z tej, jakby nie patrzeć, prymitywnej strony. Mam olbrzymi szacunek dla odchodzącego starosty, pomimo niewyobrażalnego hejtu w jego kierunku, na który sobie nie zasłużył, a nie mam wątpliwości że był on jednym z elementów misternie układanego planu przez zwolenników przejęcia władzy. Podobnie ma się sprawa z burmistrzem, medialny zgiełk i totalna nagonka na Kołacińskiego nie są w stanie przesłonić mi obiektywnych sukcesów jego kadencji. Pozdrawiam zarówno burmistrza Kołacińskiego, w moim przekonaniu naprawdę dobrego włodarza, jak i starostę Kocińskiego, którego zasługi dla ratowania tonącego powiatu, w tym PZS będziemy mogli docenić za jakiś czas. Szkoda że nie mogli dokończyć rozpoczętego dzieła, mieliby na to kolejnych i ostatnich 5 lat, obaj bowiem jednoznacznie opowiedzieli się za dwukadencyjnością w samorządzie, przez co są o wiele bardziej wiarygodni.
convertes
convertes 10.11.2018, 06:37
Ależ oczywiście że byli obaj DOSŁOWNIE ZASZCZUCI -mam nadzieję że kiedyś nastąpi refleksja i będą przeprosiny. Przede wszystkim nie tylko dobrymi ale rzetelnymi gospodarzami - klasa - prowadzenia spraw samorządu i do tego bez wielkiego doświadczenia samorządowego a jakie wynik?.Ocenić ich pracę może jedynie ktoś, kto rozumie na czym polega praca w samorządzie -tak docenia za sam STYL daję BARDZO wysoką notę, niespotykaną w pracy w samorządzie.Pozdrawiam także obu panów na pewno wiele razy jeszcze będą wspominani.
Sylwek stallone
Sylwek stallone 9.11.2018, 19:12
Augustus ma zagrać w drugiej części filmowego szlagieru pt. Człowiek Demolka.
.
. 9.11.2018, 15:26
Możemy przypomnieć co niektórym "dokonania" Siedleckiego z ostatnich 4 lat, jest tego trochę. Właściwie każda jego próba zaistnienia w sferze publicznej kończyła się skandalem albo wyrokiem sądu.
;)
;) 9.11.2018, 20:49
Po prostu ma parcie na szkło...
mieszkaniec
mieszkaniec 9.11.2018, 09:05
Te personalne przepychanki są żenujące , szkoda , że w Oleśnicy nie zaszły głębsze zmiany łącznie ze zmianą na nową osobę na stanowisku burmistrza !!!
Kabaret Paranieomylny
Kabaret Paranieomylny 9.11.2018, 08:27
Jakże się cieszę. Autentycznie. Czekam aż Siedlecki zostanie wiceburmistrzem. Będzie ubaw każdego dnia! On się potknie o własnego laptopa. Cieszcie się i wy! Bawmy się Siedleckim Damianem ludzie!
eh
eh 9.11.2018, 08:35
a ja się nie cieszę dla mnie to dramat - miasto układów i potężnych klik - jak normalnie żyć w takim mieście? trudno i mocno duszno tu nic i nigdy nie będzie normalne a ten człowiek z tytułem doktora jest analfabetą samorządowym nigdy nie powinien zajmować się sprawami społecznymi - NIGDY- powiem tak w UM dokona DEMOLKI (ale to dobrze nikogo tam nie żałuję)
Taka prawda
Taka prawda 9.11.2018, 06:06
Za nocne zaklejanie plakatów wyborczych jest sowicie opłacana posadka. No i tym ruchem kupuje wiernopoddaństwo. Wiadome już, że będzie najwierniejszym klakierem nieomylnego.
Pani domu
Pani domu 8.11.2018, 21:40
Siedlecki co stanowisko za ciszę masz? Hmm myślałem że masz trochę honoru...
Angelus
Angelus 8.11.2018, 15:45
Hej @wyborco vel @księgowy znowu pomyliłeś portale - wracaj na MO - tam panuje ocenzurowana jednomyślność . No nie pij tyle :-)
wyborca
wyborca 8.11.2018, 15:26
Bartnik niech bawi wnuczkę a nie przepycha się wszędzie cwany lis ma wykształcenie taki to potrafi się przepychać
i tyle
i tyle 8.11.2018, 16:12
@wyborca lub @księgowy Twój wpis udowodnił, że jesteś typowym czytelnikiem milicyjnego portaliku, gdzie rynsztok jest sufitem... Naucz się także właściwie dokonywać wpisów, bo to nie mo.pl, jak zmieniasz nick, to i choć trochę wysil się napisać nowy komentarz, bo widać, że masz nawet problem z obsługa skrótu klawiszowego ctrl +c.
księgowy
księgowy 8.11.2018, 15:22
Bartnik niech bawi wnuczkę a nie przepycha się wszędzie co ma wykształcenie urodzony cwany facet
obywatelka
obywatelka 9.11.2018, 18:18
A skąd tu Bartnik? Damian nie wypuszczaj smrodów!
FRANEK
FRANEK 8.11.2018, 15:17
co MARSZAŁEK CHCE TRZYMAĆ DWIE SROKI ZA OGON wicedyrektor szkoły wiejskiej i opiekun świetlicy i chce jeszcze być
wiceburmistrzem TO NIE ZGODNE Z USTAWĄ
Główna Księgowa
Główna Księgowa 8.11.2018, 14:52
Ile ten Siedlecki chce zarabiać za godzinę? Czy było zapytanie o tańszego wiceburmistrza? Może ktoś by taniej siedział na kompie i klepał komenty!
.
. 8.11.2018, 16:12
Dla mieszkańców miasta zdecydowanie taniej.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 8.11.2018, 11:42
Jako autor komentarzy na tym portalu ukrywał się za pseudonimem. Wstydził się swoich wpisów? Jako radny niczym szczególnym się nie wyróżnił. Nie, ależ wyróżnił się - brakiem konsekwencji (by nie nazwać tchórzostwem): krytykował zarządzanie MGK, ale, gdy otrzymał sugestię dołączenia do rady nadzorczej, by mieć praktyczny wpływ - zrejterował i uznał to za propozycję korupcyjną, do czego skutecznie przekonał przedstawicielkę lokalnego medium. A czegóż jako radny dokonał dla Oleśnicy?
nic
nic 8.11.2018, 14:45
wszystko prawda - ten człowiek nigdy nie powinien zostać radnym a co dopiero vice burmistrzem - tylko co my możemy?
edi
edi 8.11.2018, 22:17
Możemy..Za 2 lata referendum odwoławcze nowej ekipy..
Nocny puchacz
Nocny puchacz 8.11.2018, 15:12
Radnym czyli osobom zaufanie publicznego już NIGDY nie będzie. Dostanie polityczny stołek z którego z hukiem spadnie . Kwestia czasu.
wyborca
wyborca 8.11.2018, 15:12
Możemy chodzić na wybory, nie dać się omamić gadkami i wybierać rozsądnie. Ale jak wiadomo "ciemny lud..."
TKM całą gębą
TKM całą gębą 8.11.2018, 10:21
Totalna KOMPROMITACJA ! gość przepadł w wyborach, bo ludzie się na nim poznali, ale dobrze płatną posadkę dostanie, bo robił czarną robotę , m.in. latanie z pędzlem i klejem do tapet po mieście tuż przed ciszą wyborczą . A to dopiero początek skoku na stołki. Czekamy jaką stołek dostanie główny "spin doktor" brudnej kampanii Andrzejek
Dość dyktatora Bronsia
Dość dyktatora Bronsia 8.11.2018, 09:30
Zdrajca wynagradzany za zdradę! WSTYD bronsiu. Działania jak za stalina.
p
p 8.11.2018, 08:43
Jeden z najsłabszych radnych , który kompletnie niczym się nie wykazał , ma zostać wiceburmistrzem ? Bronś widać zupełnie pogubiony
podpis