Incydent na sesji w Oleśnicy. Czy burmistrz Bronś obraził radnego Bielańskiego?

  • 28.11.2019, 17:12
  • rpr
Incydent na sesji w Oleśnicy. Czy burmistrz Bronś obraził radnego Bielańskiego?
Radny uważa, że wypowiedź burmistrza jest "dyskryminująca" go i "deprecjonująca". A może była to dopuszczalna polityczna polemika?

Dzisiaj, na sesji Rady Miasta Oleśnicy, w trakcie dyskusji nad uchwałą o wzroście podatku od nieruchomości radny Paweł Bielański zarzucił burmistrzowi Oleśnicy, że "jak królika z kapelusza" wyciągnął informację o wyliczeniach jednej z agencji ratingowych, których nie znali radni. Uznał to za kpiny. Dopytywał, czy w konstrukcji budżetu opierano się na wyliczeniach Ministerstwa Finansów, czy na szacunkach owej agencji?

- Wszyscy zrozumieli [moją wypowiedź], tylko pan Bielański nie zrozumiał - stwierdził na to burmistrz Jan Bronś. I dodał, że widocznie przekracza to możliwości percepcyjne rajcy.

- Panie przewodniczący, proszę zwrócić uwagę panu burmistrzowi, że takie uwagi wobec radnych są nie na miejscu - stanął w obronie klubowego kolegi radny Michał Kołaciński.

- Panie przewodniczący, jeśli pan Bielański będzie nas atakował krzykiem, to trzeba zwrócić mu uwagę. Pan radny powinien nas przeprosić - skrytykowała z kolei wystąpienie Bielańskiego Mariola Aiyegbusi z klubu Bronsia.

- Jeśli ktoś oczekuje szacunku, to powinien tego szacunku wymagać od siebie. Nie było moim celem obrażanie nikogo - tłumaczył burmistrz.

- My słyszeliśmy dobrze obraźliwe uwagi o ograniczonej percepcji radnego Bielańskiego - ripostował mu Kołaciński.

A sam radny Paweł Bielański złożył później specjalne oświadczenie w sprawie tego incydentu:

- Użyte w stosunku do mnie określenie o ograniczonej percepcji uważam za dyskryminujące i zmierzające do zdeprecjonowania mojej osoby - powiedział rajca opozycji.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (132)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Start
Start 05.12.2019, 15:49
Już dwa miesiące temu,po 10 miesiącach od zaprzysiężenia ,można było zacząć zbierać podpisy mieszkańców o odwołanie burmistrza w referendum. Więc zaczynamy!!!
o
o 03.12.2019, 21:58
Buta, arogancja i słoma z butów. Przy kolejnych wyborach trzeba się definitywnie rozprawić z sitwą
Nic nie zrobisz
Nic nie zrobisz 05.12.2019, 17:55
Nic nie zrobisz przyjacielu, to Oleśniczanie decydują a ci nic nie rozumieją.
Dość
Dość 03.12.2019, 20:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

.
. 03.12.2019, 15:22
Gdy Bielański zarzucał innym radnym brak zrozumienia, to było wszystko w porządku?... Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
?
? 03.12.2019, 00:40
Dlaczego ten sino-czerwony pan patrzy z taką pogardą?
df
df 02.12.2019, 21:35
Buta i arogancja, a to zaledwie rok po wyborach. Z czasem będzie coraz gorzej
anty
anty 02.12.2019, 18:31
Bronsiomaniacy atakują Bielańskiego, który kontroluje poczynania burmistrza, bo od tego radny jest. Takich radnych potrzeba!!!
Niesmak
Niesmak 01.12.2019, 10:36
Zachowanie Brosia było skandaliczne !!!
Gjd.
Gjd. 02.12.2019, 16:25
Było super to im się po prostu "Należało".
ole
ole 01.12.2019, 08:18
Bronś powiedział prawdę o Bielańskim. Bielański to typowy pieniacz, nie raz udowodnił że wiedzy merytorycznej nie ma na żaden temat ale ferment sieje gdzie to tylko możliwe.
Taka prawda
Taka prawda 01.12.2019, 10:24
Bielański to jeden z najlepszych radnych poprzedniej i obecnej kandecji, przykrywa czapką wszystkich radnch Bronsia. Bronś dlatego go zaatakował personalnie bo już nie miał merytorycznych argumentów.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.11.2019, 19:10
Jeden z anonimowych autorów komentarzy napisał, że to Michał Kołaciński negocjował z WSSE obniżkę prowizji, a ja na to: 2.02.2015 odpowiedź Michała Kołacińskiego na moje sugestie, by podjął negocjacje z WSSE: "umowa cywilno-prawna to nie ustalenia klubu dyskusyjnego ..."
Bujak Andrzej
Bujak Andrzej 03.12.2019, 00:50
Kołaciński wynegocjował z WSSE stawkę prowizji z 15% na 10% i to jest FAKT panie trollu internetowy Kowalski.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.12.2019, 01:18
Internauto, podpisz się własnym imieniem i nazwiskiem, to może ktoś Tobie da wiarę. Podaj swój adres, a prześlę Tobie całą korespondencję Michała Kołacińskiego do mnie z cytowanym wyżej fragmentem. Może też napiszesz kto mija się z prawdą? Ty Internauto, pisząc powyższe, czy przedstawiciel WSSE, twierdzący, iż inicjatywa wyszła z ich strony, a nie Michała Kołacińskiego, bo ten uważa to, co napisał. I radzę zapoznać się z definicją znaczenia "troll" - ta pasuje w 100% do Twoich Internauto komentarzy i to jest FAKT.
Ludzie obudżcie się
Ludzie obudżcie się 30.11.2019, 17:29
Oleśniczanie, ale tak szczerze, nie obrzydł i nie znudził sie wam Bronś? Macie jalkiś problem mentalny? Każdy, każda, może nawet nie Kołaciński, ale nie Bronś na litość Boską.
Jarosław
Jarosław 02.12.2019, 15:44
Kretynie nie mieszaj w swoje chamstwa Boga!!!!
.
. 03.12.2019, 10:41
Jarosław, Jacek itp. Jesteś typowym bronsiomaniakiem - czyli ciemniakiem, który nie potrafi dyskutować.
Moderator
Moderator 03.12.2019, 15:22
JAROSŁAW JACEK i inni popaprańcy to jeden i ten sam wykolejeniec
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.11.2019, 18:44
Wybory już były.
Karolina
Karolina 30.11.2019, 17:21
Ale obciach mieć takiego burmistrza.
Jacek
Jacek 02.12.2019, 15:45
I takich jak pani debili.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.11.2019, 18:45
A kto go wybrał? Czy Pani głosowała?
Karolina
Karolina 30.11.2019, 19:32
Głosowałam i Bronś to nie mój wybór.
ala
ala 30.11.2019, 21:41
Oleśnickie komuchy na niego głosowały
Jan
Jan 02.12.2019, 15:47
Komuchy głosowali na swojego komucha byłego burmistrza rodem z PZPR jak 99 % PiS PZPR bis.
.
. 03.12.2019, 00:50
Kołaciński nigdy nie był w PZPR w przeciwieństwie do Janka
Anna
Anna 30.11.2019, 16:40
Wstyd dla miasta taki włodarz
 Wiki
Wiki 30.11.2019, 12:47
DINTOJRA - Nazwa pochodzi z języka hebrajskiego, gdzie słowo din oznacza sąd, a słowo tora prawo. W późniejszym czasie nazwa została przejęta przez środowisko przestępcze, w którego żargonie oznacza krwawą rozprawę wyrównującą rachunki].
Toż to koszmar
Toż to koszmar 30.11.2019, 11:39
Bylaby dwukadencyjność liczona od 1991 roku i problemu nie ma. Teraz trzeba dalej ogladać tego czlowieka i sluchać jego historyjek.
senior
senior 30.11.2019, 15:18
Dokładnie tak!Patologie przeniosły sie do samorządów.
Adam
Adam 30.11.2019, 10:04
Ale wy się dziwicie. Ze taki ktoś rządzi już raz kiedys się nachapał ale chyba mu naspokojna emeryturkę nie starczyło .Jedz z nim Paweł to może szybciej odda się do dymisji🙏🙏🤞🤞
Grzegorz
Grzegorz 02.12.2019, 16:19
A Tobie i Ciemnogrodowi żal du.. ściska że wasz towarzysz major z PRL dostał kopa nieudacznik jak Wy wszyscy pijawki Oleśnicy.
2kaererka
2kaererka 30.11.2019, 09:36
Bronś wyjechał ze wsi,ale wieś z niego nigdy.Temu człowiekowi słoma z butów wystaje.
hwd
hwd 29.11.2019, 23:37

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

M
M 29.11.2019, 23:18
Panie Bronś proszę ustąpić!
?
? 29.11.2019, 22:27
Pan Horbacz, Pani Susidko, Pani Graczyk, Pani Małys, Pani Efinowicz, Pan Malczewski, Pan Żyła, Pan Chrzanowski, Pani Skarbnik, Pan Czarnecki, Pan Siedlecki, Pan Sowa, Pan Dżugaj, Pan Bronś...... mam wymieniać dalej? Według mnie najciekawszą osobą w tym towarzystwie jest pani Graczyk.

Pozostałe