Incydent na sesji w Oleśnicy. Czy burmistrz Bronś obraził radnego Bielańskiego?

  • 28.11.2019, 17:12
  • rpr
Incydent na sesji w Oleśnicy. Czy burmistrz Bronś obraził radnego Bielańskiego?
Radny uważa, że wypowiedź burmistrza jest "dyskryminująca" go i "deprecjonująca". A może była to dopuszczalna polityczna polemika?

Dzisiaj, na sesji Rady Miasta Oleśnicy, w trakcie dyskusji nad uchwałą o wzroście podatku od nieruchomości radny Paweł Bielański zarzucił burmistrzowi Oleśnicy, że "jak królika z kapelusza" wyciągnął informację o wyliczeniach jednej z agencji ratingowych, których nie znali radni. Uznał to za kpiny. Dopytywał, czy w konstrukcji budżetu opierano się na wyliczeniach Ministerstwa Finansów, czy na szacunkach owej agencji?

- Wszyscy zrozumieli [moją wypowiedź], tylko pan Bielański nie zrozumiał - stwierdził na to burmistrz Jan Bronś. I dodał, że widocznie przekracza to możliwości percepcyjne rajcy.

- Panie przewodniczący, proszę zwrócić uwagę panu burmistrzowi, że takie uwagi wobec radnych są nie na miejscu - stanął w obronie klubowego kolegi radny Michał Kołaciński.

- Panie przewodniczący, jeśli pan Bielański będzie nas atakował krzykiem, to trzeba zwrócić mu uwagę. Pan radny powinien nas przeprosić - skrytykowała z kolei wystąpienie Bielańskiego Mariola Aiyegbusi z klubu Bronsia.

- Jeśli ktoś oczekuje szacunku, to powinien tego szacunku wymagać od siebie. Nie było moim celem obrażanie nikogo - tłumaczył burmistrz.

- My słyszeliśmy dobrze obraźliwe uwagi o ograniczonej percepcji radnego Bielańskiego - ripostował mu Kołaciński.

A sam radny Paweł Bielański złożył później specjalne oświadczenie w sprawie tego incydentu:

- Użyte w stosunku do mnie określenie o ograniczonej percepcji uważam za dyskryminujące i zmierzające do zdeprecjonowania mojej osoby - powiedział rajca opozycji.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (136)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Język polski trudna mowa.
Język polski trudna mowa. 11.01.2020, 06:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

padux2
padux2 04.01.2020, 15:03
Z całą pewnością trzeba zauważyć, iż słaby wynik wyborczy pisowców w Oleśnicy odzwierciedla fakt, że są po prostu słabi.Dają się wciągać w głupawe dyskusje, zapominając o tym, że są po to by dbać o interes wyborców. Stara gwardia rządzi i robi co chce wiedząc że rodzice i dziadkowie trzymają za nich kciuki.
Al
Al 12.12.2019, 17:04
Ale oni podobni.
Start
Start 05.12.2019, 15:49
Już dwa miesiące temu,po 10 miesiącach od zaprzysiężenia ,można było zacząć zbierać podpisy mieszkańców o odwołanie burmistrza w referendum. Więc zaczynamy!!!
o
o 03.12.2019, 21:58
Buta, arogancja i słoma z butów. Przy kolejnych wyborach trzeba się definitywnie rozprawić z sitwą
Nic nie zrobisz
Nic nie zrobisz 05.12.2019, 17:55
Nic nie zrobisz przyjacielu, to Oleśniczanie decydują a ci nic nie rozumieją.
Dość
Dość 03.12.2019, 20:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

.
. 03.12.2019, 15:22
Gdy Bielański zarzucał innym radnym brak zrozumienia, to było wszystko w porządku?... Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
?
? 03.12.2019, 00:40
Dlaczego ten sino-czerwony pan patrzy z taką pogardą?
df
df 02.12.2019, 21:35
Buta i arogancja, a to zaledwie rok po wyborach. Z czasem będzie coraz gorzej
anty
anty 02.12.2019, 18:31
Bronsiomaniacy atakują Bielańskiego, który kontroluje poczynania burmistrza, bo od tego radny jest. Takich radnych potrzeba!!!
Niesmak
Niesmak 01.12.2019, 10:36
Zachowanie Brosia było skandaliczne !!!
Gjd.
Gjd. 02.12.2019, 16:25
Było super to im się po prostu "Należało".
ole
ole 01.12.2019, 08:18
Bronś powiedział prawdę o Bielańskim. Bielański to typowy pieniacz, nie raz udowodnił że wiedzy merytorycznej nie ma na żaden temat ale ferment sieje gdzie to tylko możliwe.
Taka prawda
Taka prawda 01.12.2019, 10:24
Bielański to jeden z najlepszych radnych poprzedniej i obecnej kandecji, przykrywa czapką wszystkich radnch Bronsia. Bronś dlatego go zaatakował personalnie bo już nie miał merytorycznych argumentów.
anty
anty 27.12.2019, 12:37
Bronś jak nie ma merytorycznych argumentów atakuje pomówieniami - w historii jego rządów było to częste
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.11.2019, 19:10
Jeden z anonimowych autorów komentarzy napisał, że to Michał Kołaciński negocjował z WSSE obniżkę prowizji, a ja na to: 2.02.2015 odpowiedź Michała Kołacińskiego na moje sugestie, by podjął negocjacje z WSSE: "umowa cywilno-prawna to nie ustalenia klubu dyskusyjnego ..."
Bujak Andrzej
Bujak Andrzej 03.12.2019, 00:50
Kołaciński wynegocjował z WSSE stawkę prowizji z 15% na 10% i to jest FAKT panie trollu internetowy Kowalski.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.12.2019, 01:18
Internauto, podpisz się własnym imieniem i nazwiskiem, to może ktoś Tobie da wiarę. Podaj swój adres, a prześlę Tobie całą korespondencję Michała Kołacińskiego do mnie z cytowanym wyżej fragmentem. Może też napiszesz kto mija się z prawdą? Ty Internauto, pisząc powyższe, czy przedstawiciel WSSE, twierdzący, iż inicjatywa wyszła z ich strony, a nie Michała Kołacińskiego, bo ten uważa to, co napisał. I radzę zapoznać się z definicją znaczenia "troll" - ta pasuje w 100% do Twoich Internauto komentarzy i to jest FAKT.
Ludzie obudżcie się
Ludzie obudżcie się 30.11.2019, 17:29
Oleśniczanie, ale tak szczerze, nie obrzydł i nie znudził sie wam Bronś? Macie jalkiś problem mentalny? Każdy, każda, może nawet nie Kołaciński, ale nie Bronś na litość Boską.
Jarosław
Jarosław 02.12.2019, 15:44
Kretynie nie mieszaj w swoje chamstwa Boga!!!!
.
. 03.12.2019, 10:41
Jarosław, Jacek itp. Jesteś typowym bronsiomaniakiem - czyli ciemniakiem, który nie potrafi dyskutować.
Moderator
Moderator 03.12.2019, 15:22
JAROSŁAW JACEK i inni popaprańcy to jeden i ten sam wykolejeniec
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.11.2019, 18:44
Wybory już były.
Karolina
Karolina 30.11.2019, 17:21
Ale obciach mieć takiego burmistrza.
Jacek
Jacek 02.12.2019, 15:45
I takich jak pani debili.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.11.2019, 18:45
A kto go wybrał? Czy Pani głosowała?
Karolina
Karolina 30.11.2019, 19:32
Głosowałam i Bronś to nie mój wybór.
ala
ala 30.11.2019, 21:41
Oleśnickie komuchy na niego głosowały
Jan
Jan 02.12.2019, 15:47
Komuchy głosowali na swojego komucha byłego burmistrza rodem z PZPR jak 99 % PiS PZPR bis.
.
. 03.12.2019, 00:50
Kołaciński nigdy nie był w PZPR w przeciwieństwie do Janka
Anna
Anna 30.11.2019, 16:40
Wstyd dla miasta taki włodarz
 Wiki
Wiki 30.11.2019, 12:47
DINTOJRA - Nazwa pochodzi z języka hebrajskiego, gdzie słowo din oznacza sąd, a słowo tora prawo. W późniejszym czasie nazwa została przejęta przez środowisko przestępcze, w którego żargonie oznacza krwawą rozprawę wyrównującą rachunki].
Toż to koszmar
Toż to koszmar 30.11.2019, 11:39
Bylaby dwukadencyjność liczona od 1991 roku i problemu nie ma. Teraz trzeba dalej ogladać tego czlowieka i sluchać jego historyjek.
senior
senior 30.11.2019, 15:18
Dokładnie tak!Patologie przeniosły sie do samorządów.
Adam
Adam 30.11.2019, 10:04
Ale wy się dziwicie. Ze taki ktoś rządzi już raz kiedys się nachapał ale chyba mu naspokojna emeryturkę nie starczyło .Jedz z nim Paweł to może szybciej odda się do dymisji🙏🙏🤞🤞
Grzegorz
Grzegorz 02.12.2019, 16:19
A Tobie i Ciemnogrodowi żal du.. ściska że wasz towarzysz major z PRL dostał kopa nieudacznik jak Wy wszyscy pijawki Oleśnicy.
2kaererka
2kaererka 30.11.2019, 09:36
Bronś wyjechał ze wsi,ale wieś z niego nigdy.Temu człowiekowi słoma z butów wystaje.

Pozostałe