Podatki idą w górę!

  • 28.11.2019, 16:07
  • rpr
Podatki idą w górę!
Rada Miasta Oleśnicy podniosła podatki od nieruchomości.

Po długiej i burzliwej dyskusji Rada Miasta Oleśnicy zaakceptowała większością głosów wzrost podatku od nieruchomości. 

Rosną one od 2 do 8,5 procent. Za podwyżką byli wszyscy radni z Klubu Jana Bronsia. Przeciw radni z opozycyjnego klubu Oleśnica Razem, za wyjątkiem Kazimierza Karpienki, który pomylił się przy głosowaniu i nacisnął przycisk "za".

- Pomyliłem się, przepraszam, jestem oczywiście przeciw - wyjaśnił po głosowaniu radny. 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lolo
lolo 30.11.2019, 14:30
Tu nie powiecie pisiory, że wszystko zaczęła poprzednia ekipa?
?
? 29.11.2019, 22:16
Świństwo Bronsia o jego sitwy
Oels
Oels 29.11.2019, 08:24
Brawo melepeta robson kakałko, brawo paździerz fotoplastikon, brawo zomomilicjant, brawo tepy golibroda, brawo glonojad wiaderko.....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.11.2019, 23:10
Nie wiem dlaczego tyle żalu wśród Internautów anonimowych. Przecież mieszkańcy takich radnych wybrali i takiego burmistrza chcieli. Posiłkując się cytatami z innego oleśnickiego portalu: Jan Bronś powiedział: ""Kto nie potrafi wyprzedzać działań, myśleć o przyszłości, nie może holistycznie myśleć o mieście i jego perspektywach." - to przecież on nie potrafi wyprzedzać działań, nie potrafi myśleć o przyszłości Oleśnicy. Bardzo się o tym przekonał, gdy organizatorzy The World Games Wrocław 2017, czyli Igrzysk Dyscyplin Nieolimpijskich potraktowali go milczeniem. Niestety ze szkodą dla Oleśnicy. Bo nie myślał o przyszłości Oleśnicy, decydując o budowie miejskiej spółki "Atol", przyszkolnej hali sportowej, sali widowiskowej, zapominając o "czerwonych koszarach", "Pod Blachą", wyglądzie otoczenia ratusza, albo podczas swojego lenistwa w trakcie służbowych, zagranicznych delegacji. Michał Kołaciński: "Budżet można spinać w inny sposób, na przykład ograniczając wydatki. Zacznijcie szukać oszczędności" - czy po tych słowach Michała Kołacińskiego nie można dostać "białej gorączki"? Toż to on nie chciał negocjować z WSSE zmiany w umowie, by obniżyć prowizję za sprzedaż gruntu GKN, bo uważał, że to "nie klub dyskusyjny" i prawdopodobnie miasto nie zaoszczędziło 100.000 zł. To on zadecydował o wydatku ponad 20 milionów zł na CUS, co jest dotkliwym obciążeniem dla miejskiego budżetu na lata i to on odpowiada za taką, a nie inną odnowę Pl. Zwycięstwa, który niebawem trzeba będzie remontować, bo jego części ulegną zniszczeniu w skutek użytkowania. Uzasadnienie uchwały: "Aby zrekompensować czteromilionowy spadek dochodów, niezbędne jest urealnienie poziomu dochodów z podatku od nieruchomości tak, aby zapewnić realizację zadań własnych gminy" - nie byłoby tego problemu, gdyby nie zatwardziali, zadufani w sobie, nieudolni burmistrzowie i pozostali samorządowcy. Gdyby nie ich brak podstawowej wiedzy - Oleśnica byłaby miastem bez takich problemów. Wystarczyło wiele lat temu wybudować miejską spółkę Atol z obiektem o charakterze hotelowo-gastronomiczno-konferencyjno-usługowym, nie wylewać asfaltowej jezdni wokół stawów, skutecznie zadbać o oleśnickie zabytki, nie przeganiać lokalnej orkiestry, nie rozpędzać "Kosmolnicy","Dni Kaktusa". A co uczyniono? Ruiny są, orkiestry i wydarzeń kulturalnych o zasięgu międzynarodowym ... Tak, jest OFCA, ale to tylko kilka lat i to osamotniona. Dalej są obiekty obciążające miejski budżet. Dla mnie jest to draństwo. Ale, cóż, tego mieszkańcy chcieli, wybierając takich, a nie innych rajców, burmistrzów.
Bujak Andrzej
Bujak Andrzej 29.11.2019, 21:54
Troll internetowy Kowalski znowu kłamie.
Z WSSE Kołaciński wynegicjował nowecwarunki: z 15% obniżył prowizję na 10%. To czego troll internetowy Kowalski się czepia to sytuacja z grudnia 2014 roku gdy Kołaciński pogpisywał umowę na sprzedaż gruntu już PO PRZERARGU, gdy wygrał wybory i przejął kontrakt po Bronsiy. Niedtety troll internetowy Kowalski nie rozumie że w tym momencie żadnych negocjacji być nie mogło. Nawet mi trolla internetowego trochę żal. Ale Tylko trochę.
cała prawda
cała prawda 29.11.2019, 14:58
racja
Koko
Koko 28.11.2019, 20:21
Jak były Sekretarz wygra sprawę będą kolejne podwyżki, żeby było z czego płacić!
Marża 200%
Marża 200% 28.11.2019, 20:00
Ekipa "Sowa i przyjaciele" zaciera ręce. Kolejne chusteczki nawilżane można będzie sprzedać do ratusza
wk... sklepikarz
wk... sklepikarz 28.11.2019, 19:32
Robert Sarna nasz człowiek w ratuszu. Zawsze po stronie przedsiębiorców!
nigdy
nigdy 29.11.2019, 15:00
Kto go wybiera?
DonŻelazko
DonŻelazko 28.11.2019, 19:15
Brawo Chętnie zapłacę więcej żeby coś nowego zbudować dla Oleśnicy!
.
. 28.11.2019, 20:02
Ale naiwny... Przecież to pójdzie na pensje urzedasów i zlecenia dla klerykalnego radio. Inwestycje będą na kredyt spłacać będzie kolejny burmistrz
Koko
Koko 28.11.2019, 20:23
I na odszkodowanie dla Zbigniewa ***a
Elizabeth Bennet
Elizabeth Bennet 28.11.2019, 19:30
Tak ja tez . Kocham skatepark i parkur park. Czekam jeszcze na tor do wyścigów konnych i inne niezmiernie potrzebne oleśniczanom pomniki pan Jana
Darcy
Darcy 28.11.2019, 19:49
Mokis 2
Elizabeth Bennet
Elizabeth Bennet 28.11.2019, 21:19
I łódek 6 , żeby do niego dopłynąć . Bo w końcu nie każdy pływa tak jak pan , panie Darcy
X
X 28.11.2019, 18:57
To nie koniec podwyzek woda smieci nie dasie mieszkac w tym chaosie klika
1q
1q 28.11.2019, 18:55
Burmistrzidzieposwojejstronie prywatnie , natomiast na mieszkancow patrzy przez okulary ma chorobe stanowiska tak samojak Marszalek robia poswojemu taka prawda klika
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.11.2019, 18:30
Dziekuję wszystkim radnym z klubu Bronsia że stoją na straży rozporzadzen i widzimisie burmistrza.
Z wami jestem pewien ze to miasto zacznie się wyludniac i to juz niebawem.
Własnie rozruszaliscie Oleśnicki rynek tak jak zapowiadał to wasz wódz w kampanii wyborczej.
Zapewne juz jutro rynek zacznie tętnić zyciem bo każdy przedsiębiorca chce placić wyższe podatki co przed chwilą ustanowiliście.
Zapewne tuż po nowym roku deweloperzy rzucą się w wir budowlany , szczególnie ze na miejskim trobie zasiada osoba ktora zezwala na zabudowe każdego skrawka ziemi.

Powodzenia Oleśnico!!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.11.2019, 18:22
Sarna Robert dziekujemy!!!
za lizusostwo
za lizusostwo 29.11.2019, 15:03
za co ? za lizanie t...ka na każdej sesji burmistrzom
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.11.2019, 18:20
Jan Mandat dziekujemy!!!
za to że jest
za to że jest 29.11.2019, 15:03
jestem a jakoby mnie nie było
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.11.2019, 18:19
Michał Kasprzyszak dziekujemy!!!
za to że jest
za to że jest 29.11.2019, 15:04
jestem a jakoby mnie nie było?
M0
M0 28.11.2019, 17:55
Bronsia skok na kasę trwa. Brak słów
Pytam, drodzy radni
Pytam, drodzy radni 28.11.2019, 17:18
Szok. Czy naprawdę trzeba tak traktować wyborców?

Pozostałe