Trzymiesięczny areszt dla sprawcy rozboju

  • 26.11.2019, 16:41
  • mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP Oleśnica
Trzymiesięczny areszt dla sprawcy rozboju
Oleśnicki sąd aresztował dzisiaj 20-latka, który w miniony weekend napadł na stację paliw w Bierutowie. Sprawca za wszelką cenę usiłował uniknąć spotkania z policjantami, chowając się w toalecie, jednak dzięki sprawnej pracy funkcjonariuszy został zatrzymany. Mieszkańcowi powiatu oleśnickiego grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w niedzielę (24 listopada) przed 5.00 w Bierutowie (powiat oleśnicki. Do jednej ze stacji paliw wszedł młody mężczyzna. Wymusił na ekspedientkach wydanie pieniędzy. Kobiety - w obawie o swoje życie i zdrowie - wyjęły gotówkę z kasy i uciekły. Sprawca zabrał łup i próbował uciec, jednak uniemożliwiały mu to zablokowane drzwi wyjściowe.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Bierutowa niezwłocznie pojawili się na miejscu. Okazało się, że sprawca ukrył się przed nimi w toalecie, jedna nie stanowiło to dużej przeszkody dla mundurowych, którzy bardzo szybko rozmontowali zamek w drzwiach, dostając się do środka. Mężczyzna został zatrzymany.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. W wyniku podjętych przez policjantów działań mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (25 listopada) w oleśnickiej prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzuty. Odpowie za rozbój oraz za uszkodzenie mienia, za co grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Dzisiaj zapadła decyzja w Sądzie Rejonowym w Oleśnicy o zastosowaniu wobec 20-latka trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe