Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 25 czerwca 2025 11:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policja na zwolnieniu... Czy jesteśmy bezpieczni?

L4 wzięło 42 procent funkcjonariuszy w powiecie oleśnickim.
Policja na zwolnieniu... Czy jesteśmy bezpieczni?

Od kilku miesięcy protestują policyjne związki zawodowe. Zaczęły od oflagowania jednostek i radiowozów, później policjanci nie wystawiali mandatów, a teraz odchodzą na zwolnienia lekarskie.

Jak to wygląda w naszym powiecie? Pojawiają się pogłoski, że nie ma kto pracować w komendzie i na komisariatach...

- Jest komu pracować! - twierdzi stanowczo Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy KPP Oleśnica. - Jest więcej zwolnień niż zwykle, ale ciągłość służby jest cały czas zachowana, policjanci są na patrolach, są na ulicach, drogówka pracuje, tak więc mieszkańcy mogą się czuć bezpieczni.

Dopytywana, ilu policjantów jest na zwolnieniu i o ile ilość L4 się zwiększyła, rzeczniczka powiedziała nam, że statystyki prowadzi Komenda Główna Policji.

- Jedni wracają ze zwolnień, inni odchodzą na nie, zwolnienia są dostarczane po kilku dniach. Nie jesteśmy w stanie podać danych liczbowych. Wygląda to różnie w różnych czasie na poszczególnych komisariatach. Ale powtarzam - policjantów w powiecie dniami i nocami nie brakuje - mówi st. sierż. Pieprzycka.

W Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrudnionych jest 186 policjantów (jest 6 wakatów).

AKTUALIZACJA

- Z potwierdzonych na ten moment informacji wynika, że na zwolnieniu lekarskim jest 42 procent policjantów z całego powiatu. Sytuacja jest dynamiczna, lecz na bieżąco monitorowana. Z pewnością ciągłość służby na całym obszarze działania oleśnickiej jednostki zostanie zachowana. Dbamy o to, aby policjanci byli tam, gdzie są potrzebni - informuje oficer prasowa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Berta 08.11.2018 13:50
Taki rzecznik prasowy to tak jak polityk. Odpowiedzi udziela, ale nie odpowiada na pytania

KU 06.11.2018 16:01
Żałosny protest. Oszukiwanie ludzi, oszukiwanie państwa. I to mają być stróże prawa?

Nigdy więcej już peło 06.11.2018 15:42
A gdzie oni byli gdy peło i psel zabierali im to o co teraz strajkują, czego wtedy nie strajkowali ?To samo jest w LOT, tam też nie protestowali za peło i psel, gdy zmieniali im regulamin pracy! Te oba protesty są wrednie polityczne niestety. A lekarzy , którzy dają zwolnienia na życzenie , należy dokładnie skontrolować!

dr lewatywa 06.11.2018 09:23
ciekawe kto im te zwolnienia wystawia?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Czyli coś w rodzaju tego co zrobiono byłemu dyrektorowi w zamku. Stare sztuczki ludzi wiadomo kogo.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 09:31Źródło komentarza: SEKS, SEKRETARZ, SĄDAutor komentarza: OleśniczaninTreść komentarza: Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Panie Franciszku, dziękujemy za przykład niezłomnej postawy.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 09:30Źródło komentarza: Nie żyje kolejarz niezłomnyAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Znajomy..... To podaj aktualną cenę energii wytwarzanej w Szwecji w stosunku do tej jaką wy macie będąc w epoce węgla brunatnego i kamiennego. Gdy tacy specjaliści jak ty burcza to ja wysyłam redakcjom portali w Oleśnicy swoje faktury za ostatnie pięć lat aby sami porównali cenę energii oraz jej wzrost w Polsce i Szwecji. Natomiast wam zacofany energetycznie ludku życzę tak niskich cen jak rzekomo wysokie mamy w Szwecji.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 09:26Źródło komentarza: Demonstracja w kontrze do "obrońców życia"Autor komentarza: Józef W.Treść komentarza: Tygodnik powiatowyData dodania komentarza: 25.06.2025, 08:54Źródło komentarza: SEKS, SEKRETARZ, SĄDAutor komentarza: Józef W.Treść komentarza: Jest w internecie: Tygodnik powiatowyData dodania komentarza: 25.06.2025, 08:53Źródło komentarza: SEKS, SEKRETARZ, SĄDAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: I podałem uchwałę która podaje odległości wejść od tych placówek. Więc z czym masz problem chłopku ?Data dodania komentarza: 25.06.2025, 08:37Źródło komentarza: Mamy prawo do zgromadzeń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic