Narty w Czechach – dlaczego warto wybrać się do naszych południowych sąsiadów?

  • 5.11.2018, 17:27 (aktualizacja 05.11.2018 18:39)
Narty w Czechach – dlaczego warto wybrać się do naszych południowych sąsiadów?
Czechy nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością jako kierunek narciarskich wyjazdów. Narty w Czechach to świetny pomysł zarówno na urozmaicenie wypoczynku w polskich Sudetach, jak i kilkudniowy zimowy urlop. Dlaczego warto wybrać się do naszych południowych sąsiadów i które ośrodki narciarskie są szczególnie warte polecenia? Podpowiadamy!

Gdzie na narty – Polska czy Czechy?

Polskie ośrodki narciarskie niemal z każdym sezonem oferują nowe atrakcje i udogodnienia, które skutecznie przyciągają rodzimych narciarzy i snowboardzistów. Choć zimowy urlop w kraju spędza bardzo wielu z nich, niektórzy wciąż poszukują nowych narciarskich destynacji, w których każdy metr trasy będzie dla nich pewnego rodzaju niespodzianką. Okazuje się, że moc narciarskich emocji można znaleźć nie tylko w Alpach. Czeka ona znacznie bliżej, niż wiele osób by się spodziewało – konkretnie tuż za naszą południową granicą.
 

Narty w Czechach – gdzie?

W zestawieniu najlepszych miejsc na narty w Czechach należy wymienić przede wszystkim SkiResort Cerna Hora – Pec, leżący około 40 kilometrów od Karpacza. Obecnie największy czeski resort narciarski tworzy pięć ośrodków, oferujących w sumie 44 kilometry doskonale przygotowanych tras, z których można korzystać w ramach jednego karnetu.

Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa na stoku ośrodki te oddają nie tylko trasy o zróżnicowanym poziomie trudności, ale też szereg innych udogodnień, takich jak szkółki narciarskie, parki dla dzieci, trasę saneczkową, funpark czy restauracje. Niektóre trasy posiadają nowoczesny system oświetlenia, dzięki czemu jazda jest tu możliwa nawet po zmroku.
 

Narty Czechy – Szpindlerowy Młyn

Blisko polskiej granicy znajduje się także Szpindlerowy Młyn, od lat cieszący się ogromną popularnością wśród rodzimych turystów. Sezon narciarski trwający średnio pięć miesięcy w roku, idealnie utrzymane trasy o wszystkich stopniach trudności i łącznej długości 25 kilometrów oraz 14 wyciągów orczykowych i krzesełkowych, tworzą wyśmienite warunki do całodniowego szusowania. Coś dla siebie znajdą tu nie tylko początkujący narciarze czy snowboardziści, ale też ci, którzy pierwsze kroki na stoku mają już dawno za sobą. Natomiast siły najlepiej zregenerować w jednej z restauracji lub karczm serwujących regionalne specjały.
 

Wyjazd na narty do Czech

Planując wyjazd na narty do Czech, warto wziąć pod uwagę także ośrodek Ještěd, położony w pobliżu Liberca. Kompleks przyciąga ponad 9 kilometrami zróżnicowanych tras narciarskich, nowoczesną infrastrukturą oraz udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Choć najwięcej tras do wyboru mają tu początkujący narciarze i snowboardziści, bardziej doświadczeni miłośnicy sportów zimowych również nie będą się tu nudzić. Spośród dodatkowych atrakcji ośrodka wyróżnić należy snowpark oraz 17,5 kilometra starannie przygotowanych tras biegowych.
 

Narty Czechy – gdzie jeszcze warto jechać?

Niezapomniane narciarskie wrażenia czekają na turystów również w kompleksie Lipno, który uznawany jest za jeden z najlepszych w południowej części Czech. Ponad 8 kilometrów tras o łatwym i średnim poziomie trudności, świetne warunki dla snowboardzistów oraz liczne udogodnienia dla najmłodszych narciarzy i ich rodziców czynią to miejsce doskonałą propozycją na ferie zimowe. Do dodatkowych atutów kompleksu zalicza się snowpark z rozmaitymi przeszkodami, będący jednym z największych i najnowocześniejszych w Czechach, oraz około 50 kilometrów tras przygotowanych z myślą o narciarzach biegowych.

Narty w Czechach to fantastyczny pomysł na spędzenie lub urozmaicenie zimowego urlopu – zarówno w gronie rodziny, jak i znajomych. Perfekcyjnie przygotowane, różnorodne trasy, nowoczesna infrastruktura, bogaty wachlarz atrakcji na stoku, ale też poza nim, niesamowite górskie krajobrazy oraz niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że Czechy są kierunkiem coraz chętniej obieranym przez rodzimych narciarzy i snowboardzistów. A gdzie szukać atrakcyjnych ofert na wyjazd do Czech? Sprawdź na lidl-podroze.pl!

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165