"Sukces" dezinformacyjny burmistrza Oleśnicy

  • 23.11.2019, 09:48
"Sukces" dezinformacyjny burmistrza Oleśnicy
Pod takim tytułem radny Paweł Bielański zamieścił post na portalu społecznościowym. Oto jego fragmenty:

"W przedłożonym radnym projekcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek od podatku od nieruchomości burmistrz Jan Bronś napisał: "(...) Oznacza to, że stawki  maksymalne podatków i opłat lokalnych wzrosną o około 1,8% w 2020 roku w porównaniu do 2019 roku (...)

Za BIP Urzędu Miasta ( tam umieszczenie są projekty uchwał Rady Miasta ) powyższą informację przekazują swoim czytelnikom lokalne portale internetowe.

1,8% to stosunkowo niewielka podwyżka, można ją racjonalnie uzasadnić, a mieszkańcy mogli by ją przyjąć bez większych emocji. Tyle, że FAKTYCZNIE podwyżka podatku od lokalu mieszkalnych wyniesie 8,5%❗️ (wzrost z 0,71 zł m2 do 0,77zł/m2). To właśnie ten podatek dotyczy wszystkich mieszkańców Oleśnicy. Przedsiębiorcy zapłacą również większą stawkę niż wspomniane 1,8% (np. podatek za nieruchomości gruntowe wzrasta o 8%)

Pytałem wczoraj na komisji skarg wniosków i petycji panią Skarbnik Joanne Jarosiewicz dlaczego w treść uchwały burmistrza umieścił informację, która może (a jak się okazuje dokładnie tak właśnie jest) wprowadzać mieszkańców w błąd. Odpowiedzi nie uzyskałem...".

 

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Babunia non omlet
Babunia non omlet 25.11.2019, 18:30
Kiedyś by napisał ale..
To pewne
To pewne 25.11.2019, 16:31
Konkurencyjny portal nic o tym numerze nie napisze.
?
? 25.11.2019, 16:09
Brawo pan Bielanski i Oleśnica 24. Tylko jak dotrzeć do większości Oleśniczan aby im uzmysłowić to, co sitwa wyrabia z naszym miastem?
 Starszy rewident
Starszy rewident 25.11.2019, 15:18
Łukanowska powinna nazywać się Aneksowa.
Ratusz
Ratusz 25.11.2019, 13:18
utyty spocony kłamał, kłamie i będzie kłamał, taka natura...
?
? 25.11.2019, 15:43
Za takie słowa każdy uczciwy czlowiek idzie do sądu, w tym przypadku mam wrażenie, że nikt z tym nic nie zrobi. Jak myślicie, dlaczego?
młody_oleśniczanin
młody_oleśniczanin 25.11.2019, 11:45
Bronek przestań kłamać! Oleśnica to nie Twoja zabawka!
Zośka
Zośka 25.11.2019, 06:15
Banda i tyle
Ziomal z Osiedla
Ziomal z Osiedla 24.11.2019, 16:26
A ta Łukanowska to ile będzie kosztowała?
Bronek dość samowoli
Bronek dość samowoli 24.11.2019, 13:08
Spocony Janek nie ma pomysłu na olesnicę myśli że feak niusem wygrał wybory to dorwie się do koryta i jakoś będzie lecz tylko napompował się jak balon i tylko co zrobił to na fali poszedł po byłym burmistrzu kolacinskim i jedyne co wymyślił to skate park
Franzl
Franzl 24.11.2019, 14:49
Nikomu do niczego niepotrzebny. 2 miliony w błoto. A dla ludzi podwyżka
.
. 24.11.2019, 12:48
Przecież to drwina jest z nas, myślą że ludzie liczyć nie potrafią?
M
M 24.11.2019, 12:58
Dokładnie tak myśli Bron ratuszowa sitwa. Mają mieszkańców za idiotów
sPOcony Janek
sPOcony Janek 24.11.2019, 11:17
Jak to mawiał mój niedościgniony mistrz - dr Goebbels: kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się prawdą .....
!
! 24.11.2019, 09:16
Dobrze że ktos to demaskuje bo inaczej ogłupili by ludzi do końca
Egon klawo jak cholera
Egon klawo jak cholera 24.11.2019, 09:13
Mamy inwestycyjny boom i ktoś musi za to zapłacić!
Oleśnica na dnie
Oleśnica na dnie 23.11.2019, 20:27
Sitwa kłamie i kłamać będzie.
Gdzieś w ratuszu...
Gdzieś w ratuszu... 23.11.2019, 17:53
https://www.youtube.com/watch?…
Z Lwowskiej
Z Lwowskiej 23.11.2019, 16:07
Władza kłamie i manipuluje, a sowicie opłacani powielają kłamstwa. Patologia w oleśnickiego samorządu z miesiąca na miesiąc się pogłębia.
z Wileńskiej
z Wileńskiej 24.11.2019, 08:59
I to jest kwintesencja obecnej władzy. Bardzo trafnie "Lwowska" to ujeła .
?
? 23.11.2019, 15:42
Nie dałoby się zrobić tej podwyżki rzędu wartości procentów tej kwoty?
Egon klawo jak cholera
Egon klawo jak cholera 23.11.2019, 15:05
Czyli ściema jak się patrzy. Szykujcie kasę obywatelki i obywatele. Za chwilę śmieci i woda w górę. Taki mamy klimat.
Kormak
Kormak 23.11.2019, 14:53
Dobrze, że radny pokazuje zakłamie władzy. Ciekawe że inne portale powielają kłamstwa ratusza. Propaganda idzie na całego
ks. Sowa
ks. Sowa 23.11.2019, 21:21
A nasz Śpiący Książę nie kupił jeszcze służbowej limuzyny ....
.
. 23.11.2019, 17:01
Inne portale to media nurtu ściekowego, nic nie warte szmatławce z prowadzącymi je ludżmi bez kregosłupa moralnego.
.
. 23.11.2019, 14:00
Trzeba przyznać że w fakenewsach ta opcja jest naprawdę dobra, trudno im dotrzymać kroku. Kampania wyborcza w ich wydaniu była po mistrzowsku rozegrana, wydaje sie jednak że oni inaczej już nie potrafią. Kiedyś ktoś na tym portalu napisał cyt. Ten czlowiek w zyciu slowa praedy nie powiedział..... . O kogo chodziło?
Baran
Baran 24.11.2019, 10:40
O morawieckiego ?

Pozostałe