Aresztowani za napaść na policjantów

  • 22.11.2019, 13:10
  • KPP Oleśnica
Aresztowani za napaść na policjantów
Areszt za napaść i znieważenie policjantów podczas podejmowanej interwencji

Oleśnicki sąd zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec trzech mężczyzn, którzy kilka dni temu zaatakowali policjantów podczas interwencji. Za znieważenie i czynną napaść na funkcjonariuszy sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny wieczór na terenie Twardogóry (powiat oleśnicki) policjanci interweniowali przy jednym z lokali gastronomicznych na terenie Twardogóry, gdzie grupa mężczyzn miała agresywnie się zachowywać w stosunku do właściciela lokalu. Policjanci wykonując czynności w tej sprawie wyprosili awanturników z lokalu, po czym trzech mężczyzn swoją agresję zaczęło kierować na policjantów wyzywając ich, a następnie zaatakowali jednego z funkcjonariuszy.

Zdecydowana reakcja kolejnych policjantów, którzy bardzo szybko pojawili się na miejscu zdarzenia doprowadziła do zatrzymania i osadzenia w policyjnym areszcie dwóch braci (22 i 28 lat). Trzeci mężczyzna uczestniczący w zdarzeniu został zatrzymany następnego dnia. Zatrzymani mężczyźni w czasie interwencji byli nietrzeźwi.

Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutów znieważenia funkcjonariuszy oraz czynnej napaści na nich - wszystkim trzem mężczyznom. Wobec całej trójki sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował trzymiesięczny areszt. Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy.

KPP Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Em
Em 22.11.2019, 19:37
Hwdp
CHwDP
CHwDP 22.11.2019, 19:29

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe