Plac Zwycięstwa w Oleśnicy otwarty!

  • 18.11.2019, 12:57
  • hag
Plac Zwycięstwa w Oleśnicy otwarty! @mg_laki
Jak Wam się podoba?

Dzisiaj o godz. 13 nastąpiło otwarcie przebudowanego placu Zwycięstwa. Otworzyli go burmistrz Jan Bronś i Tomasz Walczak z Tom Trans Oleśnica, firmy wykonującej przebudowę. Burmistrz powiedział, że pierwszą dużą imprezą, która się tu odbędzie, będzie finał Orszaku Trzech Króli w styczniu. Nie ma natomiast planów przeniesienia Dni Oleśnicy z podzamcza na zrewitalizowany plac.

Dodajmy, że w trakcie otwarcia placu był on nadal ogrodzony z trzech stron płotem! Weszły na niego tylko osoby uczestniczące w spotkaniu z burmistrzem.

 Zakres wykonanych prac: nowa nawierzchnia z kostki betonowej, tor do jazdy na rolkach, ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Sinapiusa, nowe odwodnienie, nowe oświetlenie, nowa zieleń, mała architektura (między innymi: miejsca do siedzenia, ławki parkowe z oparciami, stoły z siedziskami, betonowe siedziska na trawie, stojaki na rowery, multimedialne tablice informacyjne, elementy zacieniające, kosze na śmieci)

Koszty robót budowlanych: 5.890.000 zł

Dodajmy, że przebudowa to pomysł samorządu poprzedniej kadencji, który rozpoczął tę realizację.

A już jutro w Panoramie Oleśnickiej historia placu, unikatowe zdjęcia z okresu, kiedy placu jeszcze w tym miejscu nie było, zdjęcia z budowy placu i jego oryginalne ujęcia z lotu ptaka, wczoraj i dzisiaj.

 

hag

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

,
, 19.11.2019, 20:07
6mln-taniocha
Wutrzy
Wutrzy 19.11.2019, 16:43
Z powietrza nie wyglada tak efektownie jak stary płac.
Lumpexy są dla ludzi
Lumpexy są dla ludzi 19.11.2019, 09:42
Robson - spodnie nie z tej epoki!
Betonowa pustynia
Betonowa pustynia 18.11.2019, 22:39
Betonowa pustynia, wstrętna!!!!
MGK
MGK 18.11.2019, 19:36
A robson kakałko nasz jednodniowy kierownik w czyj gajer się wbił????
echo
echo 18.11.2019, 18:02
Wygląda na to, ze o systemie nawadniania trawników i roślin posadzonych na klombach nikt nie pomyślał. Efekty tego będą widoczne w lecie.
Kolo
Kolo 18.11.2019, 16:30
Widać że odbiór robił Bronś. Kałuże wody stoją czyli spartolone odwodnienie. Lampy nie świecą. Bob "bubel" budowniczy powrócił
Ona
Ona 19.11.2019, 23:35
Istotne że kasa wpłynęła na konto paprocha a kieszkańcy dorzucą w formie czynszów i podatków
Szymborska
Szymborska 18.11.2019, 22:57
Bob budowniczy wszystko spierniczy!
Tommi
Tommi 18.11.2019, 22:01
Dokładnie tak. Tajemnicą poliszynszyla jest że do grudnia beda trwały poprawki
Ani mru mru
Ani mru mru 18.11.2019, 16:14
A najważniejsze to mieć solidnego, sprawdzonego inspektora budowlanego. To połowa sukcesu!
:(
:( 18.11.2019, 15:42
Świetnie to wygląda. Szkoda, że Bronś nie zaprosił Kołacińskiego. Konkurs na wizualizację, przetargi na projekty i wykonawstwo, plan prac na rok 2019 - to wszystko jego praca. Nasadzenia jeszcze podrosną, ale nie mogło ich być na samym środku, bo to plac, a nie park. Jak Kołaciński otwierał wyremontowany stadion, to dziękował za inicjatywę Bronsiowi.
No, ale trzeba mieć klasę.
I kwestia fontanny: miała być wkomponowana w pomnik. Sąd konkursowy nie rozstrzygnął konkursu z racji na niski poziom. Miejsce fontanny wykrojono więc z projektu, by jeszcze przed rozpoczęciem prac umożliwić wykonanie projektu fontanny i budować razem z placem.
Ale zmieniła się władza i tego nie zrobiła. Pewnie teraz Bronś będzie coś wymyślał. Paranoja, miał to zrobić jednocześnie i oddać mieszkańcom całość. Amator.
no co?
no co? 18.11.2019, 16:57
Nie posądzałbym Bronsia o jakikolwiek pomysł na jakikolwiek pomnik, takich zdolności i możliwości to on nie ma. Do tego trzeba mieć odwagę i wizję, z resztą co Bronś może zaproponować po tym, jak podpisał 21 postulatów w Gdańsku?
Ratusz
Ratusz 18.11.2019, 15:09
utyty spocony z sitwą podpiął się pod projekt Kołacińskiego
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.11.2019, 15:02
Niestety nie ma pomnika projektu Kamilli Kasprzak.
Mieszkaniec placu
Mieszkaniec placu 18.11.2019, 14:55
Kolacinski uciekl. Brons otwiera jego plac z programu wyborczego a Kolacinski bedzie malowal dworzec PKP i ozywial Rynek miasta.
plac bez mnieszkańców
plac bez mnieszkańców 18.11.2019, 14:28
Czy są wszystkie odbiory? Otwarcie przy zamkniętym ogrodzeniu? Czemu nie ma Kołacińskiego, który zdecydował o wyrzuceniu 6 mln na lifting placu ze starą/nową fontanną?
Janka
Janka 18.11.2019, 14:04
Otwarty na pewno? Przechodziłam tam jest ogrodzony. Robotnicy pracują
..