Dzień Patrona i pierwsza rocznica nadania szkole imienia

  • 07.11.2019, 22:24
  • Źródło: SP Sokołowice
Dzień Patrona i pierwsza rocznica nadania szkole imienia SP Sokołowice
Taka uroczystość odbyła się w tej szkole po raz pierwszy.

Szkoła Podstawowa w Sokołowicach (powiat oleśnicki) świętowała 7 listopada wraz z zaproszonymi gośćmi – włodarzami gminy Oleśnica Dzień Patrona Szkoły, a tym samym pierwszą rocznicę nadania naszej szkole imienia Orła Białego.


Po poetyckim wstępie słowami naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, i wspólnym odśpiewaniu hymnu szkoły w asyście szkolnego pocztu sztandarowego zwrócił się do uczniów dyrektor Artur Mosiak, przypominając wszystkim zgromadzonym o wartości tradycji, także naszej nowej, związanej z patronem.


Następnie głos zabrał wójt Marcin Kasina, odnosząc się do symbolu orła, który, tak jak nasza reprezentacja ma na piersi, tak uczniowie mają w swoich sercach.


Część artystyczną rozpoczęła piosenka uczniów z klasy drugiej mówiąca o naszej historii narodowej. Po niej wystąpiła szkolna grupa teatralna, opowiadając muzyką i ruchem historię orła białego – naszej ojczyzny - przez stulecia.
Nie zabrakło polskich tańców narodowych, tym razem radosnego krakowiaka, przygotowanego również przez drugoklasistów. Oni także zakończyli występ piosenką o miłości do Polski.

W nostalgicznym nastroju zaprezentowała się Ania w utworze muzycznym „Leć orle biały”.

Źródło: SP Sokołowice

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe