Przeczytaj Żywą Książkę!

  • 07.11.2019, 21:16
  • Źródło: MOKiS Oleśnica
Przeczytaj Żywą Książkę!
Żywymi Książkami są: Trzeźwa alkoholiczka, Gej, Mama dziecka z autyzmem, Osoba z implantem ślimakowym, Działacz z niepełnosprawnością, Ukrainka, Feministka, Ksiądz, Policjantka, Rastafarianie, Chińczyk z Tajwanu. 

Już po raz ósmy Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy, I Liceum Ogólnokształcące i Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja organizują Żywą Bibliotekę w Oleśnicy, która odbędzie się 15 listopada w godzinach 9.00-15.00 w sali konferencyjnej OBP przy ul. Reja 10.


"Najważniejszymi wartościami Żywej Biblioteki są otwartość, różnorodność i poszanowanie praw człowieka, które są podstawą metody, dlatego organizujemy Żywa Bibliotekę w Oleśnicy już po raz ósmy. Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy i Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja współpracują w tym zakresie z I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy. Od samego początku mamy też duże wsparcie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przy Burmistrzu Oleśnicy" - piszą organizatorzy.

W tej edycji Żywymi Książkami są: Trzeźwa alkoholiczka, Gej, Mama dziecka z autyzmem, Osoba z implantem ślimakowym, Działacz z niepełnosprawnością, Ukrainka, Feministka, Ksiądz, Policjantka, Rastafarianie, Chińczyk z Tajwanu. 

Nasz projekt skierowany jest głównie do młodzieży licealnej. Poprzez nasze działania chcemy uświadamiać, że otwartość na innych, poszanowanie prawa do godności drugiego człowieka i różnorodność społeczeństwa są wartościami, które mogą przeciwstawić się rasizmowi i ksenofobii.

Więcej informacji o samej metodzie: zywabibliotekapolska.pl

Aktualności na temat realizacji projektu w Oleśnicy: strona na Facebooku „Żywa Biblioteka Oleśnica”.

Źródło: MOKiS Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bibliotekarz
Bibliotekarz 08.11.2019, 09:55
MOKIS organizuje po raz pierwszy Żywą Bibliotekę. Po raz ósmy organizuje ją biblioteka publiczna w Oleśnicy.

Pozostałe