List otwarty prezesa Pogoni Oleśnica do Akademii Piłarskiej Oleśnica

  • 04.11.2019, 17:52
  • Źródło: Pogoń Oleśnica
List otwarty prezesa Pogoni Oleśnica do Akademii Piłarskiej Oleśnica
Prezes Pogoni Oleśnica Michał Krej odpowiedział na stanowisko APO.

List otwarty do AP Oleśnica

Szanowny Panie Prezesie, bardzo dziękuję za zajęcie przez Pana stanowiska na piśmie. Wiem, że nie było to dla Pana łatwe. Jest to jednak forma dialogu, którą pragnę podtrzymać. Szkoda, że prowadzimy ją za pomocą mediów, ale lepsza taka forma dialogu, niż żadna.

Na wstępie muszę sprostować. Zobowiązania, o których Pan pisze powstały za czasów Pana Prezesury w stowarzyszeniu MKS Pogoń Oleśnica. Pełnił Pan funkcję Prezesa od 15 lipca 2013 roku do 27 marca 2015 roku. Łatwo to sprawdzić w ogólnodostępnym rejestrze publicznym Krajowego Rejestru Sądowego. Na wszelki wypadek załączam wyciąg z tego rejestru. Zobowiązania, o których Pan pisze, powstały w 2014 roku, a więc w czasie, kiedy to Pan pełnił funkcję Prezesa. Dotyczyły zapłaty należnych składek ZUS od umowy zlecenia, z tytułu, której w tamtym okresie czasu to Pan pobierał wynagrodzenie z klubu. Pozwoli Pan, że w tej kwestii na tym zakończę.

Panie Prezesie, bardzo proszę, aby zawodników, czyli dzieci i młodzież oraz ich Rodziców, nie przeliczał Pan wprost na składki. Stawia to znaczną część środowiska piłkarskiego w Oleśnicy, w bardzo złym świetle. Fakt, dużej liczby zawodników, którzy przeszli z APO do MKS, to nie tylko, jak Pan pisze, składki po stronie przychodów. W MKS tak na to nie patrzymy. To również zobowiązanie, prowadzenia zajęć sportowych i uczestnictwa w rozgrywkach ligowych oraz szereg innych nakładów na rozwój piłkarski naszych zawodników.

Panie Prezesie, my nie rozdajemy sprzętu. Przekazujemy go na użytek naszych zawodników, aby stworzyć im jak najlepsze warunki. Tylko w tym roku udało nam się, jako organizacji przekazać drużynie juniorów kompletny sprzęt treningowy składający się z darmowych strojów, dresów treningowych i ortalionów. Dzięki wsparciu i pomocy wspaniałych sponsorów w przyszłym miesiącu przekażemy dresy wyjściowe dla dwóch zespołów młodzieżowych programu #POGOŃ2020.

Panie Prezesie, nie „szafujemy darmowymi badaniami” – my je naprawdę robimy. W tym sezonie były dwa terminy badań w sierpniu. Przebadano na koszt klubu większą część zawodników. Posiadamy również aktualną polisę, wspieramy w wyjeździe na obóz zawodników, którzy tej pomocy potrzebują, dopłacamy im do butów. Wszystkie te działania udaje nam się realizować w oparciu o składki Rodziców (które są jawne), dotację Urzędu Miasta i wpłaty sponsorów. Nie generujemy długów.

Panie Prezesie, pisze Pan o wymaganiach transferowych stawianych przez MKS. Tylko w ostatnich okienkach transferowaliśmy zawodników do takich klubów jak FC Academy Wrocław, Śląsk Wrocław SA, Lech Poznań SA – wszyscy odeszli za darmo na zasadzie transferu definitywnego. Nie na darmowe wypożyczenie, w trakcie, którego rośnie wysokość ekwiwalentu, tylko na zasadzie transferu definitywnego. To w ich rozwoju ma olbrzymie znaczenie. Mówi Pan Prezes o zawodnikach z roczników 97 – 01. Zapomina Pan, że całe APO powstało głównie w oparciu o przejęcie zawodników wszystkich grup młodzieżowych MKS, które miało miejsce w latach 2011-2012. To już jednak historia. Zostawmy to i nie wracajmy do tego co było.

Bardzo mnie to cieszy, że prowadzona przez Pana organizacja posiada swój statut. Rozumiem doskonale, że jako Prezes Stowarzyszenia, poczuwa się Pan do osobistej odpowiedzialności. Przepisy dotyczące ekwiwalentu są nam znane. Bardzo proszę się nie martwić. Kiedy wykorzystamy wszelkie dostępne środki regulaminowe, z całą pewnością uregulujemy należną opłatę z tytułu pozyskania przez MKS kolejnych zawodników z APO. Póki co, akcja dobrowolnej zrzutki przyniosła bardzo pozytywny i konstruktywny efekt. Udało się zebrać 16.913 Zł. To olbrzymia kwota. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim za dobrowolną pomoc. Również Panu, za dodatkowe nagłośnienie tej akcji poprzez zajęcie stanowiska w mediach.

Program #POGOŃ2020 dobiega końca. W styczniu 2020 roku (a więc sześć miesięcy wcześniej niż pierwotnie planowano) MKS Pogoń Oleśnica będzie posiadać zespoły szkoleniowe w każdej kategorii wiekowej! Uważam, że wszyscy ludzie związani ze środowiskiem piłkarskim w Oleśnicy powinni być z tego dumni. Potrafiliśmy się zjednoczyć i działać razem. Myślę, że tego oczekują od nas nie tylko Zawodnicy, Rodzice, Kibice, ale także władze Miasta Oleśnica.

Dlatego na koniec pragnę przekazać całemu APO, seniorom z B-klasy, trampkarzom z rocznika 2006 oraz wszystkim innym młodym piłkarzom serdeczne sportowe pozdrowienia. Powodzenia w każdym kolejnym meczu. Jak najwięcej radości i zapału do treningu oraz żeby Was kontuzje omijały. Mam również nadzieję, że kiedy znowu będziemy mijali się na pięknym Stadionie Miejskim im. Mirosława Mularczyka, każdego z nas, będzie na to stać, żeby powiedzieć sobie po ludzku: „Dzień dobry”.

Z wyrazami szacunku Michał Krej

Prezes MKS Pogoń Oleśnica

Źródło: Pogoń Oleśnica

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe