Gmina Twardogóra zaprasza do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Niepodległości

  • 02.11.2019, 11:49
  • Żródło: Gmina Twardogóra
Gmina Twardogóra zaprasza do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Niepodległości
Uroczystościom towarzyszył będzie koncert muzyki filmowej w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Filmowej

Gmina Twardogóra zaprasza do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Niepodległości. Obchody rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny, w której (po raz pierwszy w historii gminy!) weźmie ceremonialny udział 24 żołnierzy.

Z kolei przemarsz do Rynku odbędzie się z honorową asystą Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Finał uroczystości na twardogórskim Rynku – tj. złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy Ratuszu, okolicznościowe przemówienia i występy - uświetni kompania honorowa wraz z proporcem rozpoznawczym 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

Atrakcją będzie (również pierwszy raz w Twardogórze) pokaz współczesnego sprzętu wojskowego oraz wystawa zabytkowej broni. Wspaniałym tłem dla wieczornego spaceru będzie wieczorna iluminacja świetlna Rynku – w barwach narodowych.

Zwieńczeniem obchodów będzie niesamowity koncert muzyki filmowej „BROADWAY STORY” w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Filmowej pod batutą Piotra Piątkowskiego - od godz. 17 w hali sportowo – widowiskowej w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39.

W rolach głównych wystąpią Anna i Romuald Spychalscy oraz Akademicki Chór Kameralny Społecznej Akademii Nauk w Łodzi pod przygotowaniem Renaty Banackiej - Walczak. Zestaw niezapomnianych muzycznych tematów filmowych będzie gratką nie tylko dla melomanów. 

Szczegółowy program dostępny jest na oficjalnej gminnej stronie twardogora.pl i fanpage’u oraz na stronie GOSiR Twardogóra.

Bilety w cenie 15 zł są do nabycia na stronie http://bilety.gosir.twardogora.pl oraz w recepcji Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze ul. Wrocławska 39 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00.

Źródło: Gmina Twardogóra

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

antyklerykał
antyklerykał 02.11.2019, 15:04

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe