To nie byli policjanci, bo to byli przebierańcy?

  • 25.10.2019, 08:31
  • Żródło: Panorama Oleśnicka
To nie byli policjanci, bo to byli przebierańcy?
Zbigniew K. z Oleśnicy utrzymuje, że był nachodzony przez osoby podszywające się pod funkcjonariuszy policji.

"Co jakiś czas media podają informacje o podszywaniu się pod policję. Rok temu miałem podobne zdarzenie. Policja i prokuratura w Oleśnicy nie chcą szukać sprawców" - napisał do Panoramy Oleśnickiej  Zbigniew K. z Oleśnicy, który od wielu lat toczy różne boje z szeroko rozumianym wymiarem sprawiedliwości. Tym razem odniósł mały sukces...

W tym roku oleśnicka prokuratura odmówiła Zbigniewowi K. wszczęcia dochodzenia "w sprawie przywłaszczenia w bliżej nieustalonym czasie, nie później jednak niż do 5 października 2018 roku, funkcji przez nieustalone osoby, podszywające się pod funkcjonariuszy policji w celu ustalenia miejsca zamieszkania Zbigniewa K.". To czyn z art. 227 Kodeksu karnego (Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.).

Prokuratura uznała, że brak jest danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Zbigniew K. złożył zażalenie, wskazując, że prokuratorzy nie przesłuchali ani jego, ani świadków. Wniósł o uchylenie zaskarżonego postanowienia w całości i podjęcie czynności procesowych.

Sąd Rejonowy w Oleśnicy uznał zażalenie za zasadne. W postanowieniu z września tego roku zwrócił uwagę, że prokurator powinien przesłuchać i skarżącego, i  wskazanych przez niego świadków - Kamilę K. i Edwarda W., a nie poprzestawać jedynie na notatkach urzędowych z ich rozpytania.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:/
:/ 26.10.2019, 09:29
temu to się nigdy nie znudzi chyba. potem sąd nie ma sprawy na wazniejsze rzeczy, bo musi takie historie kryminalne rozpatrywac
Ktos
Ktos 26.10.2019, 12:09
Powinni go beatyfikować bo tak przesladowanej osoby w Oleśnicy to chyba w calej jej historii nie było:)

Pozostałe