Strajk włoski... rodziców odpowiedzią na strajk włoski nauczycieli?!

  • 23.10.2019, 17:08
  • OAI
Strajk włoski... rodziców odpowiedzią na strajk włoski nauczycieli?!
Wśród rodziców uczniów z Oleśnicy i powiatu oleśnickiego krąży już znana w całej Polsce grafika...

Wczoraj Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydowała, że kolejną formą protestu w szkołach będzie protest włoski. Oznacza to, że nauczyciele nie powinni wykonywać zadań, które nie są ich obowiązkiem. - Jednak nie zamierzamy nie wykonywać zadań ujętych w statutach szkół - powiedział szef związku Sławomir Broniarz.

Protest oznacza, że nauczyciele nie będą prowadzić (bezpłatnych) kół zainteresowań, wyjeżdżać w soboty z uczniami na konkursy i zawody sportowe, kupować papier, robić ksero za własne pieniądze.

Kiedy szczegóły akcji zostały ujawnione, niektórzy rodzice zaczęli organizować się pod hasłem włoskiego protestu rodziców.  W sieci krąży akcja pod szyldem "strajku włoskiego rodziców". Poniższą grafikę udostępniają już także rodzice uczniów z Oleśnicy i powiatu oleśnickiego.  

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nie nauczyciel
Nie nauczyciel 10.11.2019, 11:51
Ale wiocha z tych rodziców. Najlepszy pkt. to wycieczki do kina i odsyłanie do nauczycieli dzieci aby ci wytłumaczyli im ich lenistwo na lekcji.
mama czternastolatki
mama czternastolatki 10.11.2019, 19:29
O wycieczkach się nie wypowiadam, bo moim zdaniem wiele wspólnego z nauką nie mają. Na miejscu "nauczycieli" umarłabym ze wstydu za punkt o tłumaczeniu na lekcji, a nie na korepetycjach. Każdy nauczyciel (moze oprócz muzyków i plastyków) wie, o czym piszę. Przedmówca, ma dziecko w podstawówce i wie, o czym pisze? Bo mi się wydaje, że nie. Lubi obrażać innych grupowo (oczywiście zna wszystkich rodziców i uważa, że są wieśniakami), ponieważ dobrze mu to wpływa na samoocenę? Lepiej mu się zrobiło? No to super. Uprzejmie uświadamiam, że w dzisiejszej szkole normą jest tylko sygnalizowanie problemu z nadzieją, że dziecko samo się nauczy reszty. Jest tak zwłaszcza na matematyce i jest coraz gorzej. Na więcej, niż sygnalizowanie nie ma czasu, bo podstawa programowa jest z kosmosu. "Nauczyciele" za tę sytuację winią rodziców, MEN, niegrzeczne dzieci i pewnie PiS. Bóg wie, kogo jeszcze. W sobie winy nie dostrzegają, zupełnie, jak lekarze. Oni zwyczajnie się nie mylą i nie popełniają błędów. Nigdy. To był sarkazm. I za ten bałagan chcą, nie, oni żądają podwyzek. Masakra. Oczywiście przepraszam tych czternastu normalnych, świetnie wykształconych, rozumiejących i lubiących dzieci nauczycieli w Polsce. Ale też szczerze im współczuję. Prawie tak samo, jak przedmówcy, chociaż nie tak mocno 😉.
Rodzic
Rodzic 01.11.2019, 00:48
Najlepsze jest to, że postulaty rodziców to zwykły mem skopiowany żywcem z netu. Szkoda tylko, że ci myślący rodzice nie zrozumieli sarkazmu. Pozdrawiam tych rodziców i współczuję ich dzieciom, bo te postulaty, to nic innego jak strzał we własne stopy..
mama czternastolatki
mama czternastolatki 05.11.2019, 14:23
Kompletnie nie rozumiem Twojej ironii skierowanej do rodziców. I co z tego, że postulaty Twoim zdaniem pochodzą z mema? Cała ta jazda że strajkiem rodziców się od niego zaczęła. I co to zmienia? Ten mem byłby może i nawet dowcipny oraz śmieszny, gdyby nie był tak strasznie prawdziwy. Czemu strzelasz przepracowanym rodzicom w stopę? Masz dziecko w dzisiejszej podstawówce, czy tak tylko plujesz jadem, bo lubisz? pozdrawiam.
Bez komentarza
Bez komentarza 31.10.2019, 09:13
Bo w tej placówce jest szczególna troska o tolerancję....
Rodzić
Rodzić 30.10.2019, 16:21
W szkole podstawowej nr 3 odbyła się tęczowy piątek. Dzieci były wręcz zaganiane n sto coś. I jeszcze krzyczą sobie 29 zł za to. Żenada.
Wkurzona mama
Wkurzona mama 10.11.2019, 19:34
Oczywiście tęczowy piątek to najważniejszy problem w polskiej podstawówce dzisiaj. Nie myślałam, że dożyję takiej jazdy. A tu proszę...
 Co to ma być?
Co to ma być? 30.10.2019, 10:04
A ten trupi marsz hallowenowy to czyj pomysł? Za chwilę możemy się spodziewać w Oleśnicy marszu równości i tęczowych piątków w szkołach.
Yogi
Yogi 30.10.2019, 06:19
Teraz będą prowadzić strajk włoski rodzice - Brawo!!!! Nie ma to jak zejść do czyjegoś poziomu i tarzać się w gó..ie. Powodzenia dla Waszych bezstresowo wychowujących się Brajanków i Dżesików w przyszłości.....
Polonista
Polonista 30.10.2019, 17:58
"Dżesików" - naprawdę? Yogi naucz się odmianować, a jak się nauczysz polskich końcówków, to będziesz miał piątków jak mrówków!
Urzędnik skarbowy
Urzędnik skarbowy 29.10.2019, 19:32
Trzeba zgłaszać do Urzędu Skarbowego każdego nauczyciela udzielającego korepetycji, zobaczymy jaka jest ich etyka przy płaceniu podatków! Szybko zakończą ten strajk.
ACDC
ACDC 29.10.2019, 19:17
Nie będą występować? Nareszcie!!!!! Koniec z czasem wolnym zabranym na żmudne próby,idiotyczne uroczystości ku czci !!! Bóg zapłać.
Roszczeniową mama
Roszczeniową mama 30.10.2019, 15:56
Właśnie takiej odpowiedzi się po "pedagogu" spodziewałam niestety. Ulżyło? Może jednak energię lepiej zachować na używanie zdrowego rozsądku? Czy za późno już? Masakra...
rita
rita 28.10.2019, 23:35
Kiedyś słyszałam, że inteligencję się dziedziczy. Życzę dobrego snu tym, którzy tu pisza takie bzdety. A ich dzieciom radzę, żeby nie brali złego przykładu od "staruszków', którzy nie mają dla nich czasu i wysyłają je na korepetycje, zajęcia dodatkowe i tego typu "wypychacze" z domu. Ja wyjaśniam dzieciom sama w domu, czego nie zrozumieli i jestem z nich dumna.
Roszczeniowa mama.
Roszczeniowa mama. 30.10.2019, 16:04
A ile czasu koleżance zajmuje ta praca za nauczycieli? Koleżanka pracuje zawodowo, czy nie musi? Dzieci chodzą obecnie do szkoły, czy już są dorosłe i nie wie koleżanka, o czym pisze? Też jestem dumna z mojej córki, którą musiałam nauczyć wielu rzeczy. Na korepetycje z matematyki jednak musiałam ją zapisać, bo mimo mojej pracy i z powodu wymagań z kosmosu zwyczajnie sobie nie poradziła. Teraz pracuję z nią nauczycielka (przeklinając swoją koleżance), ale ja też sprawdzam, motywuję nagradzam za naukę. Córka zeszły rok skończyła ze stypendium naukowym. Na początku tego diagnozę napisała na 25 procent, klasa na 15. W diagnozie były zadania z pierwiastkamo, których nie zrobił z dziećmi poprzedni nauczyciel. Kiedy dzieci zwróciły na to uwagę, obecna nauczycielka powiedziala, że to nie jej problem. Koleżanka uważa, że sytuacja jest normalna? Gratuluję dobrego humoru.
Roszczeniowa mama
Roszczeniowa mama 30.10.2019, 16:12
Zapomniałam dodać, że tych pierwiastków nie nauczył ich matematyk, bo strajkował. I się nie wyrobił. Ale wypłatę wziął, co tam się będzie rozdrabniał.
to się nadaje do TV
to się nadaje do TV 30.10.2019, 21:31
Matematyk wypłatę wziął pod postacią nagrody którą dostał od Bronsia za rzekomą pracę na rzecz reformy oświaty. Ja uważam, że obaj są w zmowie, bo i Bronś i jego zastępczyni popierali wiosenny strajk nauczycieli, a przecież nagród nie dostali nauczyciele którzy nie strajkowali. To jest granda.
?
? 29.10.2019, 00:53
To taki twój strajk włoski rita? Nie wysilasz się?
my byśmy radzili rituś
my byśmy radzili rituś 29.10.2019, 00:18
Słuch masz słaby, a rozumu ani trochę.Powinno być ... dzieciom radzę , aby nie brały, bądź czego nie zrozumiały, ale możesz być z nich dumna, to pewne. Zacznij sama brać korepetycje.
jagienka
jagienka 28.10.2019, 23:25
Wy jesteście chorzy z nienawiści. Czytając Wasze teksty odnoszę wrażenie, że ziejecie jak smok. Każdy z nas pracuje - jeden teoretycznie 4 godziny ( brawo znawcy!!!!!) drugi aż 8 godzin na kasie ( no też jest super i lekko!!!). Ci co mają dzieci niech napiszą, czy jeść im nie muszą dawać? przypilnować podczas kąpieli? nauczyć się ubierać? posprzątać lub nauczyć sprzatać pokój? Ile razy powtarzacie te czynności z dzieckiem i dla dziecka? Odp. WIELE RAZY.Na tym polega nauka i to z własnym dzieckiem i dziećmi, bo je kochacie nad życie. Trening czyni mistrza, więc pytam po co to robicie? By Wasza pociecha była dobra, mądra, najlepsza. Po co idziecie do pracy - nie pracujcie... Za 500+ siedząc w domu można przygotować inne potrawy... itd.itp. Nie chcecie by dzieci odrabiały lekcje- nie odrabiajcie. Zazdrościcie nauczycielom- idźcie na kurs pedagogiczny - też możecie uczyć. Chcecie pracować na kasie- pracujcie. ALE PRZESTAŃCIE OBRAŻAĆ INNYCH.
Dorota
Dorota 27.10.2019, 21:30
Ja popieram strajk włoski, który polega na tym, że wreszcie te nauczycielskie nieroby zaczną wypełniać swoje obowiązki, a nie zrzucać swoją pracę na rodziców. Na wycieczki i do kina nie muszą z dziećmi jeździć, ja ze swoimi jeżdżę sama za 1/3 kosztów wycieczki. Kiedyś ciekawiło mnie, dlaczego rodzicom oferuje się takie wysokie ceny, otóż w poufnej rozmowie dowiedziałam się, że nauczycielom korzystającym z gotowych ofert biur podróży wypłacana jest prowizja. I jeszcze mało tym sępom!
Ojciec
Ojciec 27.10.2019, 20:32
Nieroby i tyle w temacie w *** ich mam dla mnie moga strajkowac i 5 lat wysrane mam na too!!
za mało
za mało 27.10.2019, 18:09
Jeszcze im mało? 4560zł brutto za 18 godzin tygodniowo do tego nadgodziny do tego trzynastka do tego czternasta pensja - wakacyjne = socjalny i co jeszcze im źle? dajcie spokój.
poco
poco 27.10.2019, 18:03
Gdyby dobrze uczyli nie trzeba by było dawać korepetycji i płacić nauczycielom za korepetycje - celowe działanie.
samson
samson 27.10.2019, 17:54
Może Urząd Skarbowy zlokalizuje i weżmie się za tych nauczycieli którzy za grube pieniądze dają korepetycje i nie odprowadzają od tych dochodów podatku.
Adam
Adam 27.10.2019, 13:33
Proszę uwierzyć nikt Was nie prosi Drodzy nauczyciele o wyjazdy na wycieczki czy do kina. Sami możemy to zorganizować jeżeli zajdzie taka potrzeba.
cdbc
cdbc 29.10.2019, 19:18
Adam, to zap...aj. My też nie chcemy jeździć.
Adam
Adam 30.10.2019, 05:08
No to super. Będzie taniej.
Tato
Tato 01.11.2019, 00:53
Organizuj chłopie. Napisz kiedy pierwsza wycieczka - chętnie oddam ci dzieci. Będę miał wolny dzionek. Tylko żeby za drogo nie było.
Adam
Adam 27.10.2019, 13:33
Proszę uwierzyć nikt Was nie prosi Drodzy nauczyciele o wyjazdy na wycieczki czy do kina. Sami możemy to zorganizować jeżeli zajdzie taka potrzeba.
rodzic
rodzic 27.10.2019, 13:24
Kiepskie nauczanie. Wszystkiego trzeba dzieci w domu uczyć. Kwiatów moje dziecko nie nosi i nie będzie nosiło, prezentów tym bardziej. W jakiej pracy dostają prezenty ? Dodam jeszcze, że to nie dzieci jak wy drodzy nauczyciele mówicie są "słabe" w nauce, ale to poziom nauczania spadł w ostatnich latach na "pysk".
.
. 27.10.2019, 12:52
Jest coool, Bronś pewnie i za ten protest da nagrody, po raz kolejny doceni zaangażowanie kochanych nauczycieli we wdrażanie reformy.Takiego mamy dobrego burmistrza. Ci którzy nie strajkują po włosku nie mają ma co liczyć, Ratusz ich nie szanuje i pominie, to pewne.
Rodzic
Rodzic 26.10.2019, 21:27
Ciekawe, czy nauczyciele zgłaszają do skarbówki swoje dochody uzyskane z korepetycji? Skoro nie potrafią nauczyć w szkole i ich uczniowie później muszą chodzić do nich na korki, więc rodzice powinni zapytać w Urzędzie Skarbowym o rozliczenia.

Pozostałe