Czy sala w Starostwie będzie nosiła imię Olgi Tokarczuk?

  • 17.10.2019, 18:02
  • rpr
Czy sala w Starostwie będzie nosiła imię Olgi Tokarczuk?
Taki pomysł zgłosił dzisiaj radny Koalicji Obywatelskiej.

Radny Jerzy Ceglecki (KO) na sesji Rady Powiatu Oleśnickiego zgłosił dzisiaj pomysł, aby sali obrad w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy nadać imię Olgi Tokarczuk, świeżo upieczonej polskiej Noblistki z dziedziny literatury.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Idiotom POd rozwagę
Idiotom POd rozwagę 21.10.2019, 14:49
Ta stara fotografia może pogrążyć laureatkę literackiej nagrody Nobla. Miłośniczka zwierząt snująca wizje przyszłości, w których wstydem jest jedzenie mięsa, sama chętnie smażyła kiełbasę nad ogniem.
Na zdjęciu widzimy wówczas młodą Olgę Tokarczuk ze znajomymi na łonie natury. Są oni na ognisku, na którym smażą… kiełbaski!
Ta pozornie zwyczajna fotografia może doprowadzić do megaskandalu z udziałem noblistki. Ostatnio Olga Tokarczuk przekonywała, że jedzenie mięsa jest przecież złe. Snuła wizje przyszłości, wedle których za 50 lat ludzie będą wstydzili się faktu, że spożywali mięso." pisze nczas
Idioto POd rozwagę
Idioto POd rozwagę 21.10.2019, 14:46
Ta stara fotografia może pogrążyć laureatkę literackiej nagrody Nobla. Miłośniczka zwierząt snująca wizje przyszłości, w których wstydem jest jedzenie mięsa, sama chętnie smażyła kiełbasę nad ogniem.
Na zdjęciu widzimy wówczas młodą Olgę Tokarczuk ze znajomymi na łonie natury. Są oni na ognisku, na którym smażą… kiełbaski!
Ta pozornie zwyczajna fotografia może doprowadzić do megaskandalu z udziałem noblistki. Ostatnio Olga Tokarczuk przekonywała, że jedzenie mięsa jest przecież złe. Snuła wizje przyszłości, wedle których za 50 lat ludzie będą wstydzili się faktu, że spożywali mięso." pisze nczas
Rysio
Rysio 21.10.2019, 12:40
Oj szybko nam się kandydatka na patrona sali dewaluuje.
( https://niezalezna.pl/293858-i…
A może Pan Chirurg dostrzegł nie walory językowe jej warsztatu pisarskiego, lecz jakieś aspekty zdrowotne bezmięsnej diety? Kto ich tam tych doktorów wie?
Zasłyszane w starostwie
Zasłyszane w starostwie 21.10.2019, 11:44
- Towarzysze! Towarzysze, panie i panowie radni. Mamy jeszcze do omówienia jedną sprawę. Wkrótce będziemy zasiedlali domy przy ulicy szóstej Nowoprojektowanej. No ale to jakoś nie bardzo dobrze brzmi w czasach odnowy, więc może ktoś ma jakąś propozycję nazwy, bo ja mam. Ja uważam, że tę ulicę powinniśmy nazwać ulicą porucznika Kadłubka.

- Kazubka.

- Porucznika Kazubka... tak porucznika Kazubka. Kto jest za?

- Towarzyszu wystarczy podnieść rękę.

- Ale ja chciałbym wiedzieć kto to był porucznik Kazubek?

- Porucznik Kazubek no... porucznik Kazubek to był porucz... Panno Jolu, kto to był ten Kazubek?

- Chwileczkę, znajdę... o, tu mam napisane, że on odznaczył się przy budowaniu zrębów i kładzeniu podwalin.

- No proszę, odznaczył się i zginął.

- Wcale nie zginął, pracował później na Koszykowej.

- W bibliotece?

- Nie w bibliotece, przenieśli go na Rakowiecką.

- Jak nie zginął to jakoś głupio ulicę mu robić. A może awansował, został kapitanem?

- Albo majorem?
Bareja
Bareja 21.10.2019, 11:48
Dobre !!!!
Domy zamienić na salę, a Kazubka - na Tokarczuk ....
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 20.10.2019, 18:59
Kaczyński od 2014 roku od kilku lat opiewa uroki Turcji. W swojej wizji kraju jako "centrum" Europy Środkowej i "trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja. O niej mówi się, że to poważne państwo". Minęło kilka lat i jesteśmy bliscy osiągnięciom tego kraju, szczególnie w praworządności. Zachwycony zamordyzmem Orbana na Węgrzech, Kaczyński porównywał swojego brata bliźniaka do tego Węgra i uznał w 2018 roku, że bez tych dwóch nie byłyby możliwe obecne zmiany w Polsce i idziemy węgierską drogą. Ostatecznie Kacza nacja, aby zdobyć w Polsce władzę postawiła na mafijny Watykan, zbudowali wspólne "państwo mafijne", a światło temu zamysłowi onegdaj dał Karol Wojtyła, papież, sprowadzając na naszą ziemię, tę ziemię, tzw. ducha świętego. Wskrzeszone przez faszystów państwo watykańskie (w 1929 r.), dziś poprzez swoich mafiozów w parafiach, kuriach i episkopacie realizuje religijny (katolicko-islamski) obłęd na "tej ziemi", a duch święty klaszcze w zaświatach. Mafijne państwo za przestępczość seksualną w kraju nie niepokoi nikogo obleczonego w sutannę, a na wygłaszane orgiastycznie brednie, np. Jędraszewskiego, nie tyka fioletowej zarazy, za to dobiera się do "tęczowej zarazy". Przecież świat to widzi, szczególnie świat intelektualistów, w tym Olga Tokarczuk i wyrażający Jej uznanie Den Norske Nobelkomite (Norweski Komitet Noblowski). To co myśli tzw. polska prawica, cokolwiek to znaczy, w sprawie polskiej noblistki, to rozpaczliwy modus vivendi et operandi. Wczoraj była druga rocznica samobójczej śmierci człowieka, który z powodów politycznych dokonał samospalenia w stolicy Polski - dziś nazywany potocznie Szarym Człowiekiem. Przed śmiercią pod Pałacem Kultury zostawił przesłanie: "A ja wolność kocham ponad wszystko" ! "Ten rząd wstrząsa podstawami państwowości i społeczeństwa. Natomiast większość społeczeństwa śpi, nie zwraca uwagi, co się dzieje i trzeba je z tego snu obudzić". Nie usłyszeliśmy jego krzyku... Spokojnie nasi przedstawiciele u władzy zjadają biało-czerwony tort. To wszystko jest w literaturze Olgi Tokarczuk. Czytajcie, a nie chlapcie plwocinami.
Klonowa
Klonowa 21.10.2019, 10:10
Edek schodź do zsypu na sztachana spirytu.
tyż Klonowa
tyż Klonowa 21.10.2019, 11:45
Lepiej do białego busa - tam nas nie ruszą ....
Romek
Romek 21.10.2019, 06:55
No ma lewica swojego Brauna. Oj widać Panu Edmundowi leki nie pomagają. Mówi się: trudno.
racjonalista Domański
racjonalista Domański 21.10.2019, 09:02
@Romek. Mierna głowo, czy jesteś w stanie zrozumieć o jak poważnych sprawach napisał Pan Edmund ? Musisz być koniecznie kretynem. Nie dasz rady inaczej ?
Romek
Romek 21.10.2019, 12:37
Luzuj majty. Po co te nerwy? Żyłka ci jeszcze pęknie od wyznawania tych bredni.
Gabinet czynny także w niedziele
Gabinet czynny także w niedziele 20.10.2019, 20:12
Znów Kalecia psychoza
kuria twoja mać
kuria twoja mać 20.10.2019, 22:52
No to *** koncept w dyskusji z Kalecińskim. DNO jesteś !
Czy jak?
Czy jak? 18.10.2019, 22:43
Literacka Nagroda Nobla stała się pośmiewiskiem?
?
? 18.10.2019, 22:36
Hmmm, Wałęsa też ma przecież Nobla, przez przypadek?
pisiolud
pisiolud 18.10.2019, 21:07
OMG, w 'pisiorowie' sala Tokarczuk?
 Ręce opadają
Ręce opadają 18.10.2019, 17:19
Olga Tokarczuk przestrzega, że w Polsce nie ma demokracji.... To może warto wyemigrować skoro takie represje..?
Patriota
Patriota 18.10.2019, 14:53
Porąbało ich całkiem !!!! A niby kim jest ta Tokarczuk ??? Bo Nobla dostała ??? Poczytajcie co sądzi o Polakach to wam przejdzie ! Dyletantka, która udaje ze zjadła wszystkie rozumy !
ko!
ko! 19.10.2019, 00:25
..i właśnie za opluwanie Polski ,Polaków dostała Nobla , ona nienawidzi Polski ,Polaków , jak sama mówi nauki czerpała od swojej rodaczki , posługującej się pseudonimem AGNIESZKA HOLLAND...., tępe lemingi radują się bo Nobel , Tfuuu...
,,
,, 18.10.2019, 16:43
Prawdziwy patriota cieszyłby się, że Polka dostała Nobla.
ko!
ko! 19.10.2019, 00:26
..idiota zawsze się cieszy nawet znalezionym kapslem..., zawsze gówno rozumie.
Owidiusz
Owidiusz 18.10.2019, 10:40
To że Tokarczuk pozowała na tle swastyki mnie nie dziwi. Przecież Tokarczuk to ukraińskie nazwisko, a ukraińscy nacjonaliści używają swastyki jako swojego symbolu. Tak samo zamiar pisania o Wołyniu przez Tokarczuk nie dziwi, będzie to powieść pisana w języku polskim o bohaterach ukraińskich i barbarzyństwach Polaków. Coś w rodzaju "Sąsiedzi" Tomasza Grossa.... http://bezprzesady.com/aktualn…
Petrarka
Petrarka 18.10.2019, 10:52
Bredzisz bez pojęcia
....
.... 19.10.2019, 00:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.10.2019, 09:27
Nie mają czym się zająć? Wielokrotnie zwracałem uwagę, by zainicjowali samorozwiązanie. Ten szczebel administracji samorządowej jest zbędnym balastem. Olga Tokarczuk żyje. To nie przeszkadza? Gdy wskazywałem, by miejski stadion w Oleśnicy nosił imię Wiesława Kiryka, gdy jeszcze żył, to ten fakt był kontrargumentem i nadano imię kogoś, kogo zasługi są nieporównywalne z niebywałymi osiągnięciami niedawno zmarłego twórcy potęgi oleśnickiego klubu.
Platfus
Platfus 18.10.2019, 07:22
A nie lepiej nadać imię Tw. BOLKA?! Człowiek może i nie zdecydowany na kogo ma głosować, ale naprawdę zasłużony...
Betoniarka
Betoniarka 18.10.2019, 01:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Juras
Juras 17.10.2019, 21:14
Ten jak coś palnie....
Tereska Groteska
Tereska Groteska 17.10.2019, 20:44
Proponuję imieniem Wandy co nie chciała Niemca
babcia klozetowa
babcia klozetowa 17.10.2019, 20:25
Salę może nie ale kibel na półpiętrze jak najbardziej.
AJAJ
AJAJ 17.10.2019, 19:53
"Wyskoczyć jak Ceglecki z Tokarczuk" to będzie nowa wersja popularnego powiedzenia.
Jakub
Jakub 17.10.2019, 19:50
Są granice absurdy ale radny je odważnie przekracza........ co ma Tokarczuk wspolnego z sala sesji w Oleśnicy ????
 Demokrata
Demokrata 17.10.2019, 18:45
Przecież noblistka nie jest politycznie obojętna, chwilę po wyborze wygłosiła manifest określający Jej poglądy. nie musiała tego robić, ale zrobiła. Więc uważam pomysł za chybiony!
kuria twoja mać
kuria twoja mać 17.10.2019, 19:48
Wojtyła też nie był politycznie obojętny, a chciano zrobić z niego noblistę. Dobrze, że do tego nie doszło, bo był kumplem zbrodniarza Pinocheta. Ale jako ochroniarza systemu pedofilii w Kościele i przyjaciela duchownego gwałciciela i pedofila, ks. Degollado zrobiono go świętym. I w Polsce system krycia pedofilów w Kościele się utrzymuje !

Pozostałe