Pół godziny prowadzili akcję resuscytacji w SP7 Oleśnica

  • 17.10.2019, 08:47
  • KPP Oleśnica
Pół godziny prowadzili akcję resuscytacji w SP7 Oleśnica
Policjanci i pracownicy Policji z Oleśnicy włączyli się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 7 w Oleśnicy.

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy po raz kolejny włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, który przypada na 16 października. Wspólnie z przedstawicielami straży pożarnej, ratowników medycznych, nauczycieli oraz uczniami szkoły nr 7 przyłączyli się do bicie rekordu w liczbie osób prowadzących jednocześnie resuscytację krążeniowo – oddechową.

Policjanci i pracownicy Policji, wspólnie z innymi uczestnikami, nieustannie, przez pół godziny, prowadzili akcję resuscytacji na fantomach zmieniając się co kilka minut. Wydarzenie rozpoczęło się w całej Polsce o godz. 12.

Głównym celem akcji jest propagowanie i nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagle i niespodziewanie zatrzymanie krążenia. Im większa liczba osób będzie posiadała takie umiejętności, tym więcej osób otrzyma natychmiastową pomoc, co zwiększy ich szansę na przeżycie.

KPP Oleśnica

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

igor
igor 17.10.2019, 10:18
większego kretyństwa to już nikt nie mógł wymyśleć - taki idiotyzm to tylko w zlewaczałej Oleśnicy mógł przejść
proponuję następną konkurencję: rekord w ilości wykonanych lewatyw - organizatorowi

Pozostałe