To była jego ostatnia debata...

  • 09.10.2019, 12:51
  • OAI
To była jego ostatnia debata... foto: Krzysztof Dziedzic
We wtorek spotkał się z mieszkańcami Oleśnicy. Dzisiaj zmarł. Wczoraj redakcja portalu olesnica24.com wykonała ostatnie zdjęcia i wideo z działalności publicznej ministra...

Nie żyje Jan Szyszko, były minister środowiska. Polityk zmarł nagle w środę. Miał 75 lat. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną zgonu mogła być zatorowość płucna.

Jeszcze wczoraj, we wtorek, z Zamku Książąt Oleśnickich odbyła się debata dwóch profesorów: Jana Szyszko i Mariusza Oriona Jędryska. Jej temat były minister środowiska zakreślił następująco: "Polski węgiel w świetle polityki klimatycznej - o co tu chodzi?".

Przez blisko dwie godziny obaj profesorowie i politycy zarazem rozmawiali o polityce klimatycznej Unii Europejskiej, o ociepleniu klimatu, emisji CO2 do atmosfery, geotermii, bogactwach naturalnych Polski.

O śmierci ministra poinformował na Twitterze m.in. prezydent Andrzej Duda.

    Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua… RiP  — napisał prezydent.

Wczoraj redakcja portalu olesnica24.com wykonała ostatnie zdjęcia i film z działalności publicznej ministra...TUTAJ

OAI

Podziel się:Pozostałe