Goście w Starostwie w Oleśnicy, czyli ekologia jest cool

  • 09.10.2019, 09:30
  • Starostwo Powiatowe Oleśnica
Goście w Starostwie w Oleśnicy, czyli ekologia jest cool
Uczniowie i ich nauczyciele z Francji oraz z Finlandii, którzy w ramach programu Erasmus+ przyjechali na zaproszenie II LO w Oleśnicy, gościli w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy. Oto relacja z witryny Starostwa:

Kolejnych gości z zagranicy powitał starosta oleśnicki Jan Dżugaj. 7 października podjął w starostwie uczniów i ich nauczycieli z Francji oraz z Finlandii, którzy, w ramach programu Erasmus+, przyjechali na zaproszenie II LO w Oleśnicy. Reprezentują oni Lycée d'Enseignement Général et Technologique Agricole z francuskiego Laval oraz fińska Peimarin koulutuskuntayhtymä, Ammattiopisto Livia, Pemarns samkommun för utbildning, Yrkesinstitut Livia z miejscowości Piikkiö niedaleko Turku

Realizowany przez nich projekt rozpoczął się 1 września i przyświeca mu hasło „Woda jako dziedzictwo podlegające ochronie”. – Mama zawsze mi powtarzała „szanuj wodę”, bo to źródło życia. Do dziś szanuję wodę, do czego i was gorąco namawiam – starosta rozpoczął krótkie spotkanie ze swymi zagranicznymi gośćmi. Słysząc, że nazajutrz planują uczestniczyć w zajęciach na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, poinformował ich, że to jeden największych w Europie kompleksów stawów rybnych w Europie. Życzył młodym ludziom wielu ciekawych wrażeń z pobytu w tym regionie, nie omieszkał również zachęcić ich do spróbowania smażonego karpia milickiego.

– Ekologia jest cool! Liczymy na to, że będziecie dbać o ekologię, o tę naszą matkę ziemię – staroście wtórował jego zastępca Sławomir Kapica. Na koniec obaj rozdali swym gościom pluszowe gadżety powiatu w postaci jeżyków i słoników.

W trakcie mobilności polskiej uczniowie zobaczą również ścieżkę przyrodniczą w Borowej Oleśnickiej oraz Karkonoski Park Narodowy. Ponadto zostaną zaznajomieni z historią i ciekawostkami powiatu, a weekend spędzą u goszczących ich rodzin.

Osoby zaangażowane podczas części polskiej: 3 nauczycieli oraz 15 uczniów z Francji; 2 nauczycieli oraz 10 uczniów z Finlandii; 12 uczniów i 7 nauczycieli (Jolanta Kwaśniewska, Maciej Swędzioł, Tomasz Szczęsny, Tomasz Stępień, Magda Dwojak, Anna Lisiecka, Katarzyna Jaworska-Dawidziuk) z Polski.

Starostwo Powiatowe Oleśnica

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe