To może to być jedna z najbardziej kosztownych inwestycji w historii powiatu oleśnickiego

  • 07.10.2019, 12:08
  • rpr
To może to być jedna z najbardziej kosztownych inwestycji w historii powiatu oleśnickiego
Na posiedzeniach Zarządu Powiatu wciąż dyskutuje się o problemach Powiatowego Zespołu Szpitali.

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali Krzysztof Wywrot na posiedzeniu Zarządu Powiatu zaznaczył, że budowa nowego segmentu szpitala wraz z blokiem operacyjnym jest według niego niezbędna.

- Może to być jedna z największych i najbardziej kosztownych inwestycji w historii powiatu oleśnickiego - podkreślił, dodając, że organowi założycielskiemu, jak i dyrekcji szpitala, zostały narzucone warunki udzielania świadczeń zdrowotnych, opisane w wielu aktach prawnych o charakterze rozporządzeń i ustaw. Od stycznia 2018 r. nastąpił bezwzględny obowiązek dostosowania się do nich. - Musimy spełnić te wymagania, nie uciekniemy od tego - powtórzył dyrektor.

Józef Szmaj (KO) ponownie zaapelował do niego, aby o problemach szpitala otwarcie mówił na forum, na przykład na sesjach.  Do tej sugestii  przychyliła Maria Susidko (RS): - Niech społeczeństwo wie, jaki jest faktyczny stan tej placówki, bo zna tylko laurki prasowe, które nasi poprzednicy wystawiali sami sobie - dodała.

Starosta Jan Dżugaj postawił wniosek, aby w najbliższym czasie dyrektor PZSz przedstawił Zarządowi informację, kiedy ostatni raz była remontowana kuchnia w sycowskim szpitalu i jaką kwotę wydano na ten cel.

Starosta zapytał również Krzysztofa Wywrota, czy rozważa uruchomienie świadczeń chirurgii urazowej w Oleśnicy lub w Sycowie, aby podstawowe zaopatrzenia w przypadku mniej skomplikowanych złamań były wykonywane na miejscu. - Jest bardzo duże zapotrzebowanie mieszkańców naszego powiatu na te podstawowe usługi ortopedyczne - nie krył przewodniczący Zarządu.

W odpowiedzi usłyszał, że wiązałoby się to ze znalezieniem ortopedów i zakupem specjalistycznego, bardzo kosztownego, instrumentarium. - Obecnie pacjent z drobnym złamaniem jest zabezpieczany na miejscu i transportowany dalej, najczęściej do Wrocławia na Kamieńskiego - potwierdził Krzysztof Wywrot.

rpr
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ALA
ALA 09.10.2019, 06:45
Poprzedni dyrektor zarobił 2,5 miliona złotych przez 3 lata obecny za pierwsze półrocze ma ponad 0,5 miliona strat czyli za 6 miesięcy przechuśtano 3 miliony Ludzie umierają pod szpitalem bo nie są przyjmowani a wy o rozbudowie mówicie !!!! TU NIE ROZBUDOWY TRZEBA TYLKO KONTROLI I ROZLICZENIA KOLESIÓW STAROSTY I BURMISTRZA
Pacjent
Pacjent 08.10.2019, 21:27
Wykorzystać szpital w Sycowie,a nie budować ,,nowe,,Pan Wywrot jest pod urokiem pracujących ,,Rogalskich,,Wybraliście następnego Dybizbanskiego....Dlaczego do tej pory nikt nie zrobił porządku z prywata na 3 p.Niech pan Wywrot zabierze głos w tej sprawie...
Lilka
Lilka 08.10.2019, 13:23
Może zaczekać z inwestycją do wyborów.PiS wygra, zlikwiduje N F Z i zmieni przepisy i ustawy.A chirurg nie potrafi zaopatrzyć złamanie w opatrunku gipsowym cz też za pomocą łączników metalowych na sali operacyjnej???.Program onkologiczny nie przewiduje w przyszłości priorytetów w szpitalach powiatowych.Radni tej kadencji nic nie czytają? Nie ma wśród nich lekarzy??
Tomasz z O-cy
Tomasz z O-cy 08.10.2019, 09:10
Ale bzdura w tym artykule się znalazła. Ja gdy złamałem rękę to sam przyjechałem do szpitala zrobili przeswietlenie dali skierowanie i powiedzieli że mogę jechać do Wrocławia, Trzebnicy, lub Milicz. Musiałem tam jechać sam. A nie kartką i nie powiem ile siedziałem na sortowni. A wiecie co powinienem zrobić żeby było tak jak jest napisane w artykule zadzwonić po karetkę powiedzieć że mam zawroty głowy i prawdopodobnie złamana rękę jak by przyjechało pogotowie bez kolejki na rtg i potem na sor i też bez kolejki. A nie 5 godzin na sor siedziałem zanim mnie przyjęli.
Pis
Pis 08.10.2019, 08:37
Jak czyta się te komentarze to widać ,że tonie jest merytoryczna wypowiedź tylko takie ble ,ble, ble.
Wszyscy wiedzą ,że sieć szpitali ustaliła władza rządowa i jej zasady funkcjonowania a teraz to możemy sobie tylko po gadać.
Wszystko można zrobić tylko należy wydać samorządowe środki jak się chce coś więcej a nikt z samorządów wolnych środków nie ma. To nie jest kilka zł. tylko tysiące .
Ida
Ida 07.10.2019, 21:36
Hello Radna Susidko!!!! Hello radny Horbaczu, Rubiku i Polański!!! Hallo Radna Efinowicz!!! Syców pamięta!!! Co się z wami stało? Syców pamięta jak dzielnie swoimi stanowiskami, oświadczeniami przekonywaliście społeczeństwo powiatu, że zamknięcie wewnętrznego w Sycowie, to zagrożenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców gminy Syców. Próbowaliście nawet odwołać starostę Kocińskiego. Robiliście to cynicznie w sytuacji, gdy szpital był w 2015 roku finansowym bankrutem, bo taki burdel zostawiliście wy lub wasi partyjni kompani. Dostaliście do łapy zbilansowany szpital i co? O Sycowie już nie pamiętacie!!! Mija już rok waszych rządów i próżno szukać choćby wzmianki o tym, że Sycowianom interna się należy. Dziwne to, nie? Poruszaliście przecież niebo i ziemię, by udowodnić, że wtedy, w tragicznym dla szpitala roku 2015 (5,5 mln straty), zamykanie sycowskiej interny, to zagrożenie życia Sycowian. A dzisiaj już tego zagrożenia nie ma? Dołączył do was były burmistrz Kapica, wspiera peowski Ceglecki i co? Wielka d....a! Cicha sza! Jak mam to rozumieć? Wtedy łgaliście i przyznajcie w ten sposób rację Kocińskiemu, czy jak? Mija rok!!!! A Wy co? Wymazaliście Syców z pamięci. Nie pieprzcie tylko, że to mało czasu. Ten krytykowany przez was Rogalski w pół roku zorganizował od zera nowy paliatyw. Można? Można. Więc co stoi na przeszkodzie, by zorganizować od nowa internę. I tylko nie pieprzcie, że nie ma kasy, bo jest. Nie mydlcie nam oczu, że są inne priorytety. Przecież wy też w 2015 mieliście w d...e priorytety. Kociński miał nie tykać interny a wy tego broniliście jak niepodległości. Idą wybory. Syców was zapamiętał!!!
zawiedziony
zawiedziony 07.10.2019, 20:37
A ja myślałem jak wróci M. Susidko to i oswiata i szpital ruszy z kopyta...
.