Powiat przejął samolot Su-22

  • 07.10.2019, 11:47
  • OAI
Powiat przejął samolot Su-22 wikimedia.org/
Decyzją ministra obrony narodowej powiat oleśnicki stał się posiadaczem: samolotu myśliwsko-bombowego Su-22 wraz z silnikiem odrzutowym, dwóch oczyszczarek lotniskowych na podwoziu jelcza, dwóch zgamiaczy wimikowych śniegu na podwoziu ziła oraz czterech urządzeń elektroświetlnych

Jak powiedział na posiedzeniu Zarządu Powiatu Oleśnickiego naczelnik Witold Michałowski, 21.12.2012 roku powiat wystąpił w wnioskiem do MON-u o nieodpłatne przekazanie sprzętu wojskowego, który mógłby się przydać na reaktywowanym lotnisku w Oleśnicy.

I tak 21.05.2013 r.. decyzją ministra obrony narodowej powiat stał się posiadaczem: samolotu myśliwsko-bombowego Su-22 wraz z silnikiem odrzutowym, dwóch oczyszczarek lotniskowych na podwoziu jelcza, dwóch zgarniaczy wirnikowych śniegu na podwoziu ziła oraz czterech urządzeń elektroświetlnych. Lampy znajdowały się w jednostce wojskowej w Mirosławcu, pozostały sprzęt w byłej jednostce wojskowej w Świdwinie. Cała wartość mienia w 2013 r. wynosiła 90 tys. zł.

- O posiadaniu tego wysłużonego już sprzętu dowiedzieliśmy się przypadkowo - przyznał starosta Jan Dżugaj, przypominając, że sprzęt ten nigdy nie został protokolarne przejęty przez powiat. Samorząd nigdy też nie wystąpił o anulowanie decyzji MON.

Z kolei 8.08.2019 r. miasto Świdwin zwróciło się do starosty oleśnickiego o nieodpłatne przekazanie mienia ruchomego w postaci samolotu.
Zarząd jednogłośnie postanowił wystąpić z wnioskiem do Ministerstw Obrony Narodowej o anulowanie swojej decyzji. Taką też odpowiedź przekaże miastu Świdwin.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe