Rowerami przez Portugistan w oleśnickiej bibliotece

  • 04.10.2019, 12:33
  • Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna
Rowerami przez Portugistan w oleśnickiej bibliotece pixabay.com
Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu „Z Biblioteką przez świat”. Tym razem „Rowerami przez Portugistan. Dwa razy ziemia”. Gośćmi spotkania będą Marta Zienkiewicz-Barańska i Damian Barański.

„Zapraszamy na podwójną podróż! Dziewczyny jadą do Portugalii, gdzie dotrą m.in. na najbardziej wysunięty na zachód punkt lądu stałego Europy. Chłopcy przemierzą góry Kirgistanu, gdzie w surowym klimacie pokonywać będą niekończące się przewyższenia i dotrą nad drugie co do wielkości jezioro obszarów górskich świata - Issyk Kul.

Dobrze jest czasem porównać męski i damski punkt widzenia, zestawić odległe od siebie krainy i pokazać dwie różne Ziemie. Dlatego też w trakcie wystąpienia będziemy opowiadać Wam o naszych tak diametralnie różnych wyprawach, tej portugalskiej i tej kirgiskiej, tej kobiecej i tej męskiej. Sprawdzimy m.in., na czym polegają różnice w przemieszczaniu się rowerem, zobaczymy, gdzie spotkamy się z większą życzliwością oraz dowiemy się, czy kobiecą i męską siłę charakteru powinno się mierzyć jedną miarą. Czy kobiety poradzą sobie z naprawianiem rowerowych usterek na trasie? Czy mężczyźni nie przypalą kolacji? Czy portugalskie słońce świeci tak samo jak to w Kirgistanie? Czy tyłki będą nas boleć sprawiedliwie po równo?”


24 października 2019, godz. 18.00
Sala konferencyjna Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja przy ul. M. Reja 10

Partnerem wydarzenia jest oleśnicka grupa rowerowa Oleśnica Bajk Stajl

Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe