Przewlekły ból palca nie daje Ci spokoju? Poznaj najskuteczniejsze sposoby leczenia kontuzji dłoni

  • 04.10.2019, 09:44
Przewlekły ból palca nie daje Ci spokoju? Poznaj najskuteczniejsze sposoby leczenia kontuzji dłoni
O mniej lub bardziej poważne uszkodzenia dłoni wcale nie jest tak trudno. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby rutynowe dotychczas czynności zamieniły się poważne wyzwania, gdyż wykonywanie najprostszych ruchów przysparza fizycznego cierpienia. Złożona budowa palców sprawia, iż są one w grupie podwyższonego ryzyka urazów mechanicznych oraz przeciążeniowych. Do tego z czasem dochodzą kwestie reumatyczne i zwyrodnienia. Pewnych rzeczy nijak nie da się uniknąć, jednak można z nimi skutecznie walczyć.

Jeżeli kupujesz ortezę na palec, koniecznie zwróć uwagę na poniższe rzeczy!

Za podstawowy środek do zmagań z bólami dłoni powszechnie uznaje się stabilizatory. Dopasowanie do kształtów anatomicznych, a także wykonanie z solidnych i wytrzymałych materiałów, pozwalają utrzymać uszkodzoną część ciała w optymalnej pozycji. Dobrze skonstruowana orteza na palec unieruchamia wyłącznie niewielki fragment kończyny – dokładnie ten, który wymaga specjalnego traktowania. Zdaniem ekspertów z firmy Mega Medic przy wyborze usztywniacza należy uwzględnić trzy podstawowe kwestie:
konstrukcję ortezy (łubka czterolistna, szyna dwulistna, tzw. żabka itd.)
tworzywo, z jakiego powstał stabilizator
indywidualnie dopasowany rozmiar
Te sprawy kompleksowo wyjaśni Ci zespół fizjoterapeutów, mając na względzie charakter kontuzji,  dotychczasowe leczenie i rehabilitację, a także Twoje indywidualne potrzeby. Słowem: bez profesjonalnych konsultacji ani rusz. Odpowiednia ochrona palców wydatnie przyczyni się do tego, że cały proces leczenia potrwa odczuwalnie krócej, niż miałoby to miejsce bez wsparcia artykułów medycznych.

Nawet z przewlekłym urazem możesz funkcjonować całkowicie normalnie

Niektóre przypadłości wymagają specjalnej rehabilitacji, ingerencji chirurgicznej lub innych, znacznie bardziej inwazyjnych działań. Na przykład po zdiagnozowaniu artrozy palców trzeba się przygotować na cięższą niż zwykle przeprawę. Przy czym nie oznacza to wcale, że usztywniacze stają się wtedy bezużyteczne – wręcz przeciwnie, ortezy na palec przydają się do podtrzymania maksymalnej sprawności. Odpowiednio dopasowane akcesoria medyczne są w stanie zahamować rozwój choroby. Zachowanie normalnej funkcjonalności  jest kluczowe dla prowadzenia dotychczasowego trybu życia, bez wprowadzania w nim radykalnych zmian. Pozostaje „tylko” stosować się do zaleceń lekarzy, a także nie lekceważyć szerokiej gamy działań profilaktycznych, jakie daje pacjentom współczesna medycyna.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe