NASZ NEWS: Klęska naracji władz Oleśnicy - MEN stanowczo im zaprzecza [AKTUALIZACJA]

  • 02.10.2019, 18:30
  • rpr
NASZ NEWS: Klęska naracji władz Oleśnicy - MEN stanowczo im zaprzecza  [AKTUALIZACJA]
Wbrew stwierdzeniom władz samorządowych Oleśnicy, Przedszkole "Zielone Ogrody" może obciążać rodziców pełną kwotą za wyżywienie, nie może natomiast wykorzystać dotacji miasta na dopłatę do niego. To prowadzący placówkę mieli rację...

Na spotkaniu z rodzicami przedszkolaków uczęszczających do placówki "Zielone Ogrody" w Centrum Usług Społecznych, prominentni przedstawiciele władz Oleśnicy, na czele z wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor i skarbnik Joanna Jarosiewicz, zapewniali, że rozliczania dotacji do miasta na dopłaty do posiłków dzieci jest zgodne z prawem. Powtórzył to burmistrz Oleśnicy Jan Bronś na sesji Rady Miasta oraz w piśmie skierowanym do rodziców, kolportowanym niedawno przez pracowników MOPS-u.

Właściciele przedszkola zapytali o to Ministerstwo Edukacji Narodowej. Odpowiedź MEN jest jednoznaczna - jest to prawnie zabronione. Jeśli jakakolwiek kontrola wykryje, że w ten sposób dotacja była wydawana, miasto musi nakazać placówce zwrot pełnej dotacji.

Przedstawiciele władz miasta, w tym burmistrz, stali też na stanowisku, że przedszkole nie może obciążać rodziców kwotą wyższą niż cena tzw. wsadu do kotła.

Również w tej kwestii MEN jednoznacznie zaprzeczył opiniom oleśnickiego samorządu. Prowadząca przedszkole publiczne osoba fizyczna może obciążać rodziców ustaloną przez siebie kwotą za wyżywienie.

Dzisiaj odbyło się zebranie rodziców dzieci z "Zielonych Ogrodów". Okazało się na nim, że samorząd Oleśnicy  w swoich prawnych wywodach w obu kwestiach opiera się na przepisach z roku 2015, podczas kiedy zostały one zmienione w roku 2017.

Rodzice jednoznacznie stwierdzali, że "to wina Urzędu Miasta". - Pan burmistrz wprowadził nas w błąd i powinien ponieść tego konsekwencje - ocenił jeden z ojców. Bardzo krytycznie oceniano też działania MOPS-u, jego dyrektora, przedstawiane przez niego odpowiedzi oraz podwyższenie ceny za wyżywienie do kwoty ponad 15 zł. Rodzice zapowiedzieli, że nie zostawią tego bez konsekwencji. Będą domagali się i wyjaśnień, i finansowych rekompensat.

Jakie kroki podejmą teraz rodzice przedszkolaków i organ prowadzący? O tym i szerzej o przebiegu zebrania - w kolejnym wydaniu Panoramy Oleśnickiej. 

AKTUALIZACJA

Publikujemy stanowisko kierowniczki Sekcji Komunikacji Społecznej przygotowane po naszej publikacji - patrz poniżej

rpr

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (185)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

antynieomylny
antynieomylny 12.10.2019, 10:57
Wszyscy dookoła są ludźmi omylnymi, także MEN. Tylko jeden jest w Oleśnicy nieomylny. Jego radni z ust mu zlizują jego nieomylność i dlatego wszystkie problemy miasta są nieomylnie rozwiązywane. Ładniej to ujmował w swoim blogu Damian Siedlecki, który także uwierzył w nieomylność nieomylnego.
wyborca
wyborca 10.10.2019, 14:33
Bronś podpiera się nieważnym prawem, tak jak Budka lipnym paragonem. Taka to szkoła Platformy Obywatelskiej. Oj, dostaniecie w niedzielę łupnia:
ZACHĘCAM
ZACHĘCAM 09.10.2019, 21:16
Płać rodzicu 4 zł. Dostaniesz przedsądowe wezwanie do zapłaty, następnie dziecko zostanie skreślone z listy. Wtedy idż do burmistrza i rządaj przedszkola za 4zł.
rodzice
rodzice 09.10.2019, 20:35
Wniosek jest prosty rodzice majom płacić tylko za wsad do kotła a dyrekcja ma pokrywać resztę z dotacji którą otrzymuje. Rodzice możecie sobie przeliczyć fiszki sami i zapłacić tylko za wsad do kotła który wynosi 4,33 z dzień wyżywienia, więc musimy zażądać od pani dyrektor wystawienia nowych fiszek za miesiąc październik i zwrot kosztów za miesiąc wrzesień który nie prawidłowo wystawiła, pani dyrektor chce obciążyć nas rodziców większymi kosztami
zośka
zośka 07.10.2019, 22:38
Cisza trwa dalej.....
obeserwator
obeserwator 07.10.2019, 20:43
W zwiazku z aferą tasmową Sławomira Neumanna juz wiadomo gdzie pobierał nauki Bronś i dlaczego zaczął od zawłaszczenia ratusza....Kto z kim przystaje takim sie staje..
Brejza
Brejza 12.10.2019, 08:15
Nazwisko Bronś pamiętam z listy obecności na szkoleniu farmy trolli ....
kolega Szymona
kolega Szymona 07.10.2019, 13:40
Kłamstwa i pomówienia. Żadamy przyworcenia obiektywnej narracji na tej stronie.
Precz z tyranią
Precz z tyranią 06.10.2019, 18:34
Bierzmy przykład z Lubawki:
https://www.radiowroclaw.pl/ar…
Che Guevara
Che Guevara 05.10.2019, 16:43
Dość dyktatury utytego spoconego!
Jak widać
Jak widać 05.10.2019, 14:37
To zadanie dla kazdego Oleśniczanina któremu leży na sercu dobro tego miasta, dać odpór AUTORYTARNYM czy AUTOKRATYCZNYM rządom Bronsia, cytujac pana Pawlowskiego byłego najbliższego współpracownika obecnego burmistrza. Swoją drogą co muszą mieć w glowach wyborcy skoro o formie rządzenia Bronsia powiedziano przez lata wszystko, i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Malo tego, okazuje sie że te wszystkie niezwykle opwiesci o rzekomej nieomylnosci Bronsia można wsadzić miedzy bajki, Kołacinski po czterech latach w Ratuszu dużo lepiej rozumie ideę samorządności.
no tak
no tak 06.10.2019, 11:03
IMHO - do dnia dzisiejszego dnia nie mogę zrozumieć tego ponownego przywrócenia go na stanowisko burmistrza choć od długich dał się poznać jako przeciętny burmistrz a miasto przez jego rządy zostało wprowadzone na tory rozwoju przeciętnego przez tego człowieka - on zabił ideę samorządności - ludzie w Oleśnicy nie rozumieją co oznacza demokracja samorządowa - myślą że jednoosobowa dyktatura zarządzania jest tą ową ideą samorządności - i to jest dramat tego miasta i ludzi!Długo miasto będzie wracać do normalności tu nawet nie chodzi o Kołacińskiego.Główny błąd jaki popełnił Kołaciński to rozgonienie tej wieloletniej sitwy (niech tylko spojrzy co zrobił - pierwszy lepszy przykład z gminy obok- nowy wójt Długołęki z PO - tam większość kadry urzędniczej jest wymieniona odeszli sami lub zostali zwolnieni).Kołaciński to idealista a miastu Oleśnica potrzeba TWARDZIELA nie idealisty, który nie boi się zreformować CAŁEGO MIASTA nawet za cenę przegranych wyborów! Inaczej nie ruszy to miasto z miejsca!
anty
anty 05.10.2019, 14:22
Bronś ciągle myśli kategoriami sprzed 2014 r. Miał wtedy wszystko dograne, wszyscy mu z ręki jedli, co powiedział, to było zrobione. Cała RM była jego. Teraz jest zaskoczony silną opozycją i oporem mieszkańców, którzy poczuli, że może być inaczej. Bo za Kołacińskiego poczuli, że mogą współdecydować i pojawiła się Kultura. Bronś się pogubił, bo jest otoczony tylko BMW. A z nimi nic nie zwojuje, bo niewiele potrafią i ciągną go na dno.
.
. 04.10.2019, 22:51
Już widzę tytuł na pierwszej stronie PANORAMY OLEŚNICKIEJ: My już wiemy, a Ratusz nadal nie odrobił tej lekcji... ?
Teraz albo nigdy
Teraz albo nigdy 04.10.2019, 22:22
Proszę Państwa szefostwa przedszkola, to wy macie atuty i asy w rękawie. Znacie obowiązującą opinię w sprawie funkcjonowania przedszkola "Zielone Ogrody" Ministerstwa Edukacji Narodowej, nie byle jakiegoś tam amatora. Ratusz nie ma pojęcia jaka ona jest, więc proponuję rozegrać temat po swojemu, jest szansa pokazać Oleśniczanom całą prawdę. Na konkurencyjnym śmieciowym portalu porsche panamera wiceburmistrz przyznała że czekają na ten dokument. No to niech sobie poczekają, rodzice są cierpliwi, wiem, bo sam jestem rodzicem kochanego dziecka.
zośka
zośka 04.10.2019, 22:07
Zapadła głucha cisza w eterze - nikt się nie odzywa - ani Bronś, ani jego paprotka, ani sekcja prawna ani dyrektor MOPS-u, ani nawet ptak nocny.... Wiem, wiem - lada chwila usłyszymy - co ? - przyznanie się do błędu ? przeprosiny ? Kto zgadnie .... ?
ks. Sowa
ks. Sowa 06.10.2019, 12:14
W piwnicach ratusza zebrał się sztab kryzysowy ..... Przygotowywują odezwę sPOconego do narodu ...
Anemon
Anemon 06.10.2019, 11:16
nie odpisuja bo panorama robi afere gdzie jej nie ma. Jakos na mojejolesnicy nie bija piany jak tutaj i pisza normalnie o madrych rzeczach.
Eryk
Eryk 06.10.2019, 17:54
Afera niestety jest. Gdyby jej nie było, MO nie udsawałaby w rozpisywaniu się o mądrości i przenikliwosci ich szefa. Skoro nie piszą, to dowód, że w ratuszu naprawdę nie wiedzą co z tym zrobić. Ale Bronś nikogo nie przeprosi. Już mu brakuje odwagi, bo do oświadczenia wysłał nic nieznaczącą pracownię sekcji propagandy. Jakby co, będzie na kogo zwalić.
Milicjant
Milicjant 06.10.2019, 12:12
Przygotowują się do jutrzejszego święta - Święta MO ...
zośka
zośka 06.10.2019, 11:33
Drogi @Anemonie - wierz mi - gdyby ta GRUBA sprawa dotyczyła Kołacińskiego dłuuuuugo nie schodziłaby z pierwszego miejsca na MO ( nawiasem mówiąc nie zastanawia Cię brak reakcji na tym portalu ?). Poza tym uważasz, że władza, która nie zna się na prawie to bicie piany???? Przecież to jest totalna porażka i dyskwalifikacja !!! Jak można mieć zaufanie do takiego urzędnika - znajomość przepisów to PODSTAWOWY OBOWIĄZEK każdej władzy!
Anemon
Anemon 06.10.2019, 12:21
moze nie pisza bo nie ma sprawy zadnej?
zośka
zośka 06.10.2019, 14:14
Nie piszą, bo im nie wolno....?
Anemon
Anemon 06.10.2019, 14:33

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

?
? 06.10.2019, 17:48
Piotrek ty tak na poważnie?
Sąsiad Mariana
Sąsiad Mariana 07.10.2019, 13:41
zablokowali jak ktos napisał prawdę!!!!
zawiedziony
zawiedziony 06.10.2019, 17:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

...
... 05.10.2019, 08:44
Bronś nigdy nie przyzna się do błędu, Car nie popełnia błędów. D. Siedlecki go kiedyś nazywał nieomylnym.
!
! 05.10.2019, 09:11
Tylko człowiek mądry do błędów się przyznaje. Głupiec trwa w swojej głupocie.
Czas [rzewać ten nieudany eksperyment
Czas [rzewać ten nieudany eksperyment 05.10.2019, 08:02
I pomyśleć, że tacy nieuadacznicy i amatorzy rządzą w Oleśnicy przez 25 lat ...
Anka
Anka 05.10.2019, 09:09
Smutne to niestety
Mama Alanka
Mama Alanka 04.10.2019, 19:46
niech mi ktos powie o co w tym chodzi
Pozdrawiam
Pozdrawiam 04.10.2019, 21:36
Proszę czytać
Rycerz Niepokalanej
Rycerz Niepokalanej 04.10.2019, 17:19
A kto widział tę opinię? Dlaczego nie została udostępniona publicznie?
taka zamiana
taka zamiana 04.10.2019, 18:11
Byle komu się nie udostępnia ponieważ istnieje ryzyko niezrozumienia tekstu, i znowu będzie odwracanie kota ogonem. Proponuję tekst prawniczy przełożyć na Polski i w najprostszej formie przekazać Ratuszowym, aby nie było żadnych watpliwości. Można też ich przetrzymać z dostarczeniem opinii, niech mają zagwózdkę co z tym zrobić?
Pan Kleks
Pan Kleks 05.10.2019, 08:04
Dla sPOconego przygotowywana jest wersja komiksowa, żeby mógł łatwiej zrozumieć ....
Ha ha
Ha ha 04.10.2019, 21:38
Dobre
Rycerz
Rycerz 04.10.2019, 18:05
Chyba we wtorek będzie w Panoramie
Brawo
Brawo 04.10.2019, 18:31
To dobre, najpierw w Panoramie póżniej dostanie opinię Ratusz. Kolejność jak najbardziej prawidłowa, świadczy to o tym jak bardzo zależy urzednikom na stosowaniu sìę do aktualnie obowiazujacych przepisów.
O co kaman?
O co kaman? 04.10.2019, 14:26
Jak to jest, MO kiedyś wyciągała wszystkie brudy Bronsiowi, teraz jest głucha jak pień na te wszystkie numery?
sPOcony Janek
sPOcony Janek 05.10.2019, 08:05
Petunia non olet !!!!
Może się sprzedali?
Może się sprzedali? 04.10.2019, 14:29
Kasa, kasa, kasa
30 srebrników
30 srebrników 05.10.2019, 14:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

To patologia
To patologia 04.10.2019, 14:01
Przedszkole otrzymało tytuł Przedszkole Roku! Ale dla władzy nie ma najmniejszego znaczenia czy ktoś pracuje dobrze czy źle. Ważne, żeby pracował swój!!!
sitwa
sitwa 04.10.2019, 14:15
I to jest dostateczny powód żeby je zniszczyć!!! Nie może być tak, że coś co stworzył Kołaciński jest dobre albo najlepsze, trzeba wypalić ziemię i dyskredytować wszystko co Kołaciński zrobił.
Matka
Matka 04.10.2019, 14:24
To jakieś szaleństwo!!!!
.
. 04.10.2019, 18:03
Nie , to metodyka pracy.
MO
MO 04.10.2019, 12:06
Przydała by się dziś taka wnikliwość:
https://www.tvn24.pl/wiadomosc…
Ale petunia non olet.
Ivan i Defvin
Ivan i Defvin 04.10.2019, 20:40
młody, niepokorny, w czarny płaszczu, groźny niczym car Ivan.
Tak trzymać
Tak trzymać 04.10.2019, 08:57
APEL DO RODZICÓW- brońcie przedszkola, trzeba pokazać wszystkim że 4 lata oddechu i bardzo dobrych rządów Kołacińskiego nie poszły na marne.

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165