Spotkania z uczniami szkół w powiecie oleśnickim w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły"

  • 02.10.2019, 08:55
  • mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy KPP w Oleśnicy
Spotkania z uczniami szkół w powiecie oleśnickim w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły"
Każdego roku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci oleśnickiej komendy prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonie szkół oraz na drogach prowadzących do placówek opiekuńczo – wychowawczych. Są to również akcje profilaktyczne i spotkania z uczniami podczas których policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

Policjanci oleśnickiej jednostki odwiedzają różne placówki na terenie powiatu, głównie szkoły podstawowe i przedszkola. W minionym tygodniu spotkania profilaktyczne odbyły się w szkołach podstawowych w Drołtowicach, w Ligocie Małej, Sokołowicach, SP Gminy Oleśnica i SP nr 7 w Oleśnicy oraz przedszkolach. Podczas spotkania uczniowie klas zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze. Policjantki przypomniały najmłodszym jak ważne jest noszenie odblasków kiedy poruszamy się po zmroku.

Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów aby poprzez systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem odpowiednio przygotowali dziecko do samodzielności. Pamiętajmy, że dla naszych pociech jesteśmy największym autorytetem i od nas dziecko najwięcej się uczy. Bardzo często najmłodsi nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, zachowują się nierozważnie i niebezpiecznie. Złe nawyki wyniesione z domów rodzinnych, w wielu przypadkach, powodują wzrost zagrożenia i niestety kończą się tragicznie.

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, zmienia się tylko rola, w której występujemy. Raz jesteśmy kierowcami, innym razem pieszymi. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze. Nieważne czy jedziemy czy idziemy pieszo, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co i jak robimy. Pamiętajmy aby nasz udział w ruchu drogowym w każdej z ról odbywał się bezpiecznie z poszanowaniem zasad, przepisów i innych uczestników ruchu.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy KPP w Oleśnicy

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe