Bronś zrzuca winę na Kołacińskiego i przedsiębiorcę. Kołaciński ripostuje

  • 26.09.2019, 17:04
  • rpr
Bronś zrzuca winę na Kołacińskiego i przedsiębiorcę. Kołaciński ripostuje
Burmistrz Oleśnicy zarzucił właścicielowi Przedszkola Zielone Ogrody, że nielegalnie pobierał wyższe opłaty od rodziców. - Idea była słuszna, ale spierniczono realizację! - tak ocenił cały projekt powstania przedszkola i stołówki w Centrum Usług Społecznych w starym szpitalu. Ripostował mu poprzedni burmistrz.

- Nikt nie mówi, że idea była zła, tylko spierniczono realizację! - tak zdecydowanie ocenił Jan Bronś pomysł powstania w Centrum Usług Wspólnych przedszkola i powiązanej z nim kuchni.

We wtorek Panorama Oleśnicka ujawniła, że przedszkole otrzymało podwyżkę kosztów wyżywienia - z 11 na 15 zł netto na dziecko. Wzburzyło to rodziców, którzy protestują przeciwko tak drastycznemu wzrostowi ceny.

Burmistrz oświadczył, że rodzice powinni płacić tylko za tzw. wsad do kotła, a jego cena spadła o 5 groszy (4,68 zł). Resztę kwoty ma pokrywać prowadzący przedszkole. Może to robić z otrzymywanej od miasta dotacji. Właściciel przedszkola Marian Jankiewicz ma prawne wątpliwości co do tego. Bronś utrzymuje, że tak jak rozliczał dotację do lipca, tak może robić to dalej, dopłacając do wyżywienia.

Zarzucił przedsiębiorcy, że nieprawnie pobierał wcześniej od rodziców kwotę wyższą niż wsad do kotła. Wyliczył skrupulatnie, że Jankiewicz miał nam tym miesięcznie zarabiać 2,5 tysiąca złotych. Przypomniał, że najemca wiedział, na co się decyduje, przystępując do przetargu. Ocenił, że dał za wysoką stawkę w przetargu (8 zł za metr wyższą od wywoławczej) i teraz przez to ma kłopoty. A będą się one powiększać, bo płaca minimalna ma pójść w górę.

- Kto zdecydował, że przedszkole musi korzystać ze stołówki CUS? Kto, że stołówka jest integralną częścią przedszkola? Kto podpisał umowę o dofinansowaniu, podając 18 miejsc pracy w przedszkolu [zdaniem Bronsia o 5 za dużo]? Kto podpisał zarządzenie o korzystaniu przez przedszkole wyłącznie z kuchni CUS? - zadał retoryczne pytania burmistrz. I przypomniał, że za niekorzystanie ze stołówki przedszkole może zapłacić 250 tysięcy złotych kary - Czyja to była decyzja? - pytał.

Co na to wywołany do tablicy Michał Kołaciński?

- 18 osób to nie nasz wymysł, tylko jedno z kryteriów projektu, dzięki któremu dostaliśmy dofinansowanie - wyjaśniał eks-burmistrz. - Przedszkole wcale nie musi kupić 91 posiłków. Zapis mówi, że "do 91". Może więc kupić trzy, a na resztę zamówić catering. Kuchnia jest dla całego CUS-u, a nie dla przedszkola! Po zakończeniu projektu może na siebie zarabiać i już są chętni na kupowanie obiadów. Dotacja dla przedszkola się nie zwiększa, a stawka nagle rośnie o 4 zł. Stąd wątpliwości przedsiębiorcy. To oleśnicki przedsiębiorca, który wygrał uczciwie przetarg. Możecie nasłać CBŚ, CBA i 4 komisje rewizyjne i nie znajdziecie cienia nieuczciwości - stwierdził.

- Możliwe, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej potwierdzi, że przedszkole publiczne, nie mające swojej stołówki, może częścią kosztów obciążać rodziców. - Podwyżka jest przyczyną problemów - skonstatował.

I wzywał do rozwiązania problemu, a nie przedstawiania "jak zawsze w złym świetle poprzedników, a tym razem i przedsiębiorcy". - Tak problemu nie rozwiążecie - skonkludował.

Po tym apelu burmistrz Bronś obiecał przedszkolu "pomoc i wsparcie".

 

rpr
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ala
ala 05.10.2019, 20:31
KOLEJNA WTOPA OLEŚNICKIEGO SZPITALA !!!!!!!!!!!!!!!!Człowiek chory nie został zaopatrzony na izbie przyjęć ,został wygoniony i zmarł na parkingu Brawo wy ! Wszystkich z izby przyjęć pod Sąd ! Poprzedni dyrektor zarobił 2,5 mil zł obecny przez pół roku narobił 0,5 mil długu tak wyglądają rządy Totalniaków z PO!!!! 3 miliony roztrwonione czyli mała Warszawa !
Litości
Litości 06.10.2019, 21:41
Nie na parkingu tylko w szpitalu. Proszę nie pisać nieprawdy.
I dyrekcja jakakolwiek jest lub była czy będzie nic by nie poradziła.
dość
dość 04.10.2019, 22:10
Oleśniczanie, przecież na tego pewnego pana nie da się już patrzeć, a w świetle ostatnich wydarzeń nie da się już jego bełkotu słuchać.
j.w.px
j.w.px 01.10.2019, 22:06
korekta..
Słowo KANALIA , jest synonimem nazwiska pewnego burmistrza ?
px
px 01.10.2019, 22:04
Słowo KANALIA , jest synonimem pewnego burmistrza ?
mieszkaniec
mieszkaniec 30.09.2019, 18:40
Bronś do 2015 był przekonany,że nikt nie pokieruje urzedem lepiej niz on. I stało się, a teraz po jego powrocie okazało się, że pomijajac merytorykę, nie ma w sobie krzty empatii do drugiego człowieka, gdy ten jest innego zdania.Wręcz zionie zemstą. Nie slyszałem jednego dobrego słowa nt. tego co zrobili poprzednicy. Taka osoba nie nadaje sie do sprawowania funkcji publicznej.
doktor Lubicz
doktor Lubicz 05.10.2019, 21:03
Schizofrenia paranoidalna – typ schizofrenii, w przebiegu której dominującymi objawami choroby są objawy pozytywne (urojenia oraz halucynacje); objawy negatywne, katatoniczne oraz zaburzenia myślenia nie są zbyt wyraźne lub w ogóle nie występują.

Urojenia w tym typie schizofrenii często mają charakter paranoidalny; halucynacjami, które w szczególności pojawiają się w obrazie klinicznym, są omamy słuchowe; nie występują zaburzenia afektu, woli i mowy lub pozostają one niezbyt widoczne.

Urojeniami, jakie mogą pojawić się w tym typie schizofrenii, są urojenia wielkościowe, jednak częściej występują prześladowcze, odnoszące, odsłonięcia, nasyłania i wykradania myśli.

Rokowanie jest przeważnie lepsze niż w przypadku innych typów schizofrenii, a zachorowanie pojawia się z reguły w wieku późniejszym.
;-)
;-) 29.09.2019, 23:12
Jamkowi teraz już nie zalezy na następnej kadęcj bo i tak po tej bedzie mogł juz iśc na emeryture więc bedzie wszystko tak robil że by nachabzić i poustawiac wszystko pod siebie. Janek to fałszywa morda a rudy z Mops jego przy***s który mu wchodzi w ***la bo nic więcej nie potrafi robic tylko grac na akordeonie i na pianinie.
TIWWAL
TIWWAL 29.09.2019, 15:17
Panie Janku, z remontem dworca umawiamy się jak zawsze. Jakoś się rozliczymy. Na pewno nie będzie pan stratny ;-)
Jednak
Jednak 29.09.2019, 00:51
Dziwne to? Bronś jakby zupełnie nie zrozumiał idei Kołacińskiego , który poszedł dużo dalej w próbie przekazywania kompetencji mieszkańcom. Hmmm, wygląda to tak jakby Bronś musiał się jeszcze wiele nauczyć od pana Michała. Gospodarka odgórnie sterowana? Na tym etapie zatrzymał się Bronś.
Precz z tyranią
Precz z tyranią 29.09.2019, 08:31
Jaki stosunek do mieszkańców Oleśnicy ma Bronś - można przeczytać tu:

https://www.tvn24.pl/wiadomosc…
Tren
Tren 29.09.2019, 09:16
Ten TVN-owski materiał jest kapitalny. Udostępniać gdzie się tylko da.
Jaco
Jaco 28.09.2019, 18:43
Referendum musi BYĆ!!!!!! To jest jakaś MASAKRA!!!!!!



Roman
Roman 02.10.2019, 11:16
Masakra to poprzednia władza nieudaczników rodem z PRL ,a referendum możecie sobie zrobić w szpitalu w Ostrowinie tam Wasz elektorat .
Obecna władza jest dla mieszkańców Oleśnicy nie jak poprzednia dla swoich kolesi co teraz odbija się im "czkawka' w prywatnych szkołach i przedszkolach cwaniacy z Ciemnogrodu ,
do Roman
do Roman 05.10.2019, 21:19
Roman ty jesteś z tego ośrodka?, to startuj na miejsce jb , będziesz przynajmniej chory na papierze.
anty
anty 02.10.2019, 13:04
Poprzednia władza nie zwalniała, ani nie robiła czarnych list. Obecna władza otoczyła się kolesiami, a Bronś ponownie wszedł w buty autokraty i rządzi jak chce, nie zawsze zgodnie z poglądami większości oleśniczan. Ludzie za Burmistrza Michała Kołacińskiego poczuli powiew wolności, wiedzieli, że to mieszkańcy mogą współdecydować m.in. poprzez OBO. Obecnie burmistrz robi wszystko, aby OBO traciło na znaczeniu.
Tak to widzę
Tak to widzę 27.09.2019, 23:04
To jest dobry pomysł, na kanwie dobrego wyniku wyborczego Zjednoczonej Prawicy można byloby pokusić się o Referendum odwolawcze Bronsia. Właściwym slowem byloby raczej Trzeba to zrobić, dośc tej buty , arogancji i niszczenia idei samorządności. Program 500+ jest ok, program KORYTO + realizowany przez sitwę jest passe.
pRAWY I SPRAWIEDLIWY
pRAWY I SPRAWIEDLIWY 02.10.2019, 11:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

GK
GK 28.09.2019, 10:58
Ale nie z takimi pieniaczami jak Bielański.
...
... 28.09.2019, 20:11
Oby w Radzie miasta wszyscy byli tacy pieniacze i interesowali się sprawami Oleśnicy, a nie tylko siedzieli i podnosili rękę jak im każe Bronś
MM
MM 29.09.2019, 18:55
Bielanski interesuje się sprawami mieszkańców? Dobry żart. To tylko lans.
..
.. 29.09.2019, 19:58
bardziej niż inni radni broonsiowi.
Precz z Tyranozaurusem
Precz z Tyranozaurusem 29.09.2019, 15:13
Lepszy pieniacz Bielański, niż semafory, typu: Kamaszyło, Żyła, Czarnecki, Gajda i inni ....
.
. 27.09.2019, 22:31
Znowu Bronś się pomylił, jeszcze chwilę po swojej wypowiedzi, kiedy to tłum klakierów niemalże polamal sobie ręce byl pewien, że będzie jak zwykle przez dziesięciolecia kiedy rzadził, że nikt nie będzie mial odwagi na odpór jego chorym tezom. Lecz Michal Kołacinski w kilku prostych, zrozumialych dla wszystkich zdaniach uzmyslowil nam, że Bronś jest w błędzie. Przecież to szok!!!!
Wiesz kogo?
Wiesz kogo? 28.09.2019, 21:07
Dobrze piszesz, widać że obserwujesz sesje online i wyciągasz wnioski. Nie wiem czy słyszałeś w trakcie dyskusji ten obrzydliwy, drwiący i sarkastyczny śmiech.
.
. 29.09.2019, 00:28
Słyszałem.
ks. Sowa
ks. Sowa 28.09.2019, 07:51
Król jest nagi ????? O Boże ......
Real Madryt
Real Madryt 27.09.2019, 19:39
Już mamy kontrolowany zrzut nieudaczników.! Gdzie? Każde dziecko w mieście to wie!
kil
kil 27.09.2019, 15:09
Co by zrobił Janek gdyby mu tak pierdyknęło jak Trzaskowskiemu?
kapitan Bomba
kapitan Bomba 27.09.2019, 17:10
..... wtedy byłoby: RANY BOSKIE, SZAMBO WYBIŁO .....
utyty spocony
utyty spocony 27.09.2019, 13:02
Po mnie choćby potop....
Czaskowski
Czaskowski 29.09.2019, 08:33
.... szamba !!!!
sPOcony Janek
sPOcony Janek 27.09.2019, 17:13
Ta ostatnia kadencjaaaaaaaaaaaaaa .......
Jarosław.
Jarosław. 02.10.2019, 11:37
Wasza już była kanalie z PRL ,może pan Bronś nie będzie więcej startował w wyborach jego sprawa ,ale mieszkańcy Oleśnicy nigdy już nie wybiorą nieudaczników z Oleśnica Razem ,znajdą sie inni którym będzie można zaufać na lata typu obecnego Burmistrza ,Was jest garstka z którą sobie damy radę "stare zgrzybiałe komuchy" które chcą się przefarbować z PZPR na prawicę jak Wasz idol S.Piotrowicz brrrrr
i
i 27.09.2019, 12:39
koniecznie referendum , tego jest za wiele
rys
rys 27.09.2019, 11:01
Wczytując się w artykuły - mam pytanie "Dalej obiekt miał niszczeć ??" Jakoś nie widzę odpowiedzialności za tak długie lata dewastacji pięknego i zabytkowego obiektu.W takim razie dlaczego nie wyburzono budowli ?????.
szykować REFERENDUM
szykować REFERENDUM 27.09.2019, 10:41
Najpierw wybory a póżniej REFERENDUM odwołującego Bronsia trzeba przygotować i popędzić tę zgraję gdzie pieprz rośnie bo zamęczą ludzi
..
.. 27.09.2019, 10:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rodzic
Rodzic 27.09.2019, 06:37
BRAWO panie Michale, bardzo wyważona wypowiedź. Wojna z przedsiębiorcom kosztem dzieci i rodziców. Bronś odlatuje coraz mocnej
Aneta
Aneta 27.09.2019, 06:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

mk
mk 27.09.2019, 07:11
to 13 października zaboli

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165