Hrehorowicz: Olbrzymie zaniedbania. Piechówka: Opluwanie ludzi

  • 25.09.2019, 17:27
  • rpr
Hrehorowicz: Olbrzymie zaniedbania. Piechówka: Opluwanie ludzi
Ostry atak prezesa Atola na poprzedników. Miał on zastać, kolokwialnie rzecz ujmując, "brud smród i ubóstwo". Krytykował i pokazywał zdjęcia. - Brzydzę się taka formą walki politycznej. To było zwykłe opluwanie ludzi, bez prawa do obrony - ripostuje ostro zwykle wyważony radny opozycji.

Adam Hrehorowicz, prezes spółki Atol, na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miasta zarzucił swoim poprzednikom "olbrzymie zaniedbania". - Ręce opadają - konstatował.

Wymieniał przestrzały park technologiczny, brak należytej konserwacji obiektów, brak inwestycji, brak podstawowej infrastruktury. Ocenił, że zastano brud, niewymienianą wodę, porozrzucane fragmenty wyposażenia. Pokazywał zdjęcia połamanych siedzisk, zniszczonych tabliczek przy hali sportowej, poniszczonych kortów tenisowych. Wskazywał na plamy i wykwity na ścianach i wykładzinie.  

Posiłkował się przy tym zdjęciami. Stwierdził, ze część zaniedbań już naprawiono.

Zarzucał poprzednikom, że zrezygnowali z przerwy technologicznej. Mieli to zrobić, bo "podobno dział marketingu ocenił, że dla wyniku finansowego lepiej będzie jej nie przeprowadzać" - powiedział.

Swojego oburzenia nie kryli po wystąpieniu prezesa radni opozycji - Wiesław Piechówka i Wojciech Bartnik (Oleśnica Razem).

- Brzydzę się taką formą walki politycznej. To było zwykłe opluwanie ludzi, bez prawa do obrony, podparte jakimiś nie wiadomo kiedy i w jaki sposób zrobionymi zdjęciami. Zresztą na ich części jest Paweł Bielański, co stawia pod znakiem zapytania cały wywód pana prezesa. Usłyszałem stek kłamstw i tyle - powiedział stanowczo Wiesław Piechówka.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

s
s 02.10.2019, 18:40
słabizna straszna ten prezes , syf na obiekcie coraz większy
.
. 02.10.2019, 12:58
Panie Wiesławie, kazdy brzydzi się czymś takim. Tak postepują tylko mali ludzie.
Fit
Fit 04.10.2019, 18:18
mali i utyci...
Ml
Ml 02.10.2019, 11:11
Bartnik szykuje sobie posadę
JW
JW 02.10.2019, 10:25
Panie Adamie czy wiara Panu pozwala na takie rzeczy?
?
? 02.10.2019, 11:24
Jaka wiara? Hrehorowicz jest wierzący? To niemożliwe, i zadaje sie z Sową i Bronsiem i jeszcze takie rzeczy opowiada?
T
T 01.10.2019, 22:10
Ale się ośmiesza ten prezesik. Tak to jest jak z politycznego nadania rozdają stołki
edek
edek 02.10.2019, 14:36
A Kołaciński nie rozdawał z politycznego? Sendek został prezesem a jedyne o czym miął pojęcie to może trochę hokej. Ani kierowanie ludzmi ani pojęcie o takiej spółce. Kierujecie się w swoich komentarzach LUBIĘ NIE LUBIĘ. Czy Bronś jest dobrym gospodarzem to się okaże na kilka lat. Ale wybory pokazały że lepszym niż kołaciński bo ludzie chcieli jego powrotu. Jedno jest pewne PIS przez ostatnie lata pokazał jak rządzi. Obiecanki cacanki a jest gorzej niż było. Mają swoje rozdawnictwo :( LUDZIE NA WYBORY!
.
. 02.10.2019, 18:42
Edzio, wymień jeszcze parę posadek które rzekomo rozdawał Kołaciński. Bo te, które rozdaje teraz Bronś liczymy już w grube dziesiątki. No i kuriozalna sytuacja z kierownikiem Sarną, to było samozaoranie sitwy grubego kalibru.
MGK
MGK 04.10.2019, 18:21
Cały jeden dzień był robson kakałko kierownikiem komunalki.
mieszkaniec
mieszkaniec 30.09.2019, 18:42
PO co szarpać sie na stanowisko jak nie umiemy wspolpracowac i pokierowac grupą pracownikow?!
.
. 28.09.2019, 18:41
Prawdopodobnie prezes Hrehorowicz zagalopowal sìę w swojej ocenie, co spowodowało zdecydowaną reakcję pana Piechówki znanego z niezwyklej kultury i zawsze stosownego zachowania. Problem w tym , że coraz częściej dochodzą słuchy iż pan prezes nie panuje nad sytuacją w Atolu, rzucając pomówienia stara się odsunąć od siebie glos krytki i negatywnej oceny.
pp
pp 28.09.2019, 16:35
Pan Piechówka to bardzo stonowany i kulturalny człowiek. Takiego Go znam i darzę wielkim szacunkiem.
obserwator
obserwator 27.09.2019, 09:50

Poczekajcie do wiosny a zobaczycie co z murawą na boiskach zrobił w ramach oszczędności nowy prezes Atola...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.09.2019, 23:55
Adam Hrehorowicz nie nadaje się na pełnione stanowisko, a Wiesław Piechówka nie ma pojęcia o problemie.
kosa
kosa 27.09.2019, 06:38
"stanowisko" się zajmuje, nie pełni matołku
Monika Lipiec
Monika Lipiec 26.09.2019, 23:53
Ładnie, ale dziwny szum słyszę...

Crème de la crème oleśnickiego jajogłowia, nieodrodny syn katolickiej ziemi wieruszowskiej, pan na Oleśnicy zorganizował otwarcie. Otwarcie zaplanowano nader godne. Toteż zwołano na taką okoliczność stan urzędniczy miasta i powiatu, no i nieliczną grupką przybyli mieszczanie. Mroźno było, więc nosy się zaczerwieniły przybyłym i obłoczki oddechów także było widać.
Tym razem otwarto Oleśnickie Centrum Rekreacyjne. Przyznać muszę obiekt godny uwagi, tak bynajmniej wygląda. Ma być wielofunkcyjny, ku radości mieszkańców, podobno naszego miasta. I wszyscy mamy mieć nieograniczony dostęp. Zadowolony, uśmiechający się pan burmistrz mówił wzniośle, doniośle też, bo było słychać aż koło nekropolii.
Faktem jest, że obiekt wzniesiono za wielką kasę. Fakty były też i takie, że budowano w znoju i trudzie, brudzie prawnym, mentalnym, publicznym i licho wie jeszcze jakim. Faktem są też wykrzykiwane pretensje mieszkańców, że drogo, że nie ma trybun, że buty z łyżwami zagrzybione będą itd. itp. Jak ta rekreacja będzie się rozwijać, zobaczymy. Oby jak najlepiej. Liczę jednak na najważniejszą rzecz – na wiosnę będzie sesja rozliczeniowa i czekam szczegółów na niej o każdym grosiku wpakowanym w to rekreacyjne dzieło. Pan burmistrz, mam nadzieję, zarezerwuje w programie sesji specjalny punkt, a właściwe komisje rady do tego czasu obejrzą każdy kwitek z obu stron. Bo jakiś dziwny szum ciągle słyszę koło całej sprawy.
No i ta woda święcona. Nie może się burmistrz przekonać do prawa polskiego. A napisane jest, że Rzeczpospolita świeckim państwem jest (sic!). A pan burmistrz pozwala na oznaczanie publicznego terenu panom w sutannach wodą tzw. święconą. Toż to nie lwy, którym do oznaczenia terenu służy też płyn, tylko nieco inny. Oni reprezentują maleńkie teokratyczne państewko, mniejsze od Oleśnicy, mniejsze od podwórka na Serbinowie. Czy czarny strach ma tak wielkie oczy ? Czy ośmieszanie urzędu burmistrza nie ma granic ? Może czas zacząć szanować obywateli wszystkich wyznań ? Konstytucja nakazuje niedyskryminację z jakichkolwiek powodów. Każdego.

Oleśnica, 3 lutego 2012 r. /-/
*********************************************************
Powyższy tekst znalazłam kiedyś na portalu, który miał nazwę "Teraz Oleśnica". Był chyba bratnim bytem z "Moja Oleśnica".
Autor tekstu, tu wycięłam jego imię i nazwisko, wykazał się tyle lat temu (ponad siedem) wielkim sceptycyzmem. Poczytajcie. Szczególne zdanie na które zwróćcie uwagę jest takie: "Faktem jest, że obiekt wzniesiono za wielką kasę. Fakty były też i takie, że budowano w znoju i trudzie, brudzie prawnym, mentalnym, publicznym i licho wie jeszcze jakim. Faktem są też wykrzykiwane pretensje mieszkańców, że drogo, że nie ma trybun, że buty z łyżwami zagrzybione będą itd. itp. Jak ta rekreacja będzie się rozwijać, zobaczymy. Oby jak najlepiej".
To tylko tak dla pamięci, bo atmosfera wspólnego opluwania jest bardzo gorsząca. A autor tego dawnego tekstu jakby wyczuł dzisiejszy smród. Poświęcone i cuchnie ?
.
. 27.09.2019, 13:14
To tekst Edmundowicza Monisiu. Czy czasm nie twój? Wiesz ze Bronś będzie wsciekly na was Edmundowiczu, a on jak sìę zdenerwuje to ho ho!!! Poci sie ponad miarę.
była-ja
była-ja 26.09.2019, 16:28
To niech wypowie się w obronie poprzednia władza. Niech się rozliczą z wydanych pieniędzy. Nikt im nie broni. Taka jest prawda. Nic nie robili i koniec kropka. Przez 4 lata zniszczyli obiekt, łatali dziury. Na nic nie było pieniędzy mimo iż miasto dołożyło miliony. A co do działu marketingu...tam nikt nie był po marketingu. Po prostu to był PIS. Wydawali nie swoje pieniądze na swoje potrzeby. Bar na krytym czy nijaki bar na letnim z kilkoma tonami piasku, gdzie sikały działkowe koty. To co pokazał prezes to prawda.
taka prawda
taka prawda 26.09.2019, 20:03
To że ten bubel Atol jeszcze funkcjonuje to cud.Lista usterek ile liczyła ? Ponad 500 pozycji. Kołaciński musiał to wszystko prostować i jeszcze niejako w między czasie wygrać sprawę z Tiwwalem
utyty spocony
utyty spocony 26.09.2019, 14:54
Przepraszam za buca, innych nie mam.
ATOL
ATOL 26.09.2019, 14:42
wszarz
xz
xz 26.09.2019, 13:40
Dział marketingu jest winny? Chory człowiek...
enre
enre 26.09.2019, 11:17
znaczy się Hrechorowicz do odstrzału i rozpaczliwie się broni zrzucając winę na opozycję; przypomnę, że z 13 lat od wybudowania atola przez 9 rządziła ta władza
s
s 26.09.2019, 10:57
Syców odetchnął mitoman teraz w Oleśnicy pokazuje swoje oblicze.
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK 26.09.2019, 10:54
Na zarządzaniu takim obiektem trzeba się znac ani poprzedni prezes ani obecny nie posiadają takich umiejętnosci
Wyborca
Wyborca 26.09.2019, 09:52
Nie było pieniędzy na drobne naprawy bo trzeba było płacić zobowiązania wcześniejsze. To na pewno nie zastąpi wykonania budżetu obywatelskiego w Oleśnicy.
Podpowiedź
Podpowiedź 26.09.2019, 08:23
Panie redaktorze, bardzo trafne spostrzeżenie jednego z internautów dotyczące wykladziny do gry w tenisa na lodowisku. Widziałem wiele takich na zadasznych kortach, z tą róznicą jednak, wszystkie były używane, ta w Atolu stoi nieeksploatowanaa od 5-6 lat, czyli naprawdę duże pieniądze zostały wyrzucone w błoto. To jest temat na artykuł, kto to wymyślil i ile tak naprawdę kosztowała? Dodajac do tego całą otoczkę i dyskusję wokół Atola , Tiwwala, nietrafionych inwestycji może to być ciekawy wątek.

Pozostałe