Radni Bronsia zmieniają zdanie i wstrzymują powstanie przedszkola

  • 25.09.2019, 09:12
  • rpr
Radni Bronsia zmieniają zdanie i wstrzymują powstanie przedszkola
Jeszcze w minionym tygodniu radni Bronsia byli "za". Po awanturze w sprawie boiska przy szkole nagle zmienili zdanie...

W minionym tygodniu dwie komisje Rady Miasta (Rewizyjnej oraz Zdrowia) pozytywnie zaopiniowały zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego na Starych Ratajach. Radni Bronsia byli "za".

Kiedy jednak w piątek rodzice i mieszkańcy dzielnicy zaprotestowali przeciwko sposobowi, w jaki władze Oleśnicy potraktowały ich projekt rewitalizacji boiska na przyszkolnym terenie (w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego), nagle i niespodziewanie zmienili zdanie. Dwaj radni opozycji - Adam Wójcik i Tadeusz Żółkiewski - zagłosowali na posiedzeniu Komisji Budżetu tak jak rządzący, bo nie zorientowali się, o co chodzi (czytaj - byli nieprzygotowani).

Jak poinformował Robert Sarna, "na posiedzeniu klubu [Radnych Jana Bronsia] radni postanowili, że dopuszczenie zabudowy na cele oświatowe dla jednej z działek przy ulicy Malinowskiego musi być poddane szerszym konsultacjom". Komisja Budżetu i Infrastruktury, której przewodniczy, na jego wniosek wydała opinię negatywną o projekcie uchwały. Brzmi ona następująco:

"Rozgorzała dyskusja na temat przeznaczenia gruntów na cele oświatowe w obrębie Rataj, a takiej kwestii dotyczy ten projekt zmiany uchwały. W związku z tym sprawa wymaga gruntownej analizy i konsultacji, a cząstkowe zmiany zaburzyłyby docelową koncepcję wyodrębnienia gruntów na cele oświatowe w tej części miasta".

Dlaczego? O co chodzi?

O 13-arową zaledwie działkę, która miałaby zostać przeznaczona na cele oświatowe. Jej właścicielami są Izabela i Marian Jankiewiczowie, prowadzący Katolicką Szkołę Podstawową i przedszkole Zielone Ogrody w CUS. Stoją na niej dom i pusty warsztat. Właściciele chcą je zaadaptować na przedszkole (bo nie mieszczą się z nim w szkole) i to oni złożyli wniosek w tej sprawie. Byłoby wtedy więcej miejsca i dla uczniów, i dla przedszkolaków.

Dodajmy, że miejscowy plan przeszedł całą procedurę planistyczną. Plan był wyłożony i była możliwość składania uwag. Nikt w zakresie nieruchomości Malinowskiego 5 nie wniósł żadnej!

Wczoraj na posiedzeniu Komisji Skarg Rady Miasta spierali się o decyzję o wycofaniu uchwały w sprawie planu zastępca burmistrza Edyta Małys-Niczypor i radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem).

 - Jakie są problemy z tą działką? - pytał radny. - Warto, żeby projekt uchwały został poddany szerszym konsultacjom - odpowiadała zastępca burmistrza. Nie potrafiła jednak uzasadnić, dlaczego. Zarzucała tylko rajcy, że jest przeciwny konsultacjom i wyrażała zdziwienie, że tak "walczy o tę działkę".

- Chyba władze Oleśnicy uważają, że w Oleśnicy jest za dużo przedszkoli... - komentuje decyzję radnych Bronsia Marian Jankiewicz, dyrektor KSP.

Szerzej o kulisach tej sprawy w Panoramie Oleśnickiej.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Semafory
Semafory 28.09.2019, 08:54
My tylko wykonywaliśmy rozkazy .....
Z Rataj
Z Rataj 27.09.2019, 06:48
Radni Bronsia robią wszytko pod dyktat nieomylnego. Nie myślą o mieszkańcach tylko ślepo brną w jego porsonalne wojenki, nawet kosztem dzieci.
doświadczony
doświadczony 26.09.2019, 10:31
Okażę się, że radni bronsiowi przeznaczą za karę tę działkę na cele przemysłowe - spalarnię śmieci, może lakiernię? Dostali zalecenie aby dokopać mieszkańcom Rataj za protesty i muszą je wykonać. Taki ich los. Nie miejcie im za złe.
Z
Z 25.09.2019, 16:20
Małys wybrali mieszkańcy Rataj, a teraz tak im dziękuję. WSTYD i hańba żeby blokować przedszkole. A Sarna to przedsiębiorca ? Czy tylko zawistny polityk?
utyty spocony
utyty spocony 25.09.2019, 13:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

!
! 25.09.2019, 12:25
Ale ściema ! Oni ludzi za durniów mają ! Spor jest o wykonanie inwestycji a oni tym tlumacza blokade planu !!!!!!!
TT
TT 25.09.2019, 12:12
Nie żeby mi chodziło tylko o Rataje ale już raz za taką postawę wobec mieszkańców Bronś drogo zapłacił.
PW
PW 25.09.2019, 10:44
zemsta każdy o tym wie , ale teraz będzie wielkie ściemnianie
anty
anty 25.09.2019, 09:34
No to teraz Bronś będzie się mścił na mieszkańcach Rataj. Mają przechlapane. Może mszcząc się na Jankiewiczach wybuduje szkołę na Boisku? Bronś ma w swoich działaniach zemstę na początku i daleko z tyłu dobro miasta. Każdy, kto współpracował z poprzednim burmistrzem jest skończony w Oleśnicy.
Immanuel Kant
Immanuel Kant 28.09.2019, 08:56
Hmmmm... to ciekawe, ul. Mikołajczyka znajduje się na Ratajach, czyli musi także mścić na samym sobie !!!!!
Jarek.
Jarek. 25.09.2019, 10:17
A co zrobił przez 5 lat urzędowania Waz Burmistrz dla Starych Rataj i Szkoły Katolickiej ?.Olewał
Was wszystkich!!!!
.
. 25.09.2019, 11:08
Wprowadził OBO dzięki któremu szkoła ma zrewitalizowane boisko. To że Bronś to spartolil to zupelnie inna sprawa. Mieszkańcy wreszcie mogą decydować co nieco, wcześniej nie mieli nic do gadania.
taka
taka 25.09.2019, 10:38
No to akurat jest prawda. A Pan Jankiewicz ma budynek na Malinowskiego.

Pozostałe