Jan Bronś komentuje sprawę Katolickiej Szkoły Podstawowej

  • 22.09.2019, 20:11
  • OAI
Jan Bronś komentuje sprawę Katolickiej Szkoły Podstawowej
Oto komentarz burmistrza Oleśnicy:

"Likwidacja Szkoły Katolickiej…

Sugestie, refleksje, pytania z tezą, czy pomówienia?

Kilka faktów:

1. Szkołę likwiduje organ, który ją utworzył. Podobnie jest z przedszkolem. Miasto nie ma więc żadnych kompetencji, by decydować o istnieniu bądź nieistnieniu placówek prywatnych, których nie utworzyło.

2. Miasto od lat wspiera Szkołę Katolicką poprzez zapewnienie jej praktycznie za darmo obiektu do funkcjonowania (czynsz miesięczny za budynek wynosi 1 zł netto!). Oprócz tego regularnie płaci dotację na jej funkcjonowanie, podobnie zresztą jak dotacje na Przedszkole Katolickie i przedszkole Zielone Ogrody w budynku CUS. Nie ma żadnych planów, aby umowy najmu wypowiedzieć, ale trudno zgodzić się z oczekiwaniami podmiotu prowadzącego tę Szkołę i niektórych radnych miejskich, aby Miasto miało partycypować w kosztownych modernizacjach terenu położonego obok Szkoły i służącego głównie tej placówce.

3. Miasto chce obniżyć opłatę za wyżywienie w przedszkolu w budynku CUS, bo zgodnie z przepisami rodzice mają w tym przedszkolu pokrywać tylko koszty zakupu żywności niezbędnej do przygotowania posiłków dla dzieci. Koszty przygotowania posiłków (część płac z pochodnymi pań z kuchni część kosztów wody, c.o. prądu oraz gazu) musi pokryć organ prowadzący przedszkole, to jest osoba, która je utworzyła – nie Miasto i nie rodzice. Informacja ta została przekazana zarówno przedstawicielom rodziców, jak i osobie prowadzącej to przedszkole. Informacja ta, wynikająca na wprost z przepisów oświatowych, jest doskonale znana poprzednim władzom samorządowym, a już na pewno poprzedniemu burmistrzowi".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dr.Nerwus
dr.Nerwus 25.09.2019, 13:48
Opinia lekarza psychiatry:Skoro przez ubiegłą kadencje nie mówiono nic o pacjencie , obecnie chce aby mówiono, pisano o nim cokolwiek nawet 24h/dobę.
Czytelnik
Czytelnik 25.09.2019, 09:26
Nawet MO jak coś usuwa to informuje, że usunęła a tutaj wszystko znika jak kamfora
69latek
69latek 24.09.2019, 07:21
Oto Oleśnica jest świadkiem, jak nie powinien funkcjonowac samorzad w tym sukcesja po poprzedniku. Za odebraną jedną kadencję Bronś msci sie na byłym burmistrzu, chcąc wszystko wymazac co z nim związane. Obsesja przybierajaca objawy choroby.
Są granice groteski
Są granice groteski 23.09.2019, 19:30
To , że teren przy Katolickiej został zrekultywowany to taka sama prawda jak to, że w Warszawie był kontrolowany zrzut ścieków..! Boki zrywać..!
Mieszkaniec Oleśnicy
Mieszkaniec Oleśnicy 23.09.2019, 19:10
Arogancja,buta i lekceważenie mieszkańców to prawdziwa twarz obecnej władzy
wyborca
wyborca 23.09.2019, 18:56
Platforma Obywatelska i jej wielki sympatyk Jan Bronś zakłada wyrugowanie wszystkiego co ma w nazwie katolicka czy katolickie z przestrzeni publicznej. Stąd takie posunięcia i kłamliwe tłumaczenia.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 23.09.2019, 16:47
Dobre kłamstwo jest jak magiczne zaklęcie.
Eli
Eli 23.09.2019, 16:31
Kto mu to napisał ?
Sid
Sid 23.09.2019, 16:29
Pycha , arogancja i manipulowanie informacją . Tak wyglada ten komentarz.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 23.09.2019, 16:48
Jeśli dojdziemy kiedyś do władzy, to utrzymamy ją z pomocą Bożą. Nie damy już jej sobie odebrać.
?
? 23.09.2019, 15:21
A śmieciowy portal porsche panamera dalej szczuje i pluje na katolików. Jezeli to jest prawda co piszą internauci, że Bronś płaci na to medium nurtu sciekowego 1400 pln miesięcznie to ja juz nie mam więcej pytań, chyba wszyscy mają już świadomość kto co komu i za co?
UlA
UlA 25.09.2019, 06:27
Ano placi. Sowicie.
Czajka
Czajka 23.09.2019, 19:10
Dobrze, że u nas oczyszalnia ścieków jeszcze się trzyma. Zdaje się jednak, że szambo pomału zaczyna wybijać .....
jaśbudowlaniec
jaśbudowlaniec 23.09.2019, 15:02
Mieszkańcy oddając głosy za projektem OBO najzwyczajniej go wygrali i oczekiwali wykonania z należytą starannością. Zderzyli się z totalną fuszerką i jeszcze większym chamstwem ratusza....
Petunia
Petunia 23.09.2019, 14:47
utyty spocony na równi pochyłej...
mo
mo 23.09.2019, 13:47
ja mu wierze
.
. 23.09.2019, 12:12
Sowa traci formę. Wywód Bronsia chybiony, arogancki i zdradzający kompletny brak wyczucia nastrojów społecznych. Oby tak dalej.
sowa
sowa 23.09.2019, 15:38
Z drugim zdaniem się zgadzam.
Czesiek.
Czesiek. 23.09.2019, 11:33
Niech mi U. M. Oleśnicy skopie i urzadzi moja prywatną działkę.
.
. 23.09.2019, 12:25
Trzeba było zgłosić w OBO
..
.. 23.09.2019, 09:52
To jest szkoła jak każda inna w mieście, uczą się w niej dzieci z Rataj i Oleśnicy, bo ma wysoki poziom. Obowiązkiem miasta jest wspierać szkoły w mieście, a nie im szkodzić. Bronś nie uderza w właścicieli, a w dzieci i ich rodziców
Jarosław
Jarosław 23.09.2019, 11:16
Czytaj z zrozumieniem matolku. Bronś nie może prawnie zamknąć szkoły może to zrobić jedynie osoba Która jest jej założycielem czyli kumpel M Kołacińskiego,,....
...
... 23.09.2019, 11:42
Pana wypowiedz pokazuje klasę... jak brak argumentów to trzeba agresja.
..
.. 23.09.2019, 12:46
Wszystkie bronsiomaniaki mają ten sam poziom.
Lukas
Lukas 23.09.2019, 09:41
Oj nie denerwujcie się mieszkańcy Rataj. Wasz sąsiad Janek wczuwa się w wasze potrzeby i walnie wam taki skatepark, że przyćmi on pomnik ery kosmicznej. A Wy tam tak przyziemnie o jakimś boisku? To nie jest pomnik na miarę Gagarina z Rataj.
hey
hey 23.09.2019, 09:39
Nie ma dobrego gospodarza w Oleśnicy.
Jarosław.
Jarosław. 23.09.2019, 11:37
Komuno wróć PiS matolku jak było za ostatni kadencji M. Kołacińskiego.
Kołaciński=kultura
Kołaciński=kultura 23.09.2019, 18:15
Matołku za Burmistrza M. Kołacińskiego wydano 10 ważnych książek dla Oleśnicy i jej promocji. Ty tego nie zrozumiesz, bo to nie ten poziom. Bronś w tym czasie wyda jedną, jak zwykle, przed wyborami. Ale czy matoł to zrozumie?
Jaroslw
Jaroslw 25.09.2019, 10:27
To czytajcie książki nieroby , a co myślicie ze nowy Burmistrz to Wasz pacholek i będzie teraz robił to czego Wy nie zrobiliście nieudacznicy ,mieliście 5 lat i co zmarnowaliście je na pisanie ksiązek pajace z PRL!!!
.
. 25.09.2019, 11:02
4 lata - trzeba czytać przynajmniej gazety.
.
. 23.09.2019, 22:27
Nie zrozumie bo nie czyta książek.
Elka
Elka 23.09.2019, 07:58
To szkoła prywatna dla lepszego sportu nie utrzymują rodzice i kosciul! Dość żerowania już nieudolny poprzednik Bronsia fundna ksieżom parking na Ludwiowskiej dla ich wygody, to teraz kler nie się opłaci i zakładać rękawy. Brawo panie burmistrz J. Brons nie daj się Pan wykiwac panom w sukienkach!
wyborca
wyborca 23.09.2019, 07:10
Zamiast szukania rozwiązania agresywny atak. Rozczarowanie panie burmistrzu
Michał.
Michał. 23.09.2019, 11:38
Czego szczujesznie umiesx czytac????.

Pozostałe