To skandal! - mówią mieszkańcy o tej inwestycji w ramach OBO

  • 19.09.2019, 20:09
  • rpr, hag
To skandal! - mówią mieszkańcy o tej inwestycji w ramach OBO http://bielanski.e-samorzadowiec.pl Rozplantowany grunt jest pełen "niespodzianek" w postaci kamieni czy folii
Jutro odbędzie się spotkanie rodziców uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy oraz mieszkańców Starych Rataj z radnymi. Oleśniczanie są zbulwersowani pseudoinwestycją wykonaną na boisku szkoły w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak ujawniła Panorama Oleśnicka, na posiedzeniu Komisji Skarg Rady Miasta radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem), nawiązując do realizacji wniosku o niwelację terenu przy Katolickiej SP, pytał, czy w ramach zaplanowanego 60-tysięcznego budżetu będzie jedynie niwelowany teren i zasiana trawa. Jego zdaniem tak duży koszt tak ograniczonej inwestycji budzi spore wątpliwości i pozostawia niedosyt, bo w pierwotnych planach była m.in. budowa bieżni lekkoatletycznej.

Joanna Jarosiewicz stwierdziła, że samorząd w swoich planach perspektywicznych liczy się z budową nowej szkoły na rozwijającym się w dużym tempie osiedlu, na którym w ostatnich latach na cele budowlane scalono aż 1000 działek. - Nie ma sensu inwestować w  przestarzałą placówkę, tym bardziej że prowadzi ją podmiot prywatny. Teren obok wspomnianej szkoły stanowi rezerwę pod nową szkołę - powiedziała.

Radny opozycji napisał o tej inwestycji na swoim profilu.

Zadanie zostało zrealizowane własnymi zasobami przez Sekcję Dróg Miejskich. Z informacji, jakie otrzymałem od dyrektora SDM, koszt "rewitalizacji" wyniósł 37.438 zł. Prace wykonane przez SDM ograniczyły się do wysypania i rozplantowania gruntu oraz wysiania trawy. Z informacji otrzymanych od SDM wynika, że projekt został zakończony. Nie sporządzono protokołu odbioru prac. Ciężko mówić w tym przypadku o "rewitalizacji terenu sportowego", którą zakładał projekt zgłoszony przez mieszkańców. Wykonania zadania nie konsultowano z inicjatorami projektu. W puli projektu pozostała kwota 22.561 zł, która nie została w żaden sposób wykorzystana.

- ujawnił radny Bielański.

Rodzice, organizatorzy spotkania z radnymi, mówią krótko i stanowczo o tym, co zrobiono na boisku za 60 tysięcy: "To skandal!". - A to, co przeczytaliśmy w Panoramie, ta wypowiedź pani skarbnik, to skandal podwójny. Komuś w nowych władzach nasza szkoła bardzo przeszkadza. Ale my się nie damy - mówi portalowi olesnica24.com jeden z rodziców.

A jak ocenia inwestycję radny Bronsia?

Coś tu nie zagrało z tym zadaniem, niestety, ale czy ten projekt polegający na rewitalizacji terenu sportowego przy Szkole Katolickiej miał w ogóle szansę na realizację w ramach kwoty 60 tys? Śmiem wątpić i uważam, że należy poważnie zastanowić się nad sposobem weryfikacji i szacowania zadań do OBO w kolejnych edycjach bo przy tak rozbudzonych oczekiwaniach gdzie ok 400 osób, zagłosowało na ten projekt nie ma już miejsca na błąd"

- napisał radny Grzegorz Żyła. I obiecuje, że "działa".

Radny chyba nie wie, że to nie wnioskodawcy ocenili inwestycję na 60.000 zł, bo oni kosztów nie podali, ale zrobili to urzędnicy...

"Pragniemy, aby zobaczyli Państwo na własne oczy zrewitalizowane boisko szkolne, mające służyć nie tylko dzieciom z naszej szkoły, ale również okolicznym mieszkańcom" - takimi słowami mieszkańcy zapraszają radnych na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 17. 

Odbędzie się ono na terenie boiska szkolnego przy Katolickiej Szkole Podstawowej. Autorzy zaproszenia określają jakość wykonania prac jako "dramatyczną/skandaliczną".

 

rpr, hag

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olesniczanin
olesniczanin 21.09.2019, 16:48
jak nie pasi to do ojca dyrektora po kase i bedzie ok
Lol
Lol 20.09.2019, 20:47
w jaki sposób radny żyła działa w tej sprawie? w koncu to z jego okregu wyborczego chistoria
Ratusz
Ratusz 21.09.2019, 15:53
To jest dopiero zagwozdka, największy nieudacznik i tuman utytego spoconego paździerz fotograf oszukał Rataje i mieszkańcy zagłosowali na to zero.....
Uczony i nauczony
Uczony i nauczony 21.09.2019, 09:07
Historia tumanie. Walczysz o szkołę a sam z niej nic nie masz!
Oburzony czytelnik
Oburzony czytelnik 20.09.2019, 17:53
Kto prowadza dzieci do szkoły katolickiej? Przecież to sekta!
G
G 20.09.2019, 16:20
Spokojnie, niech urząd zapozna się z faktami i wyciągnie konsekwencje wobec winnych.
bix
bix 20.09.2019, 15:28
Wszyscy niewygodni wobec obecnej władzy musza odejśc i tyle
utyty spocony
utyty spocony 20.09.2019, 12:08
Zniszczę was boście katolickie....
Ratusz
Ratusz 20.09.2019, 12:00
Niepiśmienny melepeta fotoplastikon jak zwykle nie ogarnia.
anty
anty 20.09.2019, 09:19
W "prawdziwej demokracji typu oleśnickiego" - zaraz władza skieruje tam wszelkie kontrole, które będą szukać dziury w całym, aby szkołę zamknąć.
Ja też
Ja też 20.09.2019, 08:30
Na słodko ***m portalu tubie propagandowej Bronsia ani słowa o tym skandalu. Niedługo nikt tam nie będzie zaglądał.
krótko
krótko 20.09.2019, 08:26
To jest skandal, a odpowiedzialnym za wszystko jest burmistrz.
Fenix
Fenix 20.09.2019, 06:31
Podobno boisko rewitalizowała firma Tiwwal.... ciekawe kto był inspektorem nadzoru ?
sPOcony Janek
sPOcony Janek 20.09.2019, 18:28
Ja sam, byłem tym inspektorem, osobiście.... Gdyby nie moje wiedza budowlana i wskazówki to TIWWAL nie dał by rady ..... Poza tym - petunia non olet .....
Sum
Sum 19.09.2019, 22:48
Co się dziwić panu Żyle jak on własnego płaskostopia nie umie wyleczyć.
(-:
(-: 19.09.2019, 22:22
To jeden wielki wał z tą trawą i z tym boiskiem ,sprawą powinien sie zająć prokurator i urząd skarbowy.
!
! 19.09.2019, 22:23
Oby
Wożny
Wożny 19.09.2019, 22:11
Fakt faktem ,widziałem tę szkołę od środka i na zewnątrz. Gdyby ją prowadził zwykły biznesmen to już dawno by ją zamknięto za stan techniczny,ale że ta szkoła katolicka i jest wszystko ok. Dla ścisłości jestem apolityczny gdyby ktoś coś sugerował. Po prostu nie ma warunków jak przystało na 21 wiek.
.
. 19.09.2019, 22:35
Chłopie, Ty nie widziałeś chyba połowy szkół w Polsce.
Mama ucznia
Mama ucznia 19.09.2019, 22:20
"Prawdziwy biznesmen" wprowadziłby prawdziwe czesne- we Wrocławiu to nawet kwota 1600 zł. Cóż dyrektor nie jest "Prawdziwym biznesmenem", za to robi rzeczy ważne i odważne i dziękujemy Mu za to.
Mama
Mama 19.09.2019, 22:15
Bzdury gadasz i tyle w temacie.
!
! 19.09.2019, 22:21
Oczywiście bzdury opowiada Wożny
z Rataj
z Rataj 19.09.2019, 21:51
panie Żyła weź pan lepiej nie przychodź. Radny bezradny , który nie robi NIC , kompletnie NIC
z Serbinowa
z Serbinowa 20.09.2019, 17:27
Zawsze można zyłę na taczce gnoju wywieźć!
?
? 19.09.2019, 22:29
Żyła od tego patrzenia prosto w oczy tym wszystkim kierownikom, naczelnikom, dyrektorom, prezesom i ch... wie komu jeszcze przestał dostrzegać prawdziwe problemy tego miasta. Pytanie, czy kiedykolwiek je widział?
UMO
UMO 19.09.2019, 21:49
Szkoła jest do zaorania w ratuszu każdy to wie . Dzisiaj był popłoch , Paprotka przerażona robiła akcję profrekwencyjna wśród swojaków żeby jutro dać odpór tym "pajacom z katolickiej ".
Tylko nie to
Tylko nie to 19.09.2019, 21:45
Wracają koszmarne buble Boba Budowniczego?
ks. Sowa
ks. Sowa 20.09.2019, 18:30
Po 25 latach dyktatury i tyranii - nic nowego ....
?
? 19.09.2019, 21:42
Pani skarbnik wyręcza Sekcję Komunikacji Społecznej w przekazywaniu istotnych informacji bojąc się kolejnej wtopy i drwin internautów?
Idź pan w ..... .
Idź pan w ..... . 20.09.2019, 07:30
Trzeba dodać zupelnie niepotrzebną sekcję, ktora tylko kumuluje koszty.
oko
oko 20.09.2019, 06:39
Sekcja Komunikacji Społecznej czy to nie jest filia Inowrocławskiej hejterskiej mafi
sPOcony Janek
sPOcony Janek 20.09.2019, 18:31
My nie wstydzimy się dobrych wzorców ....
Z
Z 19.09.2019, 21:14
A tuba propagandową ratusza milczy. Na portalu MO tematu nie ma. Nie wiedzą co nakłamać czy Wojtuś filmiki kręci za 1400 zł ?
Bejbi
Bejbi 19.09.2019, 21:10
Sowa to juz dostal wiecej niz wydano na boisko . Ale kto Jasiowi zabroni ?
?
? 19.09.2019, 21:23
Fakt, ekipa "Sowa i przyjaciele " robi skok na miejską kasą na bezczelnego. Pytanie czy Skarbnik to wszystko akceptuje?
Boczek
Boczek 20.09.2019, 06:53
Jak nie jak tak
Andrzej Puchacz