Radna zarzuca władzom powiatu manipulacje i wprowadzanie w błąd

  • 19.09.2019, 19:10
  • rpr
Radna zarzuca władzom powiatu manipulacje i wprowadzanie w błąd Krzysztof Dziedzic
- Nie damy sobą manipulować - stwierdziła Renata Wojciechowska, radna powiatowa PiS.

Renata Wojciechowska, radna Prawa i Sprawiedliwości z Sycowa, wygłosiła dzisiaj mocne oświadczenie na sesji Rady Powiatu Oleśnickiego.

Radna zwróciła uwagę, że skoro posiedzenia Rady są rejestrowane i jest ich bezpośredni przekaz internetowy, to nie ma żadnego problemu ze sporządzaniem protokołu. "Otóż nic bardziej mylnego" - stwierdziła stanowczo.

I zaczęła stawiać zarzuty. Protokół z poprzedniej sesji ma nie zawierać "połowy wypowiedzi, przede wszystkim radnych Prawa i Sprawiedliwości". Część wystąpień z kolei miała zostać okrojona lub zmieniona. Nie było w nim też części wypowiedzi dyrektor szpitala, "w której odnosił się do pozytywów, jakie zastał w szpitalu". Nie było także wypowiedzi radnego Jerzego Cegleckiego (KO), skierowanej do radnych PiS, a dotyczącej ostatnich wyborów, która sprowokowała do riposty i oświadczenia Piotra Karaska (PiS).

- Trudno przypisać próbę takiej konstrukcji pomyłce czy przeoczeniu. Wszystkie braki, pominięcie dotyczą bowiem jednoznacznie spraw dla zarządu i rządzącej koalicji niewygodnych - oceniła radna.

Dodał, że takie "pomyłki" w materiałach sesyjnych i protokołach są codziennością. To jej zdaniem "manipulacja informacją i próba wprowadzenia w błąd nie tylko radnych". A - dodała - "co jest możliwe w sferze medialnej, niedopuszczalne jest w dokumentach".

Renata Wojciechowska skrytykowała też redagowanie oficjalnej internetowej strony powiatu, która w jej ocenie staje się tubą propagandową Koalicji Obywatelskiej. - Nie tyle informuje ona, ile kreuje rzeczywistość - mówiła.

Przed jej wystąpieniem radny Stanisław Stępień (PiS) zwrócił uwagę, że w relacji o przekazaniu karetki dla Twardogóry, zamieszczonej na witrynie Starostwa, pominięto obecność radnego Alojzego Kuliga (PiS), któremu za zaangażowanie w tej sprawie dziękował wojewoda wrocławski.

Ponieważ nad oświadczeniami się nie dyskutuje, nie wiemy, jaka byłaby odpowiedź władz powiatu na te zarzuty. Być może odniosą się one do niego na kolejnej sesji albo zamieszczą swoje oświadczenie na stronie powiatu w Internecie.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

były radny
były radny 23.09.2019, 14:19
pani radna napisała Pani całą prawdę o postępowaniu obecnie rządzących
mieszkaniec
mieszkaniec 22.09.2019, 12:58
Brawo pani radna!
:))
:)) 21.09.2019, 14:39
Wojtek, był ty u rudej ???
Adam
Adam 20.09.2019, 15:03
Pani Wojciechowska to mądra i dobrze wykształcona kobieta
dyro
dyro 20.09.2019, 12:49
Ale pisiora! Widok dołujący,
kiero
kiero 20.09.2019, 14:08
Twój widok to dopiero jest komedia pachołku rosji
.
. 20.09.2019, 11:14
Czego wymagać od ludzi o prowincjonalnej mentalności? Jaki wyborca taki polityk.
Sławek
Sławek 20.09.2019, 10:49
Brawo pani radna Wojciechowska , bardzo słuszne uwagi , portal starostwa woła o pomstę , samulski myśli ,że to gazeta Sycowska a nie oficjalna strona starostwa ale to Dżugaj mu na to pozwala
Independent
Independent 20.09.2019, 10:48
A ja uważam, że znając "subtelność" prowadzenia kampanii i partyjnych interesów obecnie nam miłościwie panującej władzy powiatowej, należy się cieszyć, że strony internetowej starostwa nie zdobi - póki co - portret ze szczodrym uśmiechem Schetyny ozdobiony ornamentem w postaci przewijającego się baneru kandydata Polańskiego. Może się trochę jeszcze krygują, ale kto wie. kto wie? W końcu kampania wchodzi na ostatnią prostą. Powinni jednak wziąć przykład z "apolityczności" Jana B. Ten to nawet jak kogoś popiera, to popiera, ale się nie zaciąga. :-)
Iwo
Iwo 20.09.2019, 10:17
Milczenie wiadomego portalu mówi że zarzuty sluszne
Robert
Robert 20.09.2019, 10:21
Dawno nie czytałem tak trafnej uwagi!!! Brawo!
Mysia Pisia
Mysia Pisia 20.09.2019, 06:32
CENZURA?
k.
k. 20.09.2019, 00:09
Zaraz, zaraz. Czy dobrze rozumiem? Sesja nagrana pozostaje w Internecie "na zawsze" Czy sugeruje Pani manipulacje/cięcia/wycięcia fragmentów?
korki
korki 19.09.2019, 22:20
Krzyk rozpaczy po 13 października to będzie Schetyny i jego popleczników z naszego powiatu Dżugaja i Sarny który udaje wielkiego polityka a jest badziewie
Komitet Wyborczy
Komitet Wyborczy 20.09.2019, 06:27
My Oleśniczanie życzymy POpaprańcom jedno cyfrowego wyniku wyborczego !!! a najlepiej po niżej 5 %
:))
:)) 19.09.2019, 21:53
pisowski krzyk rozpaczy, czas się pogodzić z przegraną i zapomnieć o władzy raz na zawsze
gk
gk 20.09.2019, 00:09
głupek!
 ;)
;) 22.09.2019, 17:27
d u p e K !
kg
kg 22.09.2019, 13:34
***k !
Stan
Stan 19.09.2019, 21:02
Pooglądać sobie proszę stronę starostwa i wszystko jasne , tuba propagandowa Platformy , co Pan na to Panie Horbacz , jestes przewodniczącym musisz coś robić, To wina Dżugaja i jego pełnomocnika Samulskiego
Kociemba
Kociemba 19.09.2019, 21:45
Adam ? Postawić się ? Wolne żarty.........m
kot
kot 19.09.2019, 20:56
Radna bredzi jak kocinski.Przypadek?Nie sądzę ;)
?
? 19.09.2019, 20:55
Na śmieciowym portalu porshe panamera ani słowem o miażdżącym oświadczeniu radnej Wojciechowskiej i jakaś taka cisza na temat starosty Dżugaja, wcześniej był atakowany przy każdej okazji, czyżby było polecenie zaprzestania nękania pana starosty do zbliżających się wyborów, bo to mogłoby psuć wizerunek KO?
za 1400
za 1400 19.09.2019, 21:52
Wojtuś P. zajęty filmiki robi
Co za syf?
Co za syf? 19.09.2019, 22:04
Patrz pan jak to się zmienia, kiedyś biegał za Bronsiem z kamerą i zadawał niewygodne pytania, co Bronsia doprowadzało do histerii. Co ty powiesz, dał się kupić za niecałe półtorej klocka?
trzydzieste plenum spółdzielni Zenum
trzydzieste plenum spółdzielni Zenum 19.09.2019, 20:53
Popieram. strona powiatu to prymitywna i tępa propaganda PO i Jana Dzugaja. Już nawet strona Olesnicy jest rzetelniej prowadzona ....a byc mniej wywazonym od niej to meeeeeega osiągnięcie . no ale że protokoły też ustawiaja to już granda w biały dzień. No ale w Twardogórze to chyba nikogo nie dziwi. My tam Jasia łyżwiarza dogłębnie poznaliśmy he he he he I dobrze wiemy że pociagnie ten układ na dno . Pogadajcie z ludźmi w Starostwie i z jednostek to sie nasłuchacie
pa pa
pa pa 19.09.2019, 20:34
wojciechowska odleciała :))
Wyborca
Wyborca 19.09.2019, 20:18
Piękne oswiadczenie za stonę starostwa odpowiuada starost a a redaguje Samulski wstyd dla rzadzacych
ptyś