Powaliło drzewa w powiecie oleśnickim

  • 18.09.2019, 08:27
  • Źródło: OSP Sokołowice
Powaliło drzewa w powiecie oleśnickim OSP Sokołowice
Wichura, która przeszła w nocy przez powiat oleśnicki, spowodowała zablokowanie niektórych dróg

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowicach (powiat oleśnicki) informują, że w nocy otrzymali dyspozycję udania się do miejscowości Brzezinka (gmina Oleśnica), gdzie na drodze miały znajdować się powalone drzewa.

Do zdarzenia udał się 6-osobowy zastęp. Po dotarciu na miejsce zdarzenia potwierdzono, że na połowie jezdni leży konar drzewa, częściowo blokując ruch. Zagrożenie zostało usunięte, a zastęp udał się do miejscowości Miodary w gminie Dobroszyce (powiat oleśnicki), gdzie nad drogą znajdował się również powalony konar, oparty o drzewo po przeciwnej stronie drogi.


Po dotarciu na miejsce ustalono, że doszło do wyrwania drzewa z systemem korzeniowym, wskutek czego pochyliło się ono nad drogę i oparło koroną o inne drzewo oraz prawdopodobnie linie telekomunikacyjne. Przekazano do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy informację o konieczności zadysponowania na miejsce Pogotowia Energetycznego, a także specjalnego samochodu-drabiny marki Magirus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.


Pogotowie Energetyczne potwierdziło, że linia, na których leży korona drzewa, jest linią telekomunikacyjną, a więc nie grozi porażenie prądem, w związku z czym przystąpiono do stopniowego cięcia drzewa z kosza drabiny. 


Zagrożenie zostało usunięte, a jezdnia uprzątnięta. Akcję zakończono po północy.

Źródło: OSP Sokołowice

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe