Władze Oleśnicy upamiętniły 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

  • 17.09.2019, 22:48
  • Krzysztof Dziedzic
Władze Oleśnicy upamiętniły 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę UM Oleśnica/Fb
Po mszy świętej w bazylice św. Jana złożono kwiaty pod pomnikiem Golgota Wschodu

Z okazji 80. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę - 17 września 1939 roku - odprawiono mszę świętą w bazylice św. Jana w Oleśnicy.

Następnie odbyła się miejska uroczystość składania wieńców i kwiatów pod pomnikiem Golgota Wschodu stojącym obok świątyni. Wzięli w niej udział wraz z księżmi i mieszkańcami Oleśnicy przedstawiciele władz samorządowych - burmistrz Jan Bronś, jego zastępczyni Edyta Małys-Niczypor, radna Mariola Aiyegbusi z Klubu Jana Bronsia, Wojciech Bartnik, Paweł Bielański i Beata Krzesińska z Oleśnicy Razem, a także delegacja Prawa i Sprawiedliwości: Zygmunt Skiba (przewodniczący Komtetu Terenowego), Zdzisława Jakimiec, Krzysztof Sycianko oraz byłe radne miejskie Bożena Stachurska i Janina Szczuraszek.

Obecni byli przedstawiciele wojska stacjonującego w Oleśnicy, siostry felicjanki, a także młodzież szkolna z nauczycielami. Szkoły wystawiły swoje poczty sztandarowe.

Burmistrz Oleśnicy wygłosił okolicznościową przemowę.

Krzysztof Dziedzic

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 19.09.2019, 10:55
Dziwi mnie, że z klubu radnych Bronsia była tylko jedna osoba jako kwiatkowa. Z klubu OR były trzy osoby. Czyli radni Bronsia nie usłuchali wezwania i nie przyszli. Ich nudzą obrady RM, ale i uroczystości patriotyczne są dla nich też nudne.
antyklerykał
antyklerykał 19.09.2019, 04:05
Jakoś tak dziwnie - Bronś antyklerykał (?), klęka. A mafijno-pedofilskie buce w sutannach nie ! Oni bredzą o patriotyzmie polskim. To dla tego, że służą obcemu okupacyjnemu państwu za nasze pieniądze. Ament.
?
? 18.09.2019, 22:42
Bronś popiera Jarosa? Zwolennika LGBT i adopcji dzieci przez homo? Co księża na to?
..
.. 18.09.2019, 22:37
Tak, jest to dysonans i bardzo niesmaczne. Całkiem niedawno Panorama zaprezentowała jak to bawi się Sowa, koordynator kampanii Bronsia w porównywanie księży do Hitlera. Bronś z pewnością wie co się dzieje, jaką obrzydliwą antyklerykalną narrację buduje oleśnicki strateg, i w cale to Bronsiowi nie przeszkadza pokazać się to tu, to tam. Są jednak ludzie którzy są mocno zdegustowani takim obrotem sprawy.
Ratusz
Ratusz 18.09.2019, 20:31
Co za profanacja chory z nienawiści do kleru utyty budowlaniec pod krzyżem....
sPOocony Janek
sPOocony Janek 18.09.2019, 20:43
A teraz zrobię przelew do świętego radia na 22.000 zł .....
Lewica
Lewica 18.09.2019, 19:17
A dlaczego nie pod pomnikiem ZBoWiD ???
marek
marek 18.09.2019, 18:36
Na tym samym zdjęciu nr 4 widać z tyłu przedbramie zamku oleśnickiego. Daje się zauważyć, że w dolnej części są dziury i niedługo coś się zawali. Burmistrz J. Bronś, który kiedyś, co roku, dawał 25 tys. na remont zabytków zamku - w tym roku nie dał nic, bo dyr. jest z innej partii niż on. Natomiast da 20 kilka milionów na remont dworca, a zamek niech się wali. Nie jego. Ze strategi promocji A. Sowy wynika, że zamek jest lokomotywą promocji Oleśnicy. A J. Bronś uważa że jest to dworzec.
kolejarz
kolejarz 18.09.2019, 18:52
Dworzec lokomotywą promocji - dobre
Sekcja Komunikacji Społecznej.
Sekcja Komunikacji Społecznej. 18.09.2019, 20:45
Szanowni Państwo. Dworzec PKP jest idealną promocją miasta. Jaki dworzec - takie miasto. Tak zarządził Pan Burmistrz. Pozdrawiamy.
Stanisław Anioł
Stanisław Anioł 18.09.2019, 19:12
Niech pan nie traci otuchy. Pisarz Sofronow, znał pan? Nie? Szkoda. On proszę pana pracował w kuźni. Wie pan bo jego odgłosy pracy mobilizowały do twórczego wysiłku. No i doszedł do rezultatów. No, a taki dworzec PKP, to jak kuźnia .... ktoś proszę pana stuka, pan proszę pana puka, boruje, piłuje. Tak proszę pana.
Ochódzki
Ochódzki 18.09.2019, 17:18
Zdj. nr 4 - to jest miś na miarę naszych możliwości ....
ks. Sowa
ks. Sowa 18.09.2019, 19:14
Antyklerykalny Bronś w otoczeniu księży ...... Potargało mi jelita !!!!
...
... 18.09.2019, 13:44
Ks Klaudiusz jest The Best!
krasnoarmiejec
krasnoarmiejec 18.09.2019, 09:59
utyty spocony komplementował sowietów.
z
z 18.09.2019, 00:24
A ta pani w skórze, gustownie ubrana?
..
.. 18.09.2019, 00:02
A autora Pomnika Wiesława Piechówkę Bronś nie zaprosił. Może wszystkie święta obchodzić pod tym polskim pomnikiem, zamiast pod pruskim?

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165