Senator Obremski o dworcu PKP w Oleśnicy

  • 17.09.2019, 14:46
  • Krzysztof Dziedzic
Senator Obremski o dworcu PKP w Oleśnicy foto: Krzysztof Dziedzic
Zdaniem senatora to najgorszy dworzec kolejowy na Dolnym Śląsku!

Senator Jarosław Obremski odwiedził dziś Oleśnicę. Spotkaliśmy go na dworcu PKP. W wypowiedzi dla naszej redakcji poinformował, że w kręgu jego zainteresowania jest projektowana trasa kolejowa Warszawa - Wrocław, na której znalazłaby się Oleśnica. Z Warszawy jechałoby się do Wrocławia po linii prostej - przez Łódź i Oleśnicę. Nasze miasto zyskałoby na tym projekcie, bo dojazd do Wrocławia pociągiem trwałby 15-17 minut. Senator o to właśnie zabiega.

Drugi oleśnicki temat interesujący senatora to stan dworca PKP. - Ja mam wrażenie z tego, jak jeżdżę po Dolnym Śląsku, czy po dawnym województwie wrocławskim, to z użytkowanych  dworców ten jest w tej chwili w najgorszym stanie. Stan jest dramatyczny. Uważam, że to jest rzecz do szybkiego rozstrzygnięcia, dogadania się, znalezienia środków i wyremontowania - powiedział Jarosław Obremski.

Polityk z Wrocławia ubiega się o ponowny wybór w nadchodzących wyborach. W okręgu nr 6, obejmującym m.in. powiat oleśnicki, będzie rywalizował z Bogdanem Zdrojewskim i Dariuszem Stasiakiem - jako kandydat zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

Szersza wypowiedź senatora - w Panoramie Oleśnickiej

Na dworcu w Oleśnicy senatorowi towarzyszyła grupa współpracowników. Był wśród nich jego asystent Jakub Horbacz, znany z przewodniczenia Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnica, a prywatnie syn przewodniczącego Rady Powiatu Oleśnickiego. Była też powiatowa radna Zdzisława Jakimiec.

 

A tak przedstawia się okręg wyborczy nr 6 w wyborach do Senatu RP:

Okręg nr 6 - pow. górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski
1. Obremski Jarosław Wojciech, Komitet Wyborczy Prawi i Sprawiedliwość
2. Stasiak Dariusz Paweł, Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy
3. Zdrojewski Bogdan Andrzej, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

 

O senatorze w Wikipedii:

Od 1990 do 2002 był radnym rady miejskiej Wrocławia, a w latach 1990–1998 równocześnie członkiem zarządu miasta Wrocławia. Odpowiadał w nim m.in. za gospodarkę mieszkaniową i współpracę z zagranicą (1990–1994), a następnie oświatę i promocję miasta (1994–2001). W latach 1998–2001 zajmował stanowisko przewodniczącego wrocławskiej rady miejskiej. W 2001 został też odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. W latach 2001–2011 był wiceprezydentem Wrocławia. Jako samorządowiec działał na rzecz budowy nowego terminala na wrocławskim lotnisku[5]. Wchodził w skład Rady Kuratorów Fundacji Ossolineum, zasiadł także w Radzie Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.

Należał kolejno do Partii Konserwatywnej, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i Platformy Obywatelskiej. Tę ostatnią partię opuścił w styczniu 2009 w związku z konfliktem pomiędzy PO a prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem.

W wyborach w 2011 był kandydatem do Senatu w okręgu wyborczym nr 8, zgłoszonym przez Komitet Wyborczy Wyborców Rafał Dutkiewicz, wchodzący w skład ruchu Unia Prezydentów – Obywatele do Senatu. Uzyskał 63 717 głosów (41,89%), co dało mu pierwsze miejsce w okręgu i mandat senatorski. Jego kontrkandydatami byli Leon Kieres i Kornel Morawiecki. Jarosław Obremski w tych wyborach jako jedyny kandydat środowiska Obywateli do Senatu został wybrany do izby wyższej polskiego parlamentu. Przystąpił w niej do Koła Senatorów Niezależnych. Związał się ze stowarzyszeniem Obywatelski Dolny Śląsk. W eurowyborach w 2014 poparł listę Polski Razem.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o senacką reelekcję, otrzymując 89 699 głosów (60,55% głosów w okręgu). Startował jako kandydat niezależny z poparciem prawicy (m.in. PiS i Polski Razem). W Senacie początkowo ponownie przystąpił do KSN, jednak 19 maja 2016 został członkiem klubu Prawa i Sprawiedliwości. W Senacie IX kadencji został wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej.

Krzysztof Dziedzic

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe