Sadzą drzewa na placu Zwycięstwa!

  • 17.09.2019, 14:19
  • Krzysztof Dziedzic
Sadzą drzewa na placu Zwycięstwa! foto: Krzysztof Dziedzic
Opinia, że plac Zwycięstwa znów będzie betonową pustynią, jest dość powszechna. Ale czy na pewno taki będzie?

"Betonoza", "betonowa pustynia" - tak dość często komentują oleśniczanie wygląd placu Zwycięstwa w Oleśnicy po remoncie, który jest na ukończeniu. Rzeczywiście, dominuje na placu rozległa kamienna posadzka. Dzisiaj jednak zobaczyliśmy, że nasadza się nowe drzewa. Na naszych oczach wkopywano kilkuletnie klony.

Posadzone dopiero co platany pozwalają spodziewać się w przyszłości dużej zacienionej przestrzeni. Wystarczy zajrzeć na podwórko Przedszkola nr 1, boisko I LO, czy ulicę Brzozową, by się o tym przekonać. Nowe platany na placu Zwycięstwa będą więc kontynuacją jeszcze przedwojennej tradycji miasta.

Pozostawiono też większość drzewek, które rosły już przed remontem. Wiemy jednak, że one cienia dają jak na lekarstwo.

Trzeba jeszcze trochę poczekać, żeby zobaczyć, jak naprawdę to wszystko będzie wyglądać, czy określenie "betonowa pustynia" będzie rzeczywiście uprawnione. Jesteśmy ciekawi ostatecznego efektu, podobnie jak większość oleśniczan.

Krzysztof Dziedzic

Zdjęcia (56)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fege
fege 27.09.2019, 15:59
a króliczki też będą nowe bo stare zeżarli
AAA
AAA 18.09.2019, 17:16
Taka ciekawostka: olesnica24.com kasuje komentarze niewygodne dla Krzysztofa D. i blokuje adres IP. Zastanówcie się, dlaczego tak wychwalany za walkę o wolność informacji portalik, sam odmawia tej wolności innym.
Hej, hej, Sokole!
Hej, hej, Sokole! 18.09.2019, 16:08
Krzysiu, dlaczego kasujesz niewygodne dla Ciebie komentarze? Taka jest prawda, a Ty się jej wstydzisz?
esteta
esteta 18.09.2019, 07:59
Mała kosmetyka za GRUBĄ KASĘ,pieprzą się z tym tyle czasu a efekt mizerny.............i tyle.
fontan
fontan 18.09.2019, 00:26
Esteta - w projekcie jest inna fontanna, elegancka, współczesna. Ale komuś się ona nie podobała? Komu??? Widać inne zmiany na gorsze. Dlaczego? Może ktoś sprawdzi całość?
ptyś
ptyś 19.09.2019, 06:58
to tak jak z basenem miejskim w olimpijskich wymiarach zamienionym na wannę ,rondo koło lidla i wiele innych
Ronin
Ronin 17.09.2019, 22:27
Porównajcie koncepcje, które wyłoniono w konkursie za M.Kołacińskiego z "dziełem" inż. JB - https://olesnica.naszemiasto.p…
Rock
Rock 17.09.2019, 21:54
Wandale już czekają aby połamać te drzewka bez monitoringu może być słabo
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.09.2019, 21:25
Brawo wykonawca Tomasz W
Esteta
Esteta 17.09.2019, 20:03
Trochę szkoda, że nie pomyśleli o fontannie. Ta stara jest bez polotu, banalna, siermiężna i generalnie psuje oryginalny kształt nowej, ciekawej kompozycji przestrzennej.
JoTZet
JoTZet 17.09.2019, 18:42
Czyli jednak dobrze ten Kołaciński plac zaplanował.
abeton
abeton 17.09.2019, 17:25
Gdyby nie Kołaciński to plac byłby dalej brzydkim, bezdrzewnym skrótem z ul. Sinapiusa na ul. Skłodowskiej, z pokruszonymi betonowymi płytami.
Ogrodnik
Ogrodnik 17.09.2019, 16:09
W centrum.miasta park to jakies bachanalia Nieznajomosc zasad funkcjonowania fauny czy flory w jakich warunkach musza funkcjonowac. Przeciez wiekszosc z tych roslin po roku uschnie
Co to się wyprawia!
Co to się wyprawia! 17.09.2019, 14:56
Krzysiu już w kieszeni Bronsia?

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165