Sklepik Zdrowik w SP6 w Oleśnicy otwarty!

  • 17.09.2019, 13:52
  • Krzysztof Dziedzic
Sklepik Zdrowik w SP6 w Oleśnicy otwarty! foto: Krzysztof Dziedzic
Towary na półki szkolnego sklepiku wybiera dietetyk

W samo południe otwarto dziś sklepik spożywczy w Szkole Podstawowej nr 6 w Oleśnicy. Jego nazwa - Zdrowik - wyraźnie wskazuje, że będzie tam oferowana zdrowa żywność. To kolejna placówka handlowa Fundacji Polskiedzieci.org z Wysokiej w województwie dolnośląskim. Dziś także otworzyła podobny sklepik w SP7, a od dawna funkcjonują Zdrowiki w SP3 i SP4 w Oleśnicy. Jak powiedziała nam prezes Fundacji Natalia Bujak, organizacja prowadzi już 9 sklepików na Dolnym Śląsku. W Oleśnicy towarzyszyły jej działaczki Fundacji Agata Roczniak, Monika Kaczmarczyk, Urszula Leśniak, Justyna Niziolek. Ta ostatnia jest dietetyczką i ustala menu na półki sklepiku Zdrowik.

W uroczystym otwarciu sklepiku i przecięciu symbolicznej wstęgi uczestniczyły wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor, dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Grażyna Dłubakowska i gospodarz Szóstki - dyrektor Jadwiga Wieczorek.

Uczniowie przygotowali piosenki na temat zdrowego odżywiania się. Dla wszystkich był promocyjny poczęstunek artykułami oferowanymi w Zdrowiku.

Krzysztof Dziedzic

Zdjęcia (86)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kotek
kotek 18.09.2019, 22:04
super, oby więcej takich inicjatyw
Halina
Halina 17.09.2019, 21:46
Opakowania niedługo już będą inne. Sama idea to mega postęp w żywieniu dzieci. Zdrowe shejki zamiast snikersow i pizzerki z keczup em o nie wiadomym składzie
Eko
Eko 17.09.2019, 17:48
Plastikowe kubki i inne opakowania też zdrowe i ekologiczne?
he
he 17.09.2019, 17:09
Oj znowu te garnitury damskie i ten lans i sztuczny uśmiech Pani ....

Pozostałe