Miód za miód w oleśnickim ratuszu, czyli Kubuś Puchatek by się ucieszył

  • 13.09.2019, 18:05
  • hag
Miód za miód w oleśnickim ratuszu, czyli Kubuś Puchatek by się ucieszył Grzegorz Huk
W sali narad ratusza w Oleśnicy odbyło się oficjalne powitanie delegacji miast partnerskich, które przyjechały na kolejną edycję oleśnickich Dni Europy. Oleśnica gości delegacje z Warendorfu (Niemcy), Jaunay – Marigny (Francja), Chrudimia (Czechy) i Kachowki (Ukraina).

Spotkanie służyło omówieniu charakteru współpracy samorządów i miejskich instytucji oraz kurtuazyjnej wymianie prezentów.

Oleśnica dla swoich gości przygotowała kosze, w których znalazły się ceramiczne talerze - dzieło miejscowych twórców, były też miody i inne łakocie

Goście odwzajemnili się również różnymi podarkami. W koszu delegacji Warendorfu widzieliśmy też spory zapas przysmaku Kubusia Puchatka.

hag

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pytam
pytam 14.09.2019, 17:34
Ciekawe co tam robi p. A. Szpiłyk? Dyrektorzy innych instytucji miejskich nie byli zaproszeni.
wyjaśniam
wyjaśniam 14.09.2019, 18:50
ubi tu Gaius, ibi ego Gaia , czyli gdzie ty Gajuszu, tam ja Gaja
;)
;) 14.09.2019, 15:53
*** się uspokoił
wiesz o co kaman...
wiesz o co kaman... 14.09.2019, 11:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.09.2019, 10:33
Szkoda, że nie ustawili się do wspólnego zdjęcia w "parku" "Pod blachą", albo w ruinach obiektów z listy narodowego Instytutu Dziedzictwa - "czerwonych koszar", albo przed budynkiem ul. Sejmowa 11. Patrzę na zdjęcia i cóż też dostrzegam - wagowo to ci z Oleśnicy przewyższają swoich gości, czym dowodzą, iż na bakier są ze świadomością zdrowotną. Fachowcy twierdzą, iż otyłość źle wpływa na pracę całego organizmu.
Obserwacje
Obserwacje 14.09.2019, 03:20
Jakich gosci zaprosil ZUkrIny , Czech i Niemiec nie oszukujmy sie prwda jest taka przeciez nie ma nic Wtej Olesnicy do zwiedzania nie ciekawto miasteczko brudne icala klan zuli i nie rbow
pytam
pytam 13.09.2019, 22:56
Czym Oleśnica może zainteresować Chrudim? Przecież to jest różnica kultur. Oni mają orkiestrę symfoniczną, muzea z prawdziwego zdarzenia A co my możemy zaoferować - miód? Nawet nie mają broszury z opisem Oleśnicy po czesku, niemiecku i francusku. Opisy, które były za Kołacińskiego już się skończyły, a zrobić nowe - nikt z tych nowicjuszy nie potrafi.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.09.2019, 22:19
Czy Jan Bronś zaprosił na spacer ulicą Sejmową? A może ulicą Mickiewicza, by pokazać zabytkowe bramy? A może na przejażdżkę obok "Pod blachą" i na spacer wokół i "czerwonych koszar"? A może razem spacerowali i "podziwiali" estetykę fasad wokół ratusza? A może opowiedział gościom o usunięciu zabytku z parku przy ul. Mickiewicza i domu na murze? A może zaproponował gościom oleśnickie skateparki?

Pozostałe