W zamku w Oleśnicy strzelają

  • 13.09.2019, 11:19
  • Źródło: CKiW OHP
W zamku w Oleśnicy strzelają CKiW OHP
Zamkowa strzelnica jest miejscem, w którym ciekawie można spędzić czas

W ramach zajęć edukacyjnych chętni wychowankowie Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Oleśnicy mogli skorzystać z zajęć na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Ligi Obrony Kraju - Ochotniczych Hufców Pracy”. Pod kierunkiem wychowawcy uczyli się prawidłowego uchwytu broni stanowiącego podstawę sztuki strzelania, postawy strzeleckiej i celnego strzelania do oddalonej o kilkanaście metrów tarczy. Przed przystąpieniem do treningu młodzież wysłuchała informacji dotyczącej właściwego zachowania się na strzelnicy i zasad obowiązujących podczas strzelania z broni pneumatycznej, poznała również rodzaje i budowę broni.

Po wysłuchaniu instruktażu dotyczącego techniki oddawania strzału młodzież z entuzjazmem podeszła do ćwiczeń. Każdy z uczestników miał do dyspozycji karabiny pneumatyczne, z których mógł oddać trzy - każda po dziesięć strzałów -serie. Strzelanie poprzedziły ćwiczenia przygotowawcze.

Jak informują organizatorzy zajęć na strzelnicy, mają one na celu popularyzację strzelectwa sportowego wśród młodzieży. Ponadto dyscyplina ta kształci u młodych ludzi pożądane cechy charakteru: zdyscyplinowanie, umiejętność opanowania się i skupienia, wytrwałość, cierpliwość, współzawodnictwo sportowe. Jej uprawianie daje dużo satysfakcji, a jednocześnie może stanowić element przysposobienia młodzieży do odpowiedzialności za obronę kraju. Zajęcia na strzelnicy przyniosły uczestnikom dużo wrażeń i zadowolenia.

Źródło: CKiW OHP

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

k
k 18.09.2019, 00:07
Super pomysł. Każdy winien wiedzieć gdzie spust i szczerbinka
dobre
dobre 15.09.2019, 10:14
Uczenie 'patologii' strzelać?!

Pozostałe