Tragedia na Krzywoustego i co dalej?

  • 11.09.2019, 08:40
  • Żródło: Panorama Oleśnicka
Tragedia na Krzywoustego i co dalej?
Ta tragedia wstrząsnęła Oleśnicą. Co zrobić, aby nie doszło do kolejnych?

28 sierpnia kierowca volkswagena passata na opolskich numerach potrącił na rogu ulicy Krzywoustego i Lotniczej w Oleśnicy rowerzystkę. 72-letnia kobieta jechała na działkę. Przejeżdżała ścieżką rowerową z jednej na drogą stronę. Niestety, ranna kobieta zmarła.

Ten tragiczny wypadek musi być przestrogą dla wszystkich tych, którym wydaje się, że ich obecność na wyznaczonej, wymalowanej czerwoną farbą, ścieżce, jest gwarancją bezpieczeństwa. Nie jest! Mylne jest przeświadczenie rowerzystów, których jest coraz więcej, że osoba jadąca na rowerze po wyznaczonej liniami ścieżce zwolniona jest z zachowania czujności.

Niebezpiecznie jest m.in. na ścieżce rowerowej przy ulicy Wileńskiej (skrzyżowanie z ulicą Podchorążych). Wielu rowerzystów bagatelizują znak informujący o końcu ścieżki w obrębie wspomnianego skrzyżowania. Kiedy pojawia się tam samochód, robi się niebezpiecznie. Często dochodzi do gorącej wymiany zdań. Podobne scenki możemy zobaczyć na ulicy Wojska Polskiego. Tu też mamy do czynienia z nieprzestrzeganiem przepisów, zwłaszcza przy wyjazdach z osiedlowych uliczek.

Z kolei na Krzywoustego, w trakcie oględzin miejsca wypadku, policjanci komentowali, że poprowadzenie  fragmentu ścieżki w poprzek niezwykle ruchliwej ulicy to rozwiązanie niefortunne i obarczone dużym ryzykiem, tym bardziej że mało kto z kierowców przestrzega tu przepisowej prędkości.

Ale - podkreślmy - inne rozwiązanie wspomnianego  traktu rowerowego z przyczyn technicznych nie było w tym miejscu możliwe. Pomysły? Można zrobić np. podwyższony przejazd, połączony z przejściem dla pieszych.

Administratorem wojewódzkiej drogi nr 451, w obrębie której znajduje się przejazd, jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.  
 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 ale burdel
ale burdel 12.09.2019, 16:42
A gałęzi to k...... nie ma kto obciąć? Przecież tego znaku nie widać!!!!!
TROLL.
TROLL. 12.09.2019, 08:59
Kiedy tam wreszcie zaczną ginąć wyborczy obiecywacze jak i ich rodziny?? Czas najwyższy ściąć gałęzie zasłaniając znak "przejście dla pieszych". Ale idzie jesień i liście opadną. Problem zniknie do wiosny. A po niej czas na obiecywaczy i ich obietnice powróci a liście odrosną i pozostaną jak zwykle NIE SPEŁNIONE.
Trybik
Trybik 12.09.2019, 05:48
Czyli takie przejazdy są niebezpieczne i należy je zlikwidować.
Obywatel
Obywatel 11.09.2019, 11:10
Rowerzyści i kierowcy musza uważać na siebie i wzajemnie się pilnować to fakt, ale problem leży gdzie indziej. Nie widać rowerzystów, którzy wyjeżdżają, wręcz wtargają na jezdnie zza drzew, nie patrząc na to, że auto się nie zatrzyma od tak odrazu bo im się należy pierwszeństwo. Kto ma większe szanse wyhamowania samochód czy rower? Bo mnie się wydaję że oczywiście rower!
Indygo
Indygo 11.09.2019, 10:46
Gdzieś okolo tydzień temu wyjezdżalam z mężem z ulicy Lotniczej Zatrzymaliśmy sie wlasnie przed ścieżką rowerową na której doszlo ostatnio do tej tragedii. Przed ścieżką stał rowerzysta. Na szczęście zanim ruszył spojrzał w prawo. Z tej strony zapierniczał tir na 100% mial okolo 80 km/h nagle zaczoł hamować z koł naczepy siwy dym i smród gumy, gosciu za kierownicą miał oczy jak 5zł, Zatrzymał sie przy samym przejeździe. Rowerzysta z pogardą zaczoł mu klaskać. Ślady hamowania mialy około 20m mozna je do dziś oglondać. Zróbcie coś z tym bo bedziemy częściej czytac na forach Oleśnicy o tragediach na takich przejazdach. Masakra!!! 😡
lolo
lolo 11.09.2019, 13:06
Jak Ty piszesz!?
rowerzystka
rowerzystka 11.09.2019, 10:21
Powinni coś zrobić,jeżdżę tam często,zawsze staję przed przejściem ,bo się boję ,prawie żaden samochód się nie zatrzyma,a swoja drogą ,kiedy ta ścieżka będzie przedłużona do Świerznej ?tak było obiecane przed wyborami i nie zdążono.Kończy się przed torami ,potem kawałek ...i się urywa więc znów trzeba przejść na prawą stronę i jechać szosą ,na co oczywiście samochody reagują klaksonami !!!a pobocze małe ,tylko patrzeć na następny wypadek.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.09.2019, 10:20
To zdjecie ktore Państwo ma dodane dokładnie pokazuje jak "widac" znak o sciezce rowerowej . Galezie wszystko zaslaniaja dopiero przed samym znakiem, sama sciezka go widać i z predkosci 50km nie da rady wyhamowac. Może z obu stron ograniczenie 30km/h i prog ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.09.2019, 20:56
Podobnie jest od strony miasta. Tam znak drogi głównej zasłania przez długi czas znak informujący o przejściu i przejeździe dla rowerów. Mógł ten zamiejscowy kierowca za późno go zauważyć.
palka
palka 11.09.2019, 10:05
nosz kurka wodna

Pozostałe