10 tysięcy pierogów w Malerzowie

  • 08.09.2019, 23:14
  • Krzysztof Dziedzic
10 tysięcy pierogów w Malerzowie Malerzów/Fb
To była szósta edycja Biesiady z Pierogami.

Około 10.000 pierogów ruskich, z mięsem, gryczanych, z kapustą i grzybami, z kapustą i ziemniakami, a do tego gołąbki, chleb swojski ze smalcem i ogórkiem, piróg pieczony, golonka i żeberka w kapuście, grochówka z kuchni polowej, domowe ciasta, kawa i herbata, piwo, napoje, sery kozie z Koziołkowa - to było menu plenerowej imprezy Biesiada z Pierogami w Malerzowie w gminie Dobroszyce (powiat oleśnicki) w sobotę 7 września. Do tego wyroby rękodzielnicze państwa Łaczmańskich i przejażdżki bryczką zorganizowane przez Fundację Konikolandia mającą swoją siedzibę w Malerzowie. Wieczorem do tańca przygrywał zespół Power Beat.
Wśród uczestników byli wójt Artur Ciosek i jego zastępca Tomasz Urbaniak z małżonkami, przewodniczący Rady Gminy Dariusz Palma oraz prezes Gminnej Gospodarki Komunalnej Dariusz Jagiełło, a także Bogdan Zdrojewski prowadzący aktualnie kampanię wyborczą do senatu jako kandydat Koalicji Obywatelskiej.
"Pomimo kapryśnej aury uważamy, że nasza tegoroczna Biesiada była bardzo udana, dostarczyła nam wiele radości i satysfakcji" - ocenili organizatorzy imprezy - sołtys i radny Andrzej Biłas, Rada Sołecka i Stowarzyszenie Sympatyków Malerzowa.

Krzysztof Dziedzic

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

głodny
głodny 09.09.2019, 09:07
Co się stało z resztą co została ?

Pozostałe