Sekcja Komunikacji Społecznej w UM Oleśnicy nie daje rady. Po co więc burmistrz Bronś ją stworzył?

  • 03.09.2019, 20:51
  • OAI
Sekcja Komunikacji Społecznej w UM Oleśnicy nie daje rady. Po co więc burmistrz Bronś ją stworzył?
Radny opozycji punktuje komórkę promocji Oleśnicy i burmistrza Bronsia, broniącego wielotysięcznych wydatków na propagandę dla osób z nim związanych. Oto tekst Pawł Bielańskiego, zamieszczony na portalu społeczościowym:
Sekcja Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta nie jest w stanie, tu cytat z wypowiedzi pana burmistrza: "czasowo i merytorycznie" wykonać swoich zadań. Czy zatem praca sekcji będzie usprawniona? Niekoniecznie. 

Otóż, niewydolność sekcji, którą burmistrz sam stworzył, ma uzasadniać podpisywanie kolejnych umów Urzędu Miasta z podmiotami zewnętrznymi na prowadzenie m.in. miejskiej strony internetowej. W konsekwencji za niewydolność Sekcji Komunikacji płaci oleśnicki podatnik. Płaci słono, a miejska kasa płynie szerokim strumieniem.

Jak bardzo szerokim?

Wspominałem już Państwu, że Andrzej Sowa (koordynator kampanii Jana Bronsia) poprzez swoją spółkę pobierał w styczniu br. za prowadzenie miejskiego profilu Facebook oraz strony internetowej wynagrodzenie w wysokości 4920 zł. Od Skarbnik Miasta otrzymałem informację, że za tą samą usługę pani Katarzyna Kijakowska (lokalna dziennikarka) otrzymała wynagrodzenie w kwocie 2.963,74 zł (za usługę świadczoną w lutym), a za świadczonie usługi przez kolejne półtora miesiąca z miejskiej kasy wypłacono dziennikarce kwotę 6.679,59 zł. 

Co ciekawe były już pracownik Urzędu Miasta - pan Jakub Jeżyna, pobiera obecnie na podstawie umowy - zlecenia kwotę 1185, 71 zł za prowadzenie miejskiej strony. Choć na jego stanowisko zatrudniono nowego pracownika, lokalnego działacza Platformy Obywatelskiej ( o zatrudnieniu informowały lokalne media, link: https://www.olesnica24.com/…/3886,sebastian-lelas-bez-konku…

A skąd takie rozbieżność wypłacanych wynagrodzeń?

Pan burmistrz wskazuje w swojej "konkretnej odpowiedzi", że cyt. "zróżnicowanie jest normalnym elementem funkcjonowania", a wynika z "podstawowych praw popytu i podaży". Dość zaskakująco burmistrz porównuje różnicę wypłacanych stawek dla zewnętrznych podmiotów do zróżnicowanych cen... działek?!

Cóż, nie trzeba być specjalistą z wyceny gruntów, bo chyba takie działki burmistrz miał myśli, by stwierdzić, że "działkę", która otrzymał przy tym podziale pan Andrzej Sowa dalece odbiegała od stawek rynkowych. Szczególnie to widać, gdy zestawimy "działkę" pana Sowy z "działką" doświadczonego, byłego już pracownika miejskiego urzędu czyli odpowiednio kwoty 4920 zł i 1185 zł.

Na załączonym nagraniu z sierpniowej sesji Rady Miasta możecie Państwo wysłuchać jak wolny rynek kształtuje ceny "działek". Z góry przepraszam za jakoś obrazu, ale naprawdę polecam posłuchać jak burmistrz Jan Bronś uzasadnia wydawanie Państwa pieniędzy. Posłuchajcie i oceńcie sami...

Nagranie dostępne na profilu facebookowm Paweł Bielański radny

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

anty
anty 05.09.2019, 11:30
Panie Kowalski - Bronś źle sprawuje swoją funkcję już od około 2004 r., bo wtedy zachorował na "chorobę kierownika" (wiem wszystko, wszystko mogę, znam się na wszystkim i zawsze najlepiej - wszyscy inni to głupcy, mam ich gdzieś). Pamiętam, że w trakcie kompanii wyborczej jego zwolennicy pisali - "Jan to zrozumiał i się zmieni". Okazuje się, że i ich oszukał. Bronś się nie zmieni. Teraz wiedząc, że rządzi do emerytury - pokaże na co go stać. Najgorsze, że jest ignorantem w wielu sprawach, ale zawsze przeważa "choroba kierownika".
dr Wstrząs
dr Wstrząs 05.09.2019, 12:11
To takie samo schorzenie jak u Marszałka - choroba dyrektorska ....
A
A 05.09.2019, 12:01
@anty - trafna diagnoza, choć cezurę przesunąłbym na 2002 rok. Faktem jest jednak, że z kadencji na kadencję, z roku na rok, mania wielkości Bronsia przekraczała kolejne granice. Jako wielki anty zwolennik Kołacińskiego też wierzyłem, że Bronś się zmienił, że zrozumiał. Naprawdę w to wierzyłem, choć wcale nie uważałem, że to on powinien ponownie zostać burmistrzem. Ale nadal jestem przekonany, że burmistrzem ponownie nie mógł zostać Kołaciński. Niestety, Bronś rozczarował. Bardzo rozczarował. Mógł chociaż udawać, że się zmienił. Mógł przecież dalej grać nową rolę. Chyba jednak górę wzięło jego maniakalne przekonanie o własnej wielkości i nieomylności. Dowodów na to daje mnóstwo. Ale cóż, chcieliśmy pozbyć się Kołacińskiego, to mamy to, co mamy. Ale jak to możliwe, że Bronsiowi już przed wyborami udało się tak łatwo wyeliminować innych i o wiele lepszych od niego kandydatów na burmistrza?
le cinema
le cinema 05.09.2019, 12:14
Nawet film o tym kiedyś nakręcili: https://pl.wikipedia.org/wiki/…
władca pierścieni
władca pierścieni 05.09.2019, 12:23
Akcja filmu rozgrywa w XVII-wiecznej Andaluzji. Poborca podatkowy króla Hiszpanii jest wyjątkową kanalią. Urzędników skarbowych nikt z reguły nie darzy miłością, ale krwiopijca don Salluste (sami wiecie kto), daje szczególnie dużo powodów do nienawiści. Pędzi on w swej karocy przez pełne kurzu drogi w towarzystwie ubranych na czarno jeźdźców. Samo jego pojawienie się budzi przerażenie wśród mijanych chłopów, gdyż Salluste okrutnie ich gnębi i pozbawia ostatniego grosza.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.09.2019, 09:01
Odnosząc się do powyższego można tylko zgodzić się z tezą, tekstem tym udowodnioną, iż Jan Bronś źle sprawuje urząd burmistrza. W normalnie funkcjonujący przedsiębiorstwie rada nadzorcza już dawno zwolniłaby taką osobę. Jan Bronś wykazuje niegospodarność. A to, że radni Oleśnicy to tolerują (w większości) pokazuje jak bardzo daleko są od gospodarności. Tym razem Paweł Bielański merytorycznie i dosadnie wykazał nieudolność Jana Bronsia. To, co powinien realizować poprzez pracę wiceburmistrz i jednej zatrudnionej osoby - w sposób urągający zasadom gospodarności - usiłuje realizować wieloma podmiotami. Jest to skandaliczne i powodem do odwołania.
Wyborca.
Wyborca. 05.09.2019, 16:18
Spadaj trolu wszechwiedzący, akurat nie masz nic do powiedzenia bol ludzie Ciebie olali w wyborach, glosując na p. Bronsia.
Goldi
Goldi 05.09.2019, 12:04
Krzysztofie, akurat Ty nie powinieneś wypowiadać się na temat gospodarności i prawidłowo sprawowania urzędu. Dlaczego żadna rada nadzorcza nie powierzy Ci kierowania jakąkolwiek firmą? Zapewne znasz odpowiedź, więc podziel się nią z nami.
wykształciuch
wykształciuch 04.09.2019, 18:26
Widać tu różne kultury - bronsiomaniaków, którzy nie odnoszą się do tematu, a tylko wyzywają innych (od komuchów, matołów etc). I reszta - podają konkretne fakty i nie wyzywają swoich adwersarzy. Osoby mniej wykształcone popierają Bronsia.
ABC
ABC 04.09.2019, 18:59
Przepraszam, ale nie zgadzam się z tą obserwacją, gdyż całkiem odwrotnie. Kultura tej reszty jest, co tu ukrywać, po prostu rynsztokowa. Nie mam zamiaru bronić bronsiomaniaków, których trudno tu zidentyfikować. Myślę, że siedzą cicho jak mysz pod miotłą, bo nie otrzymali instrukcji, co i jak mają komentować. SKS nie daje rady po prostu.
John bean
John bean 04.09.2019, 16:58
Pani kierownik Marzenia kierujemy Panem Lelasem z dużą klasą. Widać to w czym pracowała w policji i czym zajmuje się teraz niezbyt wychodzi. No cóż, pewnie za małe doświadczenie i dlatego zna się na drogach. Wystarczy spojrzeć za okno i widać jakie są te drogi.
Science Fiction
Science Fiction 04.09.2019, 13:36
To jest fikcja literacka
.
. 04.09.2019, 10:24
I jeszcze Porsche Panamera kasuje za przychylność
https://olesnicainfo.pl/wydarz…
pp
pp 04.09.2019, 15:45
to teraz wiadomo dlaczego wpp są tacy przychylni.
łyssy
łyssy 04.09.2019, 23:09
eee za taki chajs cienki to nawet panamery nie zatankuje. ciekawe skont wziol na to pieniaszki.
mar
mar 04.09.2019, 09:47
A poprzednio był Skrzypek który robił za rzecznika, sekcję komunikacji, sekcję promocji, dbał o stronę internetową miasta, wydawał materiały promocyjne. Jak przyszła paprotka okazało się, że strona internetowa miasta za dużo kosztowała (popierała to mojaoleśnica i Oleśniczanin) i ogólnie jest be.... i trzeba ją zmienić. I dotychczas jej nie zmieniła.
...
... 05.09.2019, 12:07
Bez żartów, proszę. Akurat Skrzypek skompromitował się całkowicie. Jak to powiedział? Że on sam będzie robił za całą sekcję promocji? Doprawdy? Widać było efekty jego możliwości przez całe długie cztery lata. Nie mówię, że był gorszy od Małys, bo jej nikt nie przebije, ale mógł przynajmniej nie być tak butny. Ale, ale... Czy nikt nie przebije Małys, nie można być pewnym, patrząc na działania Graczyk.
promotor
promotor 06.09.2019, 19:39
Michał Skrzypek zrobił to, czego za cały okres rządów Bronsia nie zrobiono - wydał po raz pierwszy czterojęzyczne broszury promujące Oleśnicę, bo oprócz polskiej wersji wydrukowano wersję niemiecką, angielską i czeską. Pamiętam, że Czesi byli tym zaskoczeni. Samo to wpisuje p. Michała w historię promocji miasta. Cały czas interesowałem się promocją i sformułowanie "skompromitował się", niestety kompromituje ciebie. Nie ma miejsca, aby o wszystkich działaniach pisać. Ogólnie 4 lata rządów Burmistrza Michała Kołacińskiego to był złoty okres w kulturze i promocji oleśnickiej. Nigdy on się nie powtórzy (chociażby w liczbie wydanych książek) i w tym wszystkim miał jakiś mniejszy lub większy udział M. Skrzypek. A obecnie nie ma żadnej promocji, co słusznie zauważyłeś, tylko nastawiono się na promocję J. Bronsia.
0 04.09.2019, 10:51
teraz zaoszczędzili pieniądze na dzieciach - to mogą szastać
głosujemy na PiS
głosujemy na PiS 04.09.2019, 09:46
tylko PiS, tam jest jeszcze normalność
tak to sie robi
tak to sie robi 04.09.2019, 09:30
podniesli oplaty za smieci, za przedszkola a dali swoim ...
!
! 04.09.2019, 09:29
to jest dopiero rozdawnictwo !!!1
Jeż
Jeż 04.09.2019, 09:19
Jeśli Lelas zastąpił Jeżynę, to powinien też przejąć po Jeżynie jego obowiązki - tj. prowadzenie strony internetowej miasta. Okazuje się, że Jeżyna odszedł ze swoją dawną pracą i ma teraz drugą pensje z UMO. A to dlatego, że na jego miejsce przyjęto człowieka, który nawet nie potrafi uzupełniać strony internetowej. To jest jawna rozrzutność finansowa Urzędu Miasta Oleśnicy, a faktycznie Bronsia, który tym wszystkim steruje.
kaga
kaga 04.09.2019, 11:25
dokładnie tak. Przyjmują osoby z partyjnego nadanie i muszą zlecać proste sprawy na zewnętrz. To jest jawna kpina i rozrzutność.
...
... 04.09.2019, 10:55
I naturalnie już mojaolesnica i Kijakowscy nie krytykują strony UMO. jest już bardzo dobra i niechby spróbowali krytykować....
f
f 04.09.2019, 11:46
nie kąsa się ręki która karmi
w
w 04.09.2019, 08:26
https://www.olesnica24.com/wia…
"Sebastian Lelas, działacz Platformy Obywatelskiej, został pracownikiem Sekcji Komunikacji Społecznej.
Sebastian Lelas, działacz PO, został zatrudniony w Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy. Będzie pomocą administracyjną. Zastąpił Jakuba Jeżynę, który zrezygnował z pracy w UMO."
ministerstwo propagandy
ministerstwo propagandy 04.09.2019, 07:52
to ile osób pracuje już w tej promocji i komunikacji ? to Sowa, Kijakowscy, Jezyna, Graczyk, Lelas ? czy to wszystko? to sa te osoby? ktos cos wie wiecej?
prawda czasu
prawda czasu 05.09.2019, 12:29
Skoro taka rzesza ludzi się zajmuje przykryciem wpadek sPOconego utytego, to musi być naprawdę źle ....
oleśniczanka
oleśniczanka 04.09.2019, 07:43
Po cholerę nam ta sekjcja skoro pracują tam dwie niekompetentne osoby. Pani od wszystkiego i pan "pomoc administracyjna'.Obecnie odbywa się tyle imprez w mieście a oni z gadżetów promujących miasto nie mają NIC.Tylko głupi uśmiech na twarzy.Żenada.
Oleśniczanin
Oleśniczanin 04.09.2019, 07:54
No właśnie - zlikwidować cały urząd miasta - sam Jan Bronś wystarczy (doskonale zna się na wszystkim) .....
ala
ala 04.09.2019, 06:28
Jak nie wiecie po co to spytajcie tych z Inowrocławia ,a wyjaśni się kilka spraw tak jak u nich
anty,
anty, 04.09.2019, 01:10
Bronsiomaniacy nawet nie potrafią odpowiedzieć dlaczego rozdaje się pieniądze na nieefektywne media i na Sowę. Przecież wiadomo, że A. Sowa dostaje pieniądze za to, że zrobił z Bronsia burmistrza, stosując fejki na poziom "intelektualistów" - wyborców Bronsia. Nie chodzi wcale o Strategię, która do niczego się nie nadaje. Bronś już nie musi zachować pozorów, bo w ten sposób dotrzyma do emerytury. Nawet Kaleciński przestał bronić Bronsia widząc go w pierwszej ławce w kościele i promując się w radio kościelnym.
Lekarz.
Lekarz. 04.09.2019, 10:54
Spadaj komuchu.
Czy Oleśniczanie wogle rozimieją co jest grane?
Czy Oleśniczanie wogle rozimieją co jest grane? 04.09.2019, 00:29
Co za pytanie, po co? Panie redaktorze, w jednym z wydań Panoramy Oleśnickiej opisywał pan ze szczegółami zależności, że wymienię triadę - Radio Rodzina, pani Graczyk, Bronś.
Jaś
Jaś 04.09.2019, 17:02
Do szkoły pie-matole.
On
On 04.09.2019, 00:08
Bronś słucha tych co mu szkodzą. Raz przez nie przegrał. Przegra i drugi.
Jaś
Jaś 04.09.2019, 10:55
Marzenia tępej głowy.
On
On 04.09.2019, 00:01
Bronś słucha tych co mu szkodzą. Raz przez nie przegrał. Przegra i drugi.
On
On 04.09.2019, 00:01
Bronś słucha tych co mu szkodzą. Raz przez nie przegrał. Przegra i drugi.
Jak lwpiwj, j
Jak lwpiwj, j 04.09.2019, 00:18
To dobrze, bo Oleśnica teraz się cofa, staje się zaściankiem pod jego rządami. Z resztą, zawsze tak było.

Pozostałe