MajKel wybrał Grecję. Wyjaśnia, dlaczego...

  • 03.09.2019, 17:33
  • OAI
MajKel wybrał Grecję. Wyjaśnia, dlaczego...
"Tutejszy klimat, ludzie, widoki i jedzenie to po prostu bajka. Błękitne niebo, turkusowa woda" - napisał Michał Kalcowski. Oto cały post tancerza z Bierutowa (powiat oleśnicki).

Jak dobrze wiecie od dobrych kilku dni przebywam zawodowo w Grecji. Wydaje mi się, że nadszedł czas na małe podsumowanie mojego dotychczasowego pobytu.

Powiem Wam, że w przeszłości ilekroć nie siadałem do komputera by zrobić research miejsc godnych polecenia przed wakacjami, nigdy, ale to przenigdy nie skupiałem swojej uwagi na... Grecji

To był ogromny błąd. Dlaczego?

Tutejszy klimat, ludzie, widoki i jedzenie to po prostu bajka. Błękitne niebo, turkusowa woda. 
 

Do tego przesympatyczni i życzliwi ludzie, wśród których na próżno szukać jednostek negatywnie nastawionych do życia. Tu każdy ciągnie się ku górze, nawet jeśli jest na samym dnie.

Widać to na każdym pozostawionym tu przeze mnie kroku. Nie rażą Cię nienawiścią, negatywnym nastrojem czy zazdrością. O Polsce niestety nie mogę tego napisać.

Uważam, że to właśnie to rozróżnia nas jako Polaków względem innych, szczególnie południowych nacji.

Kochani. Naprawdę. Więcej uśmiechu i życzliwości, a Polska będzie jeszcze piękniejsza. Uczmy się tego od Greków...

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
Aga 05.09.2019, 19:27
Panie Michale to prawda co o Grecji pan muwi bo byłam tam teraz z moją mamą na wakacjach na Rodos w hotelu sampantika i bardzo mnie to z dziwiło jaki tam jest porządek jacy pracowici ludzie i uczynni i bardzo mili każdemu tam polecam jechac
Dzyzia
Dzyzia 05.09.2019, 19:07
Panie Michale podzielam pana słowa Grecja jest piękna ludzie wspaniali byłam na Rodos i na pewno jeszcze pojadę chciałabym tam mieszkać brawo
Aleksandra
Aleksandra 04.09.2019, 17:53
Brawo 👍 mam takie samo zdanie, uwielbiam takie klimaty i te małe wysepki np.Agistri.
Joanita
Joanita 04.09.2019, 17:12
Wspaniały kraj też najchętniej bym tam zamieszkała.
Seba
Seba 04.09.2019, 16:43
Jeżdżę do Grecji dwa razy do roku, Grecja jest piękna, chciałbym tam kiedyś zamieszkać,
Marco64
Marco64 04.09.2019, 15:54
Jezdziłem duzo po wyspach greckich i zawsze miło to wspominam, cierpliwi pomocni i uśmiechnięci , zupełnie odwrotnie jak jeżdżę u nas niestety lata zaborów w Polsce zrobiły swoje :))
Arni z 13stej
Arni z 13stej 04.09.2019, 15:46
Typowy Polaczek z małej pipidówy ktory troszke zasmakował zycia celebryty i mu sie Polska nie podoba.
Basi
Basi 04.09.2019, 18:38
Zgadzam się z Panem 😎
Maniek
Maniek 04.09.2019, 15:41
Plaże ładne, woda ciepła, ale Grecy to masakra, zero uśmiechu na twarzy, wyglądali jakby im się działa krzywda, że muszą obcować z turystami
Aga
Aga 04.09.2019, 22:14
Dokładnie też tak myślę. Grecja szału nie robi a ceny wysokie i ten syf na ulicach
Rozno
Rozno 04.09.2019, 14:32
Widzę że większość komentarzy to od ludzi którzy byli w pięknych kurortach lub na wycieczkach organizowanych przez biura podróży. Ja przejechałem praktycznie całą Grecję i mieszkałem w Atenach i wcale tak kolorowo to nie wygląda brud na ulicach paskudne grafitu na murach, zaniedbane dzielnice, sklepikarze którzy oszukują, oni w unii europejskiej są od lat 80 wcale tego nie widać nasz kraj natomiast zrobił ogromny postęp oni pieniądze przejedli i zatrzymali się w rozwoju. Ale ogólnie Grecja to piękny kraj świetne widoki i plaże.
Misia
Misia 04.09.2019, 14:17
Sama byłam w Grecji i wiem jak to jest pięknie niebo blekitna woda. Ma racje i chce tam wrocic nawet mieszkac i pracowac. Ludzie grecy to przemili i sympatyczni i serdeczni nawet otwarci dla ludzi niepelnosprawnych. Tak mnie boli i siedzi w sercu.
Rafał
Rafał 04.09.2019, 14:10
Nie poznaliśmy się choć też jestem z Bierutowa. Mieszkałem w Grecji 9 lat. Nie ma dnia bym nie tęsknił. Dużą część tego czasu poświęciłem na zwiedzanie. Jest sterta miejsc w moim sercu. Zgadzam się z tobą w kwestii nastawienia Greków choć przed kryzysem było dużo lepiej. Taką Grecję zapamietałem. Wracam co rok jedynie na wakacje. Naród ten bardzo ceni Polaków a ponadto obce jest im wynoszenie się ponad innych.
Heli
Heli 04.09.2019, 13:39
Grecja to wspaniały kraj i niezwykle pogodni i pozytywni do życia ludzie z zasadami wyniesionymi z kultury. i wychowania.
Heli
Heli 04.09.2019, 13:33
Wspaniali ludzie.Niezwykle mili i kulturalni.
Heli
Heli 04.09.2019, 13:30
Tego nam brakuje.Czasami przykład idzie z góry.
Ola
Ola 04.09.2019, 12:33
Ma racje.Wiekszosc Polakow to zazdrosnicy zyjacy na kredyt i pokaz.Nie mowiac juz o tych ktorzy drugiego czlowieka utopiliby w lyzce wody.Nie mowie ze kazdy jest ,sa ludzie serdeczni i pomocni ale to mniejszosc.
pozdrawiam
pozdrawiam 03.09.2019, 23:22
Młody człowieku,co ty wypisujesz?To Grecy powinni uczyć się od Polaków!

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165