Odszedł Wiesław Kiryk. ZNAMY DATĘ POGRZEBU

  • 01.09.2019, 20:35
  • OAI
Odszedł Wiesław Kiryk. ZNAMY DATĘ POGRZEBU Andrzej P. Szachnowski Lata 60. Mistrzostwa Uczelni Wojskowych. Wiesław Kiryk z pucharem. Obok niego stoją – Stanisław Śmitkowski (z lewej) i Kazimierz Czech (z prawej)
Zmarł znakomity szkoleniowiec, wychowawca kilku pokoleń polskich długodystansowców.

Wiesław Kiryk, trener lekkoatletyki, wychowawca polskich olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata i Europy, zmarł dzisiaj w wieku 86 lat.

Był szkoleniowcem polskiej kadry, przez wiele lat związanym z Wojskowym Klubem Sportowym Oleśniczanka. Jego wychowankowie to m.in. Stanisław Śmitkowski, Leszek Bebło, Grzegorz Gajdus, Bogusław Psujek, Włodzimierz Matosz, Karol Dołega, Bogumił Kuś, Henryk Nogala.

AKTUALIZACJA

W piątek w kościele NMP Matki Miłosierdzia zostanie o godz. 12 odprawiona msza święta za zmarłego, a o godz. 13 Wiesław Kiryk zostanie pochowany na cmentarzu przy ulicy Wileńskiej w Oleśnicy

OAI

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TROLL
TROLL 03.09.2019, 17:36
Dlaczego odchodzą pożyteczne i prawi? A złodzieje i oszuści siedzą na wysokich stołkach władzy i mają się dobrze ;
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.09.2019, 18:18
Związany? Był twórcą i szefem WKS "Oleśniczanka", jego podopieczni zdobyli ponad 140 medali Mistrzostw Polski, zawodnicy oleśnickiego klubu reprezentowali Polskę podczas Mistrzostw Europy i międzypaństwowych meczy lekkoatletycznych, a klub przez wiele lat należał do najlepszych w Polsce. Dzięki niemu setki dziewcząt i chłopców mogło bezpłatnie uczestniczyć w sportowych obozach zimą i latem. To on ukształtował charaktery i życie wielu. Dzięki niemu wielu zdobyło wykształcenie. Był i jest uznanym autorytetem szkoleniowym. Władze Szklarskiej Poręby przyznały jemu honorowe obywatelstwo. A władze samorządowe Oleśnicy nie chciały, w ostatnich dniach jego życia, jego imieniem nazwać miejski stadion, którego pierwsza bieżnia powstała dzięki niemu, na którym - dzięki jego staraniom - odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Osobiście też zawdzięczam jemu wyjątkową przygodę z lekką atletyką - wicemistrzostwo Polski, obozy, treningi, studia podyplomowe, pracę szkoleniowca i niezapomniane rozmowy w jego mieszkaniu.
Covalsky
Covalsky 02.09.2019, 00:18
R.I.P. 'Majster'!
...
... 01.09.2019, 23:44
wielka strata... wyrazy współczucia dla rodziny :(
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 01.09.2019, 22:49
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI...

Pozostałe